Steiner heeft respect voor Domenicali omtrent de ophef over de regels: "Hij moet het oplossen"

Opinie
woensdag, 29 april 2026 om 19:49
max verstappen stefano domenicali george russell 129
Günther Steiner ziet dat de discussie over de huidige Formule 1-auto’s steeds meer naar de oppervlakte komt. Waar een deel van het publiek vooral ziet dat er weer meer wordt ingehaald, klinken er binnen de paddock heel andere geluiden. Vooral de coureurs lijken volgens de voormalig teambaas van Haas steeds minder tevreden met de richting waarin de sport is gegaan.
Die spanning wordt vooral zichtbaar door de uitspraken van coureurs. Waar Formule 1-baas Stefano Domenicali de discussie het liefst intern lijkt te houden en naar buiten toe een verenigd front wil tonen, lukt dat volgens Steiner niet volledig. De onvrede sijpelt steeds vaker door in interviews, zeker omdat de coureurs zelf steeds duidelijker aangeven dat ze niet tevreden zijn met de huidige situatie.

Veel kritiek

“Een groot deel van het lawaai hieromheen komt doordat de coureurs enorm ontevreden zijn over wat er gebeurt”, vertelt Steiner in de Red Flags-Podcast. Daarbij wordt de regerend wereldkampioen genoemd als voorbeeld. De McLaren-coureur begon het seizoen nog positief, maar veranderde later van toon. “Zelfs Lando Norris, die aan het begin van het seizoen nog zei dat de auto’s geweldig waren, zei later eigenlijk: waarom zouden we hier überhaupt nog mee rijden?
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
red-bull-racing-max-verstappen-gp-australie-zondag-2026-lewis-hamilton-ferrari-mclaren-lando-norris
Vooral Verstappen spreekt zich vaak kritisch uit.
Ook bij Norris werd duidelijk dat teams niet altijd zitten te wachten op uitgebreide publieke kritiek. Er wordt verwezen naar een recent interview waarin zijn team zou hebben ingegrepen om het gesprek kort te houden. “Hij had laatst een interview dat door zijn team werd afgekapt. Hij mocht niet over de reglementen praten. Er waren ook andere dingen die niets met de regels te maken hadden, maar ze probeerden hem een soort mondkorf om te doen.”
Max Verstappen is in deze discussie de meest coureur geweest met het hardste stemgeluid. De Nederlander heeft herhaaldelijk laten merken dat hij niet blij is met de richting van de Formule 1. “Verstappen is natuurlijk het meest uitgesproken geweest”, klinkt het. Ook Fernando Alonso heeft zich kritisch uitgelaten, terwijl George Russell juist weer de aanval op Verstappen opende. “George Russell beschuldigde Max Verstappen ervan dat hij het alleen niet leuk vindt omdat hij nu slecht presteert. Als hij in een goede auto zat, zou hij niets zeggen.”

Domenicali vervult sleutelrol

Steiner vindt vooral de rol van Domenicali interessant in deze onrust. De F1-topman moet de verschillende belangen bij elkaar houden, maar kan dat volgens de voormalig teambaas niet doen door publiekelijk mee te gaan in alle kritiek. “We moeten beginnen bij Stefano”, zegt Steiner. “In dit soort dingen is hij de meester in het samenbrengen van mensen. Hij probeert altijd met iedereen samen te werken.”
Volgens Steiner betekent dat niet dat Domenicali de problemen niet ziet. Integendeel, hij is ervan overtuigd dat de F1-baas achter de schermen bezig is om de situatie te herstellen. “Als je denkt dat Stefano hier niet aan werkt, dan heb je het mis. Stefano zit al net zo lang in de autosport als ik. Hij begrijpt het perfect.” De oplossing moet volgens Steiner dan ook van hem komen. “Hij moet het oplossen. Hij is de man die het moet oplossen, want niemand anders gaat het doen.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
stefano domenicali f1
Domenicali heeft het momenteel niet makkelijk volgens Steiner.
Toch denkt Steiner dat de situatie nog te redden is. Hij verwacht dat Domenicali zelf ook teleurgesteld is dat de discussie zo ver is gekomen. “Ik denk dat hij net zo teleurgesteld is als wij als toeschouwers dat het zover is gekomen. Je kunt je afvragen waarom hier vorig jaar niet al naar is gekeken.” Volgens Steiner moet Domenicali nu vooral geen extra olie op het vuur gooien. “Hij moet een positief vooruitzicht geven om het te kunnen oplossen. Als hij nu meer olie op het vuur gooit, helpt dat niet.”
“In de tijd die nodig is om het op te lossen, moet hij alles kalm houden. Dat is duidelijk niet helemaal gebeurd.” Volgens hem praten de coureurs namelijk nog steeds openlijk genoeg om de discussie gaande te houden. “Hij legt niemand het zwijgen op. Hij zegt dat hij het punt begrijpt, maar iedereen praat nog steeds. Dus hij legt ze geen mondkorf om. Of hij slaagt er in ieder geval niet in om ze stil te houden.”
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading