Toen Max Verstappen zich een weg naar voren vocht, kwam hij Carlos Sainz tegen. Verstappen wist de Williams-coureur snel voorbij te rijden, maar de Spanjaard is daar toch niet helemaal van gediend. Het was een nogal "gewaagde manoeuvre" en zorgde voor wat frustratie bij Sainz. Max Verstappen zorgde voor flink wat chaos bij de start van de Grand Prix van Miami. De Nederlander was vanaf de tweede plaats vertrokken, maar spinde tijdens een gevecht met Charles Leclerc. Carlos Sainz leek even van deze chaos te kunnen profiteren, maar dat bleek maar van korte duur.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen spinde vlak na de start.
"Ik had waarschijnlijk een van mijn beste starts van het jaar en kwam met een geweldig momentum de eerste bocht in", vertelt Sainz tegen de media, waaronder F1Maximaal.nl. "Toen spinde Max voor me, dus moest ik gas terugnemen en misschien heeft Lawson me daardoor ingehaald."
Verstappen duwde Sainz van de baan
Verstappen verloor zelf een flink aantal plaatsen en moest zich een weg naar voren vechten. Hij haalde Sainz in, maar die was daar toch niet van gediend. "Verstappen maakte een nogal gewaagde manoeuvre in bocht 17, waardoor ik van de baan raakte. Toen passeerden Alex (Albon, red.) en een
Haas me."
Sainz geeft aan een flink aantal plaatsen te verliezen door de actie van Verstappen en liet tijdens de race al zijn ongenoegen merken. De Williams-coureur gaf aan dat Verstappen "geen respect heeft" voor het middenveld. "Met alle respect, maar wat hij in bocht 17 deed, leek bijna op een lancering", blikt Sainz terug op de inhaalacie.
"Hij deed dat omdat we in het middenveld zitten en hij ervan uitgaat dat we niet tegen hem gaan vechten en hem op een gegeven moment toch voorbij moeten laten", aldus Sainz. "Het kwam waarschijnlijk voort uit een beetje frustratie over die spin en hij probeerde zo snel mogelijk naar voren te komen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Sainz was niet blij met de inhaalactie van Verstappen.
Sainz wil verder niet te veel over het incident kwijt. "Het is zijn race. Ik ga er niet te veel kritiek op leveren, het was gewoon dat het op het moment voelde alsof we zouden crashen. Hij duwde me van de baan en ik verloor drie posities. Het was frustrerend", vat Sainz de situatie samen.
Solide race voor Sainz
De Spanjaard geeft aan dat het niet alleen Verstappen was die in deze race zo hard wilde vechten. "Mensen raceten echt heel hard", vertelt Sainz. "Ik weet niet waarom iedereen wakker was geworden met het idee om met anderen te crashen, maar ik heb me uit de problemen gehouden."
Sainz bleef rustig afwachten tot iedereen was gekalmeerd, toen besloot hij in actie te komen. "Toen de race eenmaal tot rust kwam, haalde ik ze een voor een in en kon ik wegrijden. Ik eindigde als negende, daar ben ik blij mee. Een solide race en een solide zondag voor mij", aldus Sainz, die twee punten pakt voor het team van Williams.