Trotse Brown na 'kapen' Lambiase van kamp Verstappen: "Krijgt een grote rol"

Formule 1
woensdag, 22 april 2026 om 20:27
Verstappen_Max_Japan_Max Verstappen_Suzuka_2026_Red Bull_ RedBull_Lambiase
Zak Brown kan niet wachten tot Gianpiero Lambiase voor McLaren gaat werken. De race-engineer van Max Verstappen bij Red Bull Racing krijgt een grote rol binnen het Formule 1-team McLaren, naast de kopstukken die al bij het team actief zijn. Hij verwacht grote invloed van de ervaren vertrouweling van Verstappen en is natuurlijk erg blij met de overstap.
Lambiase is wederom een kopstuk van Red Bull dat het team verlaat, nu voor een functie bij McLaren als Chief Racing Officer, nadat hij jarenlang, en nog een paar maanden, de rol van race-engineer van Verstappen bekleedt. Hij zal in 2028 beginnen bij de concurrent, waar Brown maar al te blij mee is, zo zegt hij tegen onder meer F1Maximaal.nl. "Ja, we zijn heel blij dat GP bij ons komt! Mijn werk als CEO is om voor stabiliteit te zorgen en een visie voor de toekomst te maken. Ik denk dat we nu erg veel getalenteerde personen hebben om die groei waar te maken", zo trapt de baas van de regerende wereldkampioenen af.
Verstappen verliest hierbij zijn vertrouweling, waarover hij duidelijk heeft gezegd dat hij eigenlijk met niemand anders wil werken als race-engineer. Toch staat de Nederlander achter de keuze om het team te verlaten. Lambiase krijgt een belangrijke functie naast teambaas Andrea Stella en Peter Prodromou, Technical Director op vooral het aerodynamische vlak. "Hij (Lambiase, red.) en ik weet niet of Andrea dit al heeft gezegd, zal de racekant op zich nemen. Andrea heeft eigenlijk drie banen in één nu. We zeggen vaak twee, maar hij is de teambaas, hij leidt het raceteam en hij speelt ook een grote rol als een soort Technical Director natuurlijk."
Dit artikel gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen_Max_Japan_Max Verstappen_Suzuka_2026_Red Bull_ RedBull_Lambiase
Lambiase zal straks zijn Red Bull-outfit inwisselen voor de papaja-kleur.

Grote rol voor Lambiase na vertrek Red Bull en Verstappen

Verstappen en Red Bull kunnen nu nog gebruik maken van de ervaring en dynamiek van Lambiase, dé race-engineer van de Nederlander. In zijn nieuwe rol gaat hij echter veel meer doen, zo legt Brown uit. "Twee van de drie personen hebben we nu met Prodromou, maar weet je, Andrea is eigenlijk de lijm die alles aan elkaar vasthoudt. Ik denk dat zijn rol als teambaas steeds groter is geworden de afgelopen jaren. Nu zie je de meeste teams met een CEO als teambaas", zegt de CEO zelf. Lambiase wordt de derde persoon, zoals uitgelegd door Brown.
De Red Bull-prominent krijgt direct enorme verantwoordelijkheid. De lat wordt dan ook hoog gelegd, afgaande op de woorden van Brown. "Je ziet dat de rol als teambaas evolueert en de teams zo groot worden dat je goed moet zijn in alle rollen. Ik denk dat Andrea erg capabel is voor twee taken, maar om hem drie te geven, dat is misschien een te grote opgave. Daarom komt GP en gaat hij een grote rol spelen bij ons. Mijn taak? Dat is om daar van bovenaf naar te kijken en te groeien in de sport. Met de ervaring en leeftijd van GP is het iemand die heel lang voor McLaren kan blijven werken."
McLaren is bij de coureurs en de constructeurs wereldkampioen na twee sterke seizoenen. Eerder liet Brown al weten dat de Britse renstal daardoor aantrekkelijker is geworden voor toptalenten binnen de Formule 1. Niet alleen de coureurs, maar ook grote namen als Lambiase. De race-engineer maakte alle successen van Verstappen mee en staat bekend om zijn directe aanpak, al is hij een goede vriend van de Nederlander, die hem de overstap van harte gunt.
Door Marnik Kok en Christoffer Lindén
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading