Verstappen neemt atypische houding aan rond heet hangijzer: "Het is allemaal politiek"

Max Verstappen
zondag, 14 juni 2026 om 10:35
max-verstappen-red-bull-barcelona-zaterdag
Er zijn meerdere hete hangijzers in de Formule 1 en het is uiterst interessant om de mening van Max Verstappen hierover te horen. Over het ene onderwerp heeft hij echter meer te zeggen dan over het andere. Over de motorregels heeft hij zich al meerdere keren uitgesproken en dat doet hij nu opnieuw. Op dat gebied is er een akkoord over reglementswijzigingen die gefaseerd toegepast zullen worden.
In een gesprek met Nederlandse media beantwoordt Verstappen onder meer bij F1Maximaal.nl vragen over enkele specifieke onderwerpen in de Formule 1. Zo waren ze bij Red Bull Racing verrast dat hun krachtbron door de FIA is aangeduid als de beste, waardoor andere teams nog de kans krijgen om dingen aan de motor te veranderen. Bij Red Bull hebben ze de FIA gevraagd om hier nog eens naar te kijken. Heeft Verstappen überhaupt enige hoop dat dit iets gaat opleveren? "Ik weet het niet. Het is moeilijk te zeggen. We gaan het zien", houdt hij zich op de vlakte.

Verstappen wil weinig kwijt over ADUO-systeem

De rangschikking van de beste krachtbronnen is gemaakt op basis van het ADUO-reglement. Is dit systeem niet het fundamentele probleem, in plaats van de cijfers waar de FIA naar kijkt? "Hierover is het hetzelfde. Ik kan daar niets over zeggen", houdt Verstappen de lippen stevig op elkaar. We zijn van hem gewend dat hij over alles recht voor zijn raap is. Het is helemaal zijn gewoonte niet om zich over bepaalde onderwerpen niet uit te spreken. Mogelijk heeft het ermee te maken dat ze bij Red Bull toch nog hopen dat er iets verandert.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-spanje-barcelona-donderdag
Verstappen maakte zijn voorkeur over de motorregels duidelijk.
Er is ondertussen wel een akkoord gesloten over de verhouding van het vermogen uit de verbrandingsmotor en de elektromotor. Er zal naar een 58-42-verdeling worden gegaan in het voordeel van de verbrandingsmotor in 2027 en naar 60-40 in 2028. Daar zal Verstappen grotendeels tevreden over zijn. Hij had zijn intentie bevestigd om in de Formule 1 te blijven racen, maar koppelde dat wel aan die ontwikkeling richting 60-40.

Iedereen kijkt naar eigen voordeel

Uiteraard had hij liever gezien dat die verdeling er al in 2027 zou komen in plaats van via deze gefaseerde invoering. De viervoudig wereldkampioen laat zich er nog eens over uit. "Het is allemaal politiek. Het heeft allemaal met andere motorfabrikanten te maken. Het is niet zo makkelijk om iedereen aan eenzelfde kant te krijgen. Dat is altijd zo. Iedereen probeert natuurlijk in zijn eigen voordeel te praten."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-rb22-red-bull-racing-vrijdag-Barcelona-Spanje
Verstappen begint te wennen aan de nieuwe manier van racen.
Tijdens het Formule 1-seizoen van 2026 is het nieuwe normaal dat de verhouding tussen de verbrandingsmotor en de elektromotor fiftyfifty is, waardoor er op een heel andere manier geracet moet worden. Heeft Verstappen hier inmiddels aan kunnen wennen of blijft het voor hem een verschrikking? "Je went er natuurlijk wel aan. Je ziet natuurlijk liever iets anders. Laten we hopen dat het volgend jaar wel helpt."

Verstappen bijt even op de tanden

De tijd tot aan het volgende seizoen moet Verstappen dan met de huidige manier van werken overbruggen. "Je kunt er toch niets van maken. Je kunt moeilijk thuis blijven zitten. Dat kan wel, maar..." Verstappen is natuurlijk een racer pur sang en wil zijn race-activiteiten niet volledig aan de kant schuiven omdat de reglementen nu even niet zijn zoals hij het liefst zou zien. Het is even doorbijten.
Een andere veelbesproken kwestie is het kwijtschelden van de straf van Pierre Gasly, waardoor hij derde eindigde in de Grand Prix van Monaco. Verstappen kwam daar niet verder dan de startlijn, maar zijn teamgenoot Hadjar stond op het podium toen die tijdstraffen nog wel achter de naam van Gasly stonden. Red Bull overweegt dus om in beroep te gaan. "Alpine heeft het aangevochten en andere teams niet. Ik snap wel dat andere teams denken: waarom wij niet, want dat is hetzelfde probleem? Ik snap natuurlijk dat het raar aanvoelt voor andere teams. Als de metingen fout zijn, is dat natuurlijk het grootste probleem."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading