Verstappen balend vrijdagavond in: 'Hopelijk wordt het beter, anders ziet het er somber uit'
Max Verstappen
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen is niet tevreden na zijn eerste dag in Turkije. Gedurende de eerste en de tweede vrije training worstelde de Red Bull Racing-coureur met de balans van de RB16B en tegen het einde van de dag was het probleem nog steeds niet opgelost. Dat wordt dus een lange dag voor de Nederlander en zijn team. Er moet een gat van zes tienden gedicht worden naar titelrivaal Lewis Hamilton, die een gridstraf incasseert dit weekend.
Verstappen verschijnt voor de camera's van Sky Sports F1 en geeft eigenlijk meteen aan ook na de tweede vrije training geen verbetering gezien te hebben in het gedrag van zijn auto. 'Niet echt', geeft hij aan. 'We hebben het een en ander aangepast na de eerste vrije training, maar toen ging het al niet heel lekker.' De basisbalans waarmee hij aan de ochtendsessie begon, voldeed niet aan de verwachtingen en sindsdien loopt de Limburger achter de feiten aan.
Een van de problemen waar Red Bull, maar eigenlijk alle teams, tegenaan loopt, is het feit dat ze nauwelijks data van het circuit hebben. Alleen een verregende Grand Prix van 2020 biedt houvast. 'We hebben van het circuit nou eenmaal weinig informatie, dus we hebben vanavond wel nodig om te verbeteren. Dit was zeker niet onze beste dag.'
Lees ook
Verstappen geniet van Istanbul Park
Wel geeft hij aan dat hij het Turkse asfalt een toffe baan vindt nu er meer grip ligt: 'Het is een super tof circuit, en nu is het stukken beter om op te rijden.' Eerder gaf Verstappen al aan dat hij in zijn jongere jaren Formule 1-spelletjes speelde en in die spelletjes altijd graag op Istanbul Park reed. Toen hij er vorig jaar dus kwam, en het asfalt was spekglad, ervoer hij een gevoel van teleurstelling. Na een volle dag racen is dat gevoel wel al weggetrokken.
Kan Red Bull wat uithalen tegen Hamilton en Mercedes? De Brit klokte gedurende beide trainingssessies de snelste tijd en lijkt zich uitstekend thuis te voelen op het Turkse circuit. 'Ik weet het niet', geeft Verstappen twijfelend aan. 'Hopelijk wordt het beter, anders ziet het er somber uit. We gaan kijken wat we er vanavond nog aan kunnen doen.' Dat wordt dus een lange nacht voor de 24-jarige en zijn team om de balansproblemen te neutraliseren.
Lees ook
Gridstraf Hamilton
Hamilton heeft wegens een ICE-wissel een gridstraf gekregen in Turkije. Voordat hij de wedstrijd start, wordt hij tien plaatsen teruggezet. Verstappen geeft aan niet geïnteresseerd te zijn in het plan van de titelconcurrenten: 'We moeten naar onszelf kijken en vandaag was het niet goed. Daar moeten we dus aan werken.' Vooral zijn eigen prestaties wil hij optimaliseren en of zijn titelrivaal van de eerste of de elfde plek start, voor Verstappen maakt het geen verschil.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli 149 om 148. Dat net een mindere wagen. Met gelijke wagen blijf ik Max echt beter en meer kans geven op titels.Bassie104-11-2026
- Daar hebben we Herbert weer! Alles wat Max zei klopte precies, geen woord gelogen! Max bepaald de bezetting van de Racingbulls niet. Maar ja Engelse bias plus Herbert is duidelijk gif!Bassie104-11-2026
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026 - Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de FIA er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen- en Alonso-fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terugdeed in de laatste bocht. Maar zo zou hij ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026













