Red Bull Racing werd afgelopen weekend aangewezen als de benchmark als het aankomt op de verbrandingsmotor, en dat is iets wat bij veel mensen vragen oproept. Dit komt vooral doordat het team van Max Verstappen nog maar twee keer op het podium stond, terwijl Mercedes juist alle races won. David Coulthard plaatst de situatie in perspectief. Hij vertelt dat het meeste vermogen niet altijd betekent dat een team het beste kan presteren. Het is aankomend weekend tijd voor de Grand Prix van Spanje, en daarbij zijn de ADUO-reglementen een groot gespreksonderwerp. Iedereen wil weten hoe de teams erover denken, maar ook hoe alles precies in zijn werk gaat. Coulthard is natuurlijk een bekend gezicht in de paddock met kennis van zaken, en ook hij heeft zijn zegje klaar over de ADUO-regeling. Deze pakt dus uiterst gunstig uit voor het team van Mercedes.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Mercedes heeft een mooi voordeel te pakken.
Naomi Schiff presenteert de
Up To Speed-podcast, en zij legt de bizarre situatie voor aan Coulthard. "Wat ik nog verrassender vind, is dat Mercedes wel een upgrade krijgt. Dat is voor mij het moment waarop je denkt: wie had dit zien aankomen?", zo verklaart ze. Red Bull mag misschien wel het meeste vermogen hebben, maar dat vertelt niet het hele verhaal. "Vermogen betekent niets zonder controle. Dat was ooit een bekende reclameslogan, en daar zit veel waarheid in."
Coulthard gaat verder in op de situatie. "Het hebben van de meeste pk's betekent niet automatisch dat je ook de meest bruikbare en bestuurbare motor hebt", legt de Schot uit over de krachtbron van Red Bull. Mercedes is vooral goed in het begrijpen van de motor. "Mercedes begon het seizoen in Australië simpelweg met meer kennis over hoe ze hun krachtbron optimaal konden benutten", stelt hij. "Laten we niet vergeten dat
McLaren destijds klaagde dat ze weliswaar dezelfde motor hadden, maar niet alle operationele systemen en kennis hadden gekregen", aldus Coulthard.
Red Bull-klachten spreken boekdelen
McLaren had het juist lastiger, en volgens Coulthard laat dit precies zien waar het misging. "We moeten dus oppassen dat we puur vermogen niet verwarren met het vermogen om dat ook daadwerkelijk op het asfalt te krijgen", denkt hij. "Kijk maar naar Monaco. Hoeveel klachten hoorden we daar niet over de motoren?", legt hij uit. Hierbij haalt hij Red Bull aan. "Hadjar had allerlei problemen met zijn krachtbron. Max slaagde er nauwelijks in om een normale raceronde af te werken. Lando kampte met allerlei onvoorspelbaar gedrag van de auto", aldus de voormalig coureur.
"Er gebeurt dus veel achter de schermen dat niet zichtbaar wordt wanneer je alleen naar het vermogen kijkt", legt hij uit. Aankomend weekend is het tijd voor de Grand Prix van Barcelona, en daar heeft Coulthard mooie herinneringen aan. "Wat Barcelona betreft ben ik het met iedereen eens. Het is een fantastisch testcircuit en vroeger brachten we er vrijwel de hele winter door. Historisch gezien stond deze race altijd vlak voor Monaco op de kalender. Daardoor wist je vaak dat een auto die sterk was in de laatste sector van Barcelona ook competitief zou zijn in Monaco", aldus Coulthard.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Barcelona is een geweldig circuit volgens Coulthard.
Coulthard verwacht dat het managen van energie weer een grote rol gaat spelen in Barcelona. "In Barcelona zal het opnieuw vooral draaien om energiemanagement. Het wordt geen circuit waar energie in overvloed aanwezig is", stelt de voormalig McLaren-coureur. "Het terugwinnen en beheren van energie zal opnieuw een belangrijk onderwerp worden", verklaart hij. "Ik ga er in ieder geval met een open blik naartoe en kijk ernaar uit om er over een paar dagen te zijn", legt hij uit.
Verstappen wil zich herpakken
In Monaco gebeurde er weer genoeg, maar het liep niet voor iedereen lekker. Zo viel Max Verstappen dus al snel uit, maar ook Charles Leclerc en
Lando Norris hadden geen prettig weekend. In de podcast wordt ook besproken hoe deze coureurs zich gaan herpakken. Presentatrice Jolie Sharpe is benieuwd. "Ik kijk ernaar uit om Max te zien, maar ook George, Charles en Lando. Zij hadden allemaal een teleurstellende afloop in Monaco. Daarnaast gaan er berichten dat Red Bull updates meeneemt naar Barcelona. Volgens mij is dat inmiddels zelfs bevestigd", zo stelt zij.
Schiff vertelt nog een keer over de uitdagingen in Barcelona. "Dit jaar heeft Pirelli compounds meegenomen die één stap zachter zijn dan gebruikelijk. Normaal gesproken moeten coureurs hun banden al gedurende een ronde zorgvuldig managen vanwege de temperaturen", verklaart ze. "Een paar jaar geleden lag er nog een langzame chicane in de derde sector. Die is verdwenen en vervangen door de snelle dubbele rechterbocht", zo sluit ze af.