Hill verdedigt Verstappen na opmerking over valsspelen en noemt Red Bull 'psychologisch sterk'
Opinie
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDamon Hill en Johnny Herbert waren erg positief over Max Verstappen in hun nieuwe podcastserie Stay on Track. De twee oud-coureurs stonden voorheen bekend als Verstappen-criticasters, maar lijken het nu allemaal vanuit een andere hoek te bekijken. Hill verdedigt de viervoudig wereldkampioen zelfs op X na een nare opmerking van een socialemediagebruiker. Tevens blikt hij met Herbert vooruit op Brazilië.
Verstappen kreeg van de voormalige FIA-stewards ook complimenten voor zijn inhaalactie in bocht 1 op Lewis Hamilton. Vorig jaar ontving de Nederlander twee keer een tiensecondenstraf in Mexico van onder anderen Herbert, maar de Brit was qua mening nu heel lovend. Hamilton kreeg uiteindelijk een tiensecondenstraf omdat hij de baan afsneed en daarmee een voordeel behaalde.
Lees ook
Sommige fans vonden dat niet eerlijk, omdat Verstappen de eerste bocht afsneed bij de start van de race. Iemand schreef kwaad op X, voorheen Twitter, dat de Formule 1 'valsspelen verheerlijkt' door een video van Verstappens wagenbeheersing te delen. 'Dat was zeker een geplande zet als hij aan de buitenkant bleef hangen', schreef de persoon.
Verstappen legde echter uit dat hij op de kerb werd gedrukt en daardoor eieren voor zijn geld moest kiezen. Hill was het niet met die persoon eens en voelde de noodzaak om te reageren. 'Wil jij dat anders eens proberen? 99,99 procent van de coureurs was gecrasht. F1 is zijn wagenbeheersing aan het verheerlijken, niet dat hij een voordeel heeft behaald met die actie', schreef Hill.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen in de titelstrijd
Ook in de podcast die Hill met Herbert heeft klinkt de kampioen van 1996 positief over de manier waarop Verstappen de openingsfase heeft aangepakt. Ze willen Mexico echter achter zich laten en focussen op het komende raceweekend in São Paulo. 'Ik denk dat Oscar briljant reed in de middenstint in Mexico, en hij leek ook zijn ritme weer gevonden te hebben', begint Hill over één van de drie titelkandidaten.
'Dus het is mogelijk dat hij wat vertrouwen heeft teruggewonnen en het gewicht van de situatie nu kan dragen. Hij weet nu dat hij het kampioenschap niet in handen heeft. Het destabiliseert hem niet. Hij moet terugvechten. Uiteraard zal Max zich daar ook bij voegen', deelt de Brit zijn gedachten. 'Denken we dat de dominantie van Lando zal doorgaan?' vraagt hij aan Herbert.
'Ja, ik denk het wel, omdat hij in die sterke positie zit om een gemakkelijker raceweekend te hebben dan voorheen', denkt de oud-coureur. 'Nu is het vrijer, en die vrijheid zal hem in staat stellen zijn werk te doen. Ik ga voor Lando, eerlijk gezegd.' Norris heeft een voorsprong van 36 punten op Verstappen en één punt op zijn teamgenoot. Hill moet zeggen dat de pace van McLaren in Mexico indrukwekkend was.
Als ze dat vol kunnen houden in Brazilië, wordt het kampioenschap mogelijk een tweestrijd. 'Ik weet niet waar McLaren een sweet spot heeft gevonden met de set-up, maar Red Bull brengt upgrades', wijst Hill aan. 'Ik weet niet of het een eenvoudige race wordt voor een van de McLarens, omdat Max misschien op de eerste rij staat.' Herbert weet zeker dat Verstappen de druk op zal voeren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen kan het de McLarens nog flink lastig maken.
Psychologische spelletjes
Hij denkt even terug aan het kattenkwaad van beide teams. 'Met dat kleine incident van de Red Bull-monteur en de tape. Zulke spelletjes zullen er ook zijn, en Red Bull speelt die graag', zegt hij. Laurent Mekies en Andrea Stella hebben echter wel gezegd dat het niet uit de hand mocht lopen. 'Psychologisch zijn ze sterk', neemt Hill weer over. 'Ze komen eraan. Red Bull, Max, ze zullen er zijn om het delicate evenwicht bij McLaren te verstoren.'
Verstappen hoeft slechts een voet tussen die deur te hebben om hem volledig open te breken. 'Hij weet het: als hij ze laat wankelen, kunnen ze over elkaar struikelen. Kortom: verwacht vuurwerk in Brazilië!' Beide heren kijken enorm uit naar de race op het thuiscircuit van Ayrton Senna. Vorig jaar trakteerden de weergoden en Verstappen de fans op een legendarische regenrace.
'Het is een uitdaging als het droog is, en als je dan een beetje regen toevoegt, wordt het een compleet ander circuit', zegt Herbert. 'Het is een echte uitdaging omdat je altijd op zoek bent naar grip. Als je een paar jaren geleden herinnert, Max die buitenom ging en iedereen inhaalde terwijl niemand anders dat deed, dat was iets bijzonders. Het circuit heeft een prachtige flow.'
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026
- Nee Norris was duidelijk een eendagsvlieg, nog met hulp van papa's centen ook.
Supermax-06-11-2026 - Nee, Max werd nog vicewereldkampioen, Norris zal dat nog niet eens worden.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Of dat de echte reden is weet ik niet, het is in ieder geval niet wat hij hier zelf over gezegd heeft. Hij doet dat eerder uit bijgeloof. Hij heeft eerder wel met nummer 1 gereden maar dat werd geen succes. Nummer 12 is zijn geluksgetal.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Silverstone / Cops / Verstappen met 50g+ in de vangrail? Was zeker een bewijs van hoe fair LH is?MadMax06-11-2026




















