
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleZak Brown heeft het momenteel goed voor elkaar bij McLaren. Met vier overwinningen in de eerste vijf Grands Prix zijn de resultaten uitstekend en daarnaast kan de Amerikaan de komende seizoenen blijven beschikken over het beste rijderspaar in de Formule 1, zoals hij het McLaren-duo eerder omschreef. Toch werd aan het begin van het 2025-seizoen bekend dat Brown contact had met de manager van Max Verstappen. Daar wil de CEO van de renstal uit Woking graag nog even op terugkomen. Ook over de strengere controles van de voorvleugel maakt hij zich geen zorgen.
Piastri tekende voorafgaand aan het eerste Grand Prix-weekend in Melbourne een nieuw contract bij McLaren, dat hem voor langere tijd aan de Britse renstal verbindt. Norris beschikte al over een langdurige deal met de constructeurskampioen van 2024 en dus hoeft Brown zich voorlopig geen zorgen te maken over het rijderspaar van McLaren. Toch bekende Brown tijdens het eerste Grand Prix-weekend in Australië dat hij contact heeft gehad met Raymond Vermeulen, de manager van Verstappen.
De 53-jarige Amerikaan stelde destijds dat hij dit puur deed om te informeren naar de contractsituatie van de viervoudig wereldkampioen, die het afgelopen jaar meermaals in verband werd gebracht met andere teams. In een nieuw interview met De Telegraaf wil Brown graag nog even terugkomen op dat ene telefoontje.
'Oh ja, nog even over dat belletje. Het is mijn werk om de markt te verkennen en om te weten wat er speelt. We moeten niet vergeten dat ik op dat moment ook met mijn eigen coureur (Piastri, red.) aan het onderhandelen was over een nieuw contract', blikt Brown terug op het gesprek met het kamp van Verstappen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Brown nam, voordat Piastri een nieuwe deal tekende, contact op met het management van Verstappen.
De McLaren-CEO legt vervolgens uit wat de werkelijke reden was van het telefoontje met Vermeulen. ' Ik wil kunnen inschatten of er een eventuele steen kan gaan omvallen, wat voor een domino-effect kan zorgen. Want dat zou weer interesse in mijn coureur op gang kunnen brengen. Dat is de reden dat ik navraag deed', legt hij uit.
Het gesprek met het management van Verstappen duurde niet lang toen hij hoorde wat een eventuele overstap van de regerend wereldkampioen hem zou kosten. 'Laat ik het zo zeggen, tijdens dat telefoongesprek kreeg ik de informatie die ik nodig had…', aldus Brown.
Geen zorgen over strengere controles in Barcelona
Een overstap van Verstappen naar McLaren zat er dus niet in en dat betekent dat beide mannen het ook in 2025 weer tegen elkaar opnemen. Hoewel de Britse renstal Red Bull Racing vorig jaar in de strijd om de constructeurstitel wist af te troeven, versloeg Verstappen beide McLaren-coureurs in het rijderskampioenschap. Brown hoopt dat één van zijn coureurs ditmaal wel in staat is om Verstappen te onttronen, maar de 27-jarige Nederlander staat nog altijd maar twaalf punten achter op WK-leider Piastri.
Daarnaast gaat de FIA vanaf het Grand Prix-weekend in Barcelona strenger controleren op het gebruik van flexibele voorvleugels. Red Bull beschuldigt McLaren ervan dat zij een dergelijke voorvleugel hebben. Het Oostenrijkse team verwacht dan ook dat de prestaties van de MCL39 vanaf het raceweekend in Barcelona minder zullen worden. Brown maakt zich echter totaal geen zorgen. 'Dat maakt voor ons geen verschil. Over die regelwijziging maken wij ons totaal geen zorgen', herhaalt de Amerikaan.
'In de voorbije periode zijn er heel veel suggesties geweest van anderen over onze auto. En niets daarvan was accuraat', doelt Brown onder meer op de uitspraken van onder meer Red Bull-teambaas Christian Horner. 'Maar hoe meer zij worden afgeleid en zijn gefocust op onze auto in plaats van op hun eigen prestaties, is dat alleen maar goed', ziet Brown de kritische houding van de concurrentie zelfs als een voordeel voor zijn team.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli 149 om 148. Dat net een mindere wagen. Met gelijke wagen blijf ik Max echt beter en meer kans geven op titels.Bassie104-11-2026
- Daar hebben we Herbert weer! Alles wat Max zei klopte precies, geen woord gelogen! Max bepaald de bezetting van de Racingbulls niet. Maar ja Engelse bias plus Herbert is duidelijk gif!Bassie104-11-2026
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026 - Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de FIA er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen- en Alonso-fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terugdeed in de laatste bocht. Maar zo zou hij ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026














