
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleJack Doohan krijgt volgens Johnny Herbert mogelijk een nieuwe kans om terug te keren in de Formule 1. De Australiër staat in beeld voor testwerk bij Haas, maar Herbert waarschuwt dat alleen een opvallend optreden hem daadwerkelijk terug in een racezitje kan brengen. Vooral zijn pure snelheid zal volgens de voormalig Formule 1-coureur bepalend zijn.
Doohan reed eerder al races voor Alpine, maar verloor zijn zitje en verdween vervolgens uit de Formule 1. Een terugkeer is volgens Herbert echter niet uitgesloten, zeker wanneer hij tijdens tests voor Haas indruk weet te maken. Daarbij zal Doohan volgens hem weinig hebben aan een degelijke prestatie alleen. "De enige manier waarop iemand als Doohan zichzelf terug in de Formule 1 kan krijgen, is als hij deze tests doet en er een wowfactor is. Dat is het enige wat hem terug in de auto kan krijgen, tenzij hij natuurlijk een zak met goud heeft", stelt Herbert in gesprek met CasinoHawks.
Volgens Herbert moet Doohan tijdens die testdagen vooral laten zien dat hij over voldoende snelheid beschikt om een Formule 1-zitje te verdienen. Een tweede kans komt volgens hem niet vanzelf en daarom zal de Australiër direct moeten overtuigen wanneer hij opnieuw achter het stuur kruipt.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Jack Doohan krijgt een nieuwe kans op een stoeltje in de Formule 1.
Herbert ziet daarbij één eigenschap als doorslaggevend. Doohan moet volgens hem niet alleen laten zien dat hij een Formule 1-auto kan besturen, maar vooral dat hij over de snelheid beschikt om zich te onderscheiden van de concurrentie. "Pure pace is iets wat je moet laten zien. En als hij een tweede kans krijgt om terug in de auto te komen, is dat wat hij moet bewijzen", legt Herbert uit.
Daarmee ligt er volgens Herbert een duidelijke opdracht voor Doohan. De Australiër zal tijdens de tests niet alleen kilometers moeten maken, maar ook een indruk moeten achterlaten die Haas niet kan negeren. Juist die extra snelheid kan het verschil maken tussen een tijdelijke testrol en een daadwerkelijke terugkeer op de Formule 1-grid.
Herbert waarschuwt voor oude valkuilen van Ocon
De opmerkingen van Herbert komen op een moment waarop Haas volgens hem ook naar andere opties moet kijken. Esteban Ocon heeft volgens de Brit niet het seizoen gehad dat nodig was om zijn positie binnen het team volledig veilig te stellen. Herbert benadrukt dat hij Ocon als persoon wel kan waarderen, maar ziet tegelijkertijd dat de Fransman op de baan nog altijd met een aantal oude problemen kampt.
"Ik heb Esteban altijd gemogen. Hij is buiten de auto een behoorlijk vurig karakter. Hij heeft een geweldig gevoel voor humor. In de auto is hij echter een soort levende vuurwerkbom", zegt Herbert. Volgens Herbert zorgt die agressieve rijstijl er ook voor dat Ocon zichzelf soms in lastige situaties brengt. Dat gebeurt volgens de Brit zowel in gevechten met andere coureurs als in de samenwerking met zijn teamgenoot. "Hij brengt zichzelf soms in de problemen met andere coureurs en soms ook met zijn teamgenoot", aldus Herbert.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Esteban Ocon moet uitkijken dat hij niet zijn stoeltje verliest.
Voor Herbert ligt daar een belangrijk deel van de reden waarom er binnen Haas naar alternatieven wordt gekeken. Ocon heeft volgens hem niet het dominante seizoen gereden dat nodig was om ten opzichte van zijn teamgenoot duidelijk het verschil te maken. Daardoor ontstaat ruimte om te onderzoeken welke andere coureurs beschikbaar zijn. "Het is waarschijnlijk niet het dominante seizoen geweest dat hij tegen zijn teamgenoot nodig had. Ik denk dat het daar allemaal naartoe gaat", stelt Herbert.
Volgens Herbert speelt daarbij ook de vraag mee of Ocon inmiddels voldoende afstand heeft genomen van de problemen die hem eerder in zijn carrière achtervolgden. De Brit ziet daarin een belangrijke reden waarom Haas verder kijkt. "Het is een punt in zijn carrière waarop hij helaas niet genoeg van de oude bagage heeft opgeruimd waar Esteban om bekendstond. Ik denk dat ze daarom ergens anders kijken", besluit Herbert.
Voor Doohan betekent dat mogelijk een opening. De Australiër heeft weinig zekerheid over een terugkeer, maar krijgt met de Haas-tests wel een kans om zichzelf opnieuw te presenteren. Als hij daar daadwerkelijk een wowfactor laat zien en vooral zijn pure snelheid overtuigend toont, kan dat volgens Herbert de deur naar een tweede Formule 1-kans openen.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Je duwde volgens mij zelf Leclerc van de baan, Lewis. Werkten je achteruitkijkspiegels weer niet?
wg02-11-2026 - Daar ben ik nog niet zo zeker van. Hamilton was volgens mij sterker dan Leclerc en de uitslag van de race bevestigd dat ook.Bassie102-11-2026
- Lewis duwde Leclerc van de baan omdat hij de positie niet wilde verliezen. Leclerc kon geen kant op. Leclerc had de race kunnen winnen zonder dat incident.MJAH02-11-2026
- Tja!!! Laat we gaan kijken wat lewis ga zeuren over charles .🙆♂️😛 hij is gewoon boos dat hij niet heb gewonnen dat is nummer 2 in zijn hoofd en de 8 e titels.🤣🤣🤣max nnadeert zijn meeste overwin snel. 🤣🤣😛🤷♂️5girl02-11-2026
- benieuwd wat die collision Piastri-Lindblad nog gaat opleveren...
IreneE02-11-2026 - Zonde van de wissel hamilton en leclerc, heeft me 500 winst gekost op m'n weddenschap 1 max 2 leclerc 3 antonelli. Maar goed. Toch nog winst gemaakt dankzij de 7 odds die Max had gekregen voor de race.
kami02-11-2026 - Ik heb het je gezegd. Goed zo Max. Volgende GP is ook voor jou.
kami02-11-2026 - Spannende race, maar weinig inhaalacties vooraan. Beetje een optocht. Max weer foutloos en een magistrale start. Die Norris zakte toch wel weer een beetje door zijn hoeven vandaag; hij bakte er niks van. De actie van de dag was de pitstop van Max die Leclerc volgde. Geniaal.MJAH02-11-2026
- een terechte race winnaar, en een terechte wereldkampioen, dit belooft veel voor volgend jaar. Gelukkig was er veel sportiviteit te zien op het podium, respect in zijn pure vorm.
VeeWeetje01-11-2026 - Van harte gefeliciteerd Antonelli. Goed gedaan jonge en echt gegund. Super gedaan gewoon. Verder echt een toprace van Max. Kreeg het niet cadeau en moest er voor vechten. 2 keer een hele goeie start en een hele scherpe herstart. Het leek de tweede stint een recht toe recht aan race te worden en Max had veel snelheid daar. Maar met de engine breaking issue was de snelheid niet meer daar laatste 20 ronden. Max was gelukkig snel genoeg daarin . Een tiende was niet genoeg om hem uit de seconde te krijgen maar hij deed het briljant.RB2301-11-2026



















