
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMercedes gaat niet meer protesteren tegen de flexibele achtervleugel van Red Bull Racing, zo maakt Toto Wolff na afloop van de Grand Prix van Azerbeidzjan bekent bij Motorsport Total. De hele soapserie omtrent de flexi-wing is wat te ver gegaan, en Wolff heeft er wel genoeg van. Mercedes vertrouwt op de nieuwe tests van de FIA.
Al weken geleden begon het, de discussie over de flexibele achtervleugel van Red Bull. Mercedes heeft lang gedreigd met het aantekenen van een protest tijdens het Grand Prix-weekend van Baku, maar laat nu weten niet meer te gaan protesteren. 'De hele saga is fundamenteel vervelend', verklaart Wolff, die er wel moe van is. 'We zullen niet gaan protesteren tegen de overwinning van Sergio Perez, we vertrouwen op de nieuwe tests van de FIA.'
Het veiligheidsorgaan van de autosport gaat voorafgaand aan de Grand Prix van Frankrijk nieuwe stresstests toepassen op de achtervleugels in de Formule 1. Mogelijk moeten een aantal teams, waaronder Red Bull, hun vleugel aanpassen om deze test te doorstaan. Vanaf de race op Paul Ricard zullen deze teams dus naar verluidt iets minder voordeel halen uit deze vleugel bij hoge snelheden.
Uitvalbeurt Verstappen kon meespelen in keuze
De soapserie van de flexibele achtervleugel vloeit voort uit de titelstrijd van Max Verstappen en Lewis Hamilton. Mercedes en Red Bull zijn al een aantal races modder aan het gooien naar elkaar over de legaliteit van hun bolides. Stel Verstappen had in Baku gewonnen (de Nederlander viel uit na een klapband, red.), was er volgens Duitse media misschien wél een protest geweest.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hill likt al jaren de hielen van Hamilton dus deze luchtballon kan niemand verbazen. Leclerc en Ferrari moeten vooral zichzelf blijven en zich niet laten wijsmaken door de gewezen raketmotorkampioen én zijn media en analistenhulpjes, gewoon niet!
Wim.v6306-11-2026 - Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026

















