06 scuderia ferrari miami gp sat 55a3a928 0fcb 47b2 8f3e c57345f54ca9jpg Formule 1
Formule 1

Voormalig wereldkampioen voorziet Hamilton van advies: 'Zo werkt het niet bij Ferrari'

06 scuderia ferrari miami gp sat 55a3a928 0fcb 47b2 8f3e c57345f54ca9jpg

Lewis Hamilton heeft het heilige vuur voorlopig nog niet teruggevonden en volgens oud-kampioen Jacques Villeneuve moet de zevenvoudig wereldkampioen oppassen dat hij zijn landgenoot Lando Norris niet te veel achterna gaat. De Canadees stelt dat het dan wel eens snel afgelopen kan zijn met de 40-jarige Brit.

Na een aantal moeizame jaren bij Mercedes besloot de 40-jarige Brit om dit jaar over te stappen naar Ferrari, maar tot dusver heeft dit de zevenvoudig wereldkampioen nog weinig gebracht. In de sprintraces excelleerde de meervoudig wereldkampioen, hij won in China en werd tijdens het afgelopen raceweekend in Miami derde, maar in de overige races wist Hamilton niet te imponeren. De Brit maakt geregeld een aangeslagen indruk en dat baart Villeneuve zorgen.

'Je hoort dat Hamilton helemaal niet gelukkig is', begint de wereldkampioen van 1997 in gesprek met Vision4Sport. 'Charles Leclerc laat zich steeds vaker gelden. Je hoort het ook terug in de opmerkingen van Lewis. Hij verontschuldigt zich en het is net als met (Lando, red.) Norris. Als je hiermee begint, dan ben je klaar. Je verliest je geloofwaardigheid en mensen verliezen het vertrouwen in je. Ze denken dat hij er nu alleen maar wat rondrijdt', zegt Villeneuve.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

mclaren lando norris gp saoedi arabie 2025 zondag
Hamilton moet het voorkomen dat hij met dezelfde problemen te maken krijgt als Norris.

Grootste vijand bij Ferrari

Villeneuve stelt dat dit juist niet is wat Hamilton uit moet stralen bij een grillig team als Ferrari. 'Ferrari is als een vulkaan. Je hebt vuurwerk en passie nodig, de vonk om dingen te laten ontbranden. Als je die vonk niet hebt, is dat een probleem bij Ferrari. Er is weinig tijd', waarschuwt Villeneuve. Bij Mercedes ging het er heel anders aan toe, maar bij zijn nieuwe werkgever is er toch wel wat haast geboden. 'Bij Mercedes mocht hij de tijd nemen, maar bij Ferrari niet. Je moet er meteen staan en leveren. Die vonk leek er te zijn na de sprintzege in China, maar het echte vuur bleef daarna uit', constateert de oud-wereldkampioen.

De wereldkampioen van 1997 heeft ook nog wel een tip voor de 40-jarige Brit. 'Het was belangrijk voor Lewis om een nieuwe familie en nieuwe energie te vinden bij Ferrari. Het was niet de bedoeling dat hij hetzelfde zou doen als bij Mercedes, waar hij kon denken: het komt wel goed, want ik ben heel goed. Zo werkt het niet bij Ferrari', weet Villeneuve, die ook niet helemaal lijkt te begrijpen waarom het niet wil lukken met Hamilton. 'Het is echt vreemd. Het belangrijkste is hoe het zal zijn als ze weer in Europa zijn. Ze hebben geen tijd gehad om op adem te komen. Hij lijkt geen idee te hebben waarom het niet goed gaat. Maar laten we wachten tot Monaco, dan zien we wel wat er gebeurt.'

Villeneuve maakt zich vooralsnog geen zorgen en hij gelooft nog in een ommekeer. 'Lewis brengt het team nog steeds veel, dus ik zie nog geen problemen. Zijn eigen twijfel is vooral het probleem. Als hij te veel gaat twijfelen, dan wordt het moeilijk om dat weer te herstellen. Hij werd bij Mercedes beschermd. Dat leek ook nodig te zijn. Hij is niet gewend om op deze wijze belicht te worden en hij weet ook niet goed hoe hij daarop moet reageren', aldus Villeneuve.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws