lando-norris-mclaren-zaterdag-bakoe-azerbeidzjan-2025 Opinie
Opinie

Windsor met harde woorden: 'Norris begint eruit te zien als een normale coureur van het type Lawson'

lando-norris-mclaren-zaterdag-bakoe-azerbeidzjan-2025

In het weekend waarin McLaren het constructeurskampioenschap al veilig kan stellen, verliep de kwalificatie moeizaam. Oscar Piastri veroorzaakte in Q3 een rode vlag en ook Lando Norris wist niet de snelste tijd neer te zetten. 'Een grote teleurstelling voor McLaren', vat Peter Windsor de kwalificatie voor de Grand Prix van Azerbeidzjan samen.

Oscar Piastri en Lando Norris strijden om de wereldtitel en zijn erg aan elkaar gewaagd. Volgens Peter Windsor lijken de twee coureurs qua rijstijl erg op elkaar. 'Ze sturen vrij breed in en rijden lange bochten. Dat is oké, want ze hebben geweldige raceauto's en komen ermee weg', legt Windsor uit. Toch is er wel een verschil tussen de twee coureurs. 'Lando is iets zachter dan Oscar Piastri.'

Windsor vertelt in zijn video dat hij denkt dat dat het verschil heeft gemaakt. 'Ik denk dat dat Lando heeft geholpen', aldus de journalist. Piastri had het namelijk moeilijk in Bakoe. 'We hebben heel wat grote momenten van Oscar Piastri gezien.' Zo ook in Q3 waar hij zijn McLaren in de muur wist te zetten. Het leverde hem uiteindelijk slechts de negende startplek op.

Verkeerde keuze van McLaren

Norris kwalificeerde zich uiteindelijk slechts als zevende, maar daar geeft Windsor McLaren ook wel de schuld van. 'Het management bij McLaren was niet erg goed', zegt Windsor. 'Ze lieten hem aan het einde van Q3, toen er nog drie minuten te gaan waren, als een van de eerste coureurs zijn ronde starten.' Daardoor had Norris niet de ideale omstandigheden, omdat de baan een klein beetje vochtig was geworden door de regen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando-norris-mclaren-baku-vrijdag (2)
Norris reed als eerste de pitstraat uit in het laatste deel van de kwalificatie.

Ook reed Norris volgens Windsor op de verkeerde band. 'Hij maakte zijn ronde af voordat de finishvlag werd gezwaaid. Ik bedoel, als hij op de mediums had gereden, dan had hij twee ronden kunnen rijden. Maar hij reed op de softs, dus moest hij gewoon gas terugnemen en dat was het dan', legt Windsor uit. McLaren liet daarmee dus een kans liggen.

De ronde van Norris was helaas ook niet geweldig 'Het was een rommelige ronde op de softs', zag Windsor. 'Zijwind, gladheid en veel variabelen om rekening mee te houden.' Norris kon daarom geen optimale ronde neerzetten en raakte zelfs nog even kort de muur. 'Lando begint eruit te zien als een vrij normale coureur van het type Liam Lawson, in tegenstelling tot iemand die een beetje een voorsprong heeft', klinken de harde woorden van Windsor.

Teleurstellend resultaat

'Een grote teleurstelling voor McLaren. Dit is echt het resultaat van twee coureurs die op een zeer vergelijkbare manier rijden', denkt de Australiër. Beide McLaren-coureurs nemen hun bochten lang en ruim, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Max Verstappen die zijn bochten vrij scherp neemt. 'Ik heb er al vaker over gesproken, is het goed om twee coureurs met verschillende rijstijlen te nemen of is het beter om twee dezelfde coureurs te hebben?'

Windsor denkt dat het beter is om twee verschillende coureurs te hebben, dus een coureur die de bochten wat scherper aansnijdt en een coureur die de bochten wat ruimer neemt. 'Dan benut je het volledige spectrum', zegt Windsor. 'McLaren benut alleen het spectrum dat is gebaseerd op vrij laat insturen, vroeg gas geven en rijden op de achterkant van de auto. En met die twee coureurs in de variabelen die we in Bakoe zagen, was het resultaat voor hen erg teleurstellend.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

lando-norris-oscar-piastri-mclaren-baku-vrijdag
Norris en Piastri hebben een vergelijkbare rijstijl, wat ze in het nadeel bracht in Bakoe.

Beide coureurs hadden het door hun rijstijl moeilijk in de lastige omstandigheden op het stratencircuit van Azerbeidzjan. 'Ze hadden zeker een auto die op de eerste rij kon staan, waarschijnlijk zelfs twee auto's die op de eerste rij konden staan', vermoedt Windsor. 'En daar zijn ze dan, Lando op P7 en Oscar, ik weet niet eens waar.' Hopelijk voor McLaren kunnen beide coureurs in de race nog naar voren rijden.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws