Anthony Davidson durft niet met zekerheid te stellen dat Max Verstappen het dit jaar beduidend beter zou hebben gedaan bij McLaren dan de huidige coureurs van de Britse renstal. De analist van Sky Sports legt uit waarom hij daaraan twijfelt en voormalig Formule 1-coureur haalt Lewis Hamilton aan als voorbeeld.
Dat Verstappen vier raceweekends voor het einde van het seizoen nog altijd tot de titelkandidaten kan worden gerekend, komt voor velen als een grote verrassing. Voor de zomerstop was het team van McLaren in de meeste gevallen duidelijk de betere van Red Bull Racing. Niet alleen heeft de renstal uit Woking de situatie soms onnodig moeilijk gemaakt, maar ook Lando Norris en Oscar Piastri hebben lang niet altijd het beste uit een situatie gehaald.
Verstappen heeft dat volgens kenners daarentegen wel gedaan. De 28-jarige Limburger is moeilijk op een foutje te betrappen en haalt vaak meer uit zijn materiaal dan er eigenlijk inzit. Er wordt dan ook wel eens gezegd dat Verstappen in een McLaren de wereldtitel al lang op zak zou hebben gehad en daar lijkt ook een kijker van Sky Sports in te geloven. Op de website van de Britse sportzender wordt Davidson door de kijker naar zijn visie gevraagd.
'Het is altijd moeilijk om daar iets over te zeggen als een coureur zo dominant en goed uitgerust lijkt te zijn in één bepaalde auto', doelt de oud-coureur op het feit dat Verstappen nagenoeg zijn hele F1-carrière voor hetzelfde team rijdt. Het is volgens de Brit niet gezegd dat Verstappen in een andere werkomgeving dezelfde prestaties zal leveren. Dat een vertrek vanuit een vertrouwde omgeving niet altijd makkelijk is, bewijzen andere coureurs ook wel. 'Kijk maar naar de coureurs die van team zijn gewisseld en naar wat voor worsteling het in het begin kan zijn.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Vergelijking met Hamilton
Carlos Sainz bijvoorbeeld had in het eerste deel van het seizoen veel moeite met de Williams-bolide, maar inmiddels presteert de Spanjaard, die dit jaar overkwam van Ferrari, beduidend beter dan Alexander Albon. Davidson haalt echter een andere situatie aan. 'Het is nooit zo eenvoudig als het op papier lijkt. Ik weet niet of de McLaren-bolide bij de stijl van Verstappen zou passen. Misschien heeft hij een hekel aan het remgedrag van de auto, net als Lewis (Hamilton, red.) bij Ferrari.'
'Misschien verafschuwt hij de stuurverhouding bij dat team wel ten opzichte van hetgeen hij bij Red Bull gewend is of misschien kan hij niet goed overweg met de Mercedes-motor. Je weet het gewoon niet', kan de Sky Sports-analist geen duidelijk antwoord op de vraag geven. Wel erkent Davidson dat Verstappen over de nodige kwaliteiten beschikt. 'Het is duidelijk dat hij zeer flexibel is. We hebben hem in verschillende categorieën zien racen en succesvol zien zijn. Maar je weet het gewoon niet zeker totdat je hem in actie ziet naast een topcoureur uit een ander team, in hun auto', stelt Davidson.
Verschil niet zo groot
Hoewel hij het niet hard durft uit te spreken, lijkt Davidson uiteindelijk toch wel te geloven dat Verstappen de leiding in het algemeen klassement zou hebben, indien hij McLaren-coureur was geweest. 'Als ik puur afga op wie dit jaar de meeste fouten heeft gemaakt, dan betwijfel ik dat Lando boven Verstappen zou staan in het kampioenschap, maar het verschil is misschien niet zo groot als je zou denken. Piastri en Norris zijn namelijk extreem snelle coureurs. Zij zouden allebei zonder twijfel de sterkste teamgenoot zijn, die Max ooit heeft gehad en ik zou het geweldig vinden om dat ooit te zien gebeuren', aldus Davidson.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties