Nederlandse autocoureur legt uit hoeveel tijd Verstappen en Red Bull verliezen door overgewicht

Opinie
zaterdag, 21 maart 2026 om 9:30
max-verstappen-red-bull-racing-oliver-bearman-haas-2026-china-zondag-race
Max Verstappen en Red Bull Racing konden zich in de eerste twee Grand Prix-weekends van het seizoen niet meten met de topteams. De viervoudig wereldkampioen was afgelopen weekend op het Shanghai International Circuit een flink stuk trager dan de concurrentie, aangevoerd door Mercedes, en dat is voor een aanzienlijk deel te wijten aan het 'overgewicht' waarmee de RB22 te kampen heeft. Autocoureur Meindert van Buuren legt uit hoe veel tijd Verstappen hierdoor laat liggen op het circuit.
Verstappen scoorde in de eerste twee Grand Prix-weekends tot dusver slechts 8 punten. Deze behaalde de 28-jarige Nederlander allemaal in Australië, want in China bleef hij tot twee keer toe puntloos. Door slechte starts viel Verstappen in zowel de sprint- als de hoofdrace ver terug. In de korte race kwam de Limburger daardoor niet verder dan P9, wat in deze race geen punten oplevert. In de hoofdrace moest Verstappen in de slotfase de strijd staken, terwijl hij op dat moment op de zesde plaats reed.
Het is dus allesbehalve een fijne start van 2026 voor Red Bull en Verstappen. Niet alleen zijn er problemen met de betrouwbaarheid, maar ook blijkt de RB22 met flink wat overgewicht te maken te hebben. De bolide van Verstappen is maar liefst 28,5 kilogram zwaarder dan het minimaal toegestane gewicht en daardoor laat Red Bull voorlopig bijzonder veel tijd liggen. Van Buuren legt uit hoe veel tijdwinst er enkel op dit punt nog te boeken is voor de Oostenrijkse renstal.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-rb22-china-12-129
De RB22 kampt met flink wat overgewicht.

RB22 één van de 'zwaarste' auto's van het veld

In het Ziggo Sport Race Café laat de 31-jarige autocoureur aan de hand van een statistiek zien hoe het er bij de teams voor staat. Het is meteen duidelijk dat twee teams er op negatieve wijze bovenuit springen. 'Je ziet gewoon dat de Red Bull en de Williams extreem zwaar zijn. De RB22 is 28,5 kilogram zwaarder dan het gewicht dat je mag hebben', begint Van Buuren. Ook de FW48 van Carlos Sainz en Alexander Albon is met 22 kilogram een flink stuk te zwaar.
Williams laat volgens de statistiek ruim driekwart seconden liggen, puur door het overgewicht. Bij Red Bull is dit verlies vanzelfsprekend nog een stuk groter. 'Dat overgewicht kost ze een seconde per ronde', noemt de autocoureur het enorme tijdverlies, waar Verstappen en zijn teamgenoot Isack Hadjar in deze fase van het kampioenschap mee te maken hebben.
Mercedes zit nu al dicht tegen het minimumgewicht aan, maar ook de Duitse renstal laat nog een fractie liggen. 'Zelfs de Mercedes die toonaangevend is, is zelfs nog een fractie te zwaar', zegt Van Buuren, die wijst op het feit dat de W17 ook nog 2 kilogram 'overgewicht' heeft. Het tijdverlies van 0,07 seconden per ronden is echter wel beperkt.
Toch geeft het volgens Van Buuren aan dat er bij vrijwel alle teams nog veel progressie geboekt zal worden en de 31-jarige verwacht daar zelfs in de races na de Grand Prix van Japan al wat van terug te gaan zien. 'Het geeft eigenlijk aan hoeveel ontwikkelingsmogelijkheden er nog zijn. We hebben ook pas twee races gehad en we gaan nu naar race 3. Het voordeel voor de teams is dat er straks twee races niet doorgaan en dat er een maand pauze is. Iedereen gaat in die periode natuurlijk enorm veel ontwikkelen. De grote stappen (voor Red Bull) zitten in het gewicht', besluit Van Buuren.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading