
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe Braziliaanse GP bracht het team van Mercedes de begeerde overwinning in het 2022-seizoen. Door enkele updates en steeds beter begrip van de W13 vocht het team zich terug gedurende het seizoen en dit werd beloond met sterke optredens in de laatste paar races van het seizoen. Na het succes in Brazilië verwachtte men wederom een sterk Mercedes in Abu Dhabi, maar aan die verwachting kon niet worden voldaan.
Slechts zeven dagen na de 1-2 op Interlagos, was Mercedes in Abu Dhabi langzamer dan beide concurrenten Red Bull en Ferrari. F1-journalist en tech-expert Mark Hughes analyseert waarom dit het geval was via de officiële website der Formule 1. 'Na de significante verbeteringen aan de vloer en achtervleugel, in combinatie met een gewichtsreductie, werd de W13 een stuk competitiever. Een belangrijk feit is echter dat dit vooral op banen was waar een hogere mate van luchtweerstand niet direct wordt afgestraft', zo opent Hughes zijn analyse.
'In Abu Dhabi echter zijn er veel lange rechte stukken waar de coureurs vol gas doorheen gaan. Door het seizoen heen is gebleken dat Mercedes met de W13 een stuk meer luchtweerstand heeft dan Red Bull met de RB18,' De strategische keuzes van Mercedes werden door dit gegeven sterk beïnvloed. Na de vrije trainingen zag de renstal de concurrent Red Bull ongrijpbaar zou zijn. 'We hebben de keuze gemaakt om de keuze voor onze afstelling volledig op de race te baseren. Hierbij hadden we gehoopt Ferrari achter ons te kunnen houden in de kwalificatie', zo legde Andrew Shovlin van Mercedes uit.
'Mercedes reed met een flinke vleugel'
De race-afstelling hield in dat Mercedes een grotere achtervleugel monteerde. In de vrije trainingen experimenteerden de coureurs nog met een kleine achtervleugel, maar daarmee verloren zij te veel tijd in de bochtige secties. 'Omdat bandenmanagement in de race bepalend zou worden, besloot Mercedes de grotere achtervleugel te monteren, om zo de banden beter te kunnen sparen. Dit bracht echter mindere prestaties op de rechte stukken met zich mee. Daarnaast had Mercedes problemen met de opwarming van de voorbanden.' De remkoeling van het team werkt erg goed en zorgt voor minder slijtage in de race, maar in kwalificaties blijkt het lastig de banden goed op te warmen. 'In Abu Dhabi gaven ze de prioriteit aan de race door meer te richten op bandenkoeling, daarom verloren ze in de kwalificatie te veel.'
Lees ook
David Ruiter is aan het eind van de winterdagen in 2021 gestart als redacteur bij F1Maximaal. Als jong, fris en nieuwsgierig student ging David op zoek naar een extra uitdaging, waar hij zijn hart en ziel in kon steken. Inmiddels is hij afgestudeerd, maar dat veranderde niets aan het hart voor de sport. Wat is dan meer geschikt dan een sport met een rijke historie, enorme spanning en ingewikkelde techniek? Vrij weinig, zo oordeelde David. Als fan van Schumacher werd de interesse in de koningsklasse van de autosport gewekt, waarna ook de Nederlandse trots werd aangewakkerd toen Max Verstappen het hoofdpodium betrad. Met leuke inzichten, speciale rubrieken en snelle verslaggeving hoopt David alle lezers van dienst te zijn.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026
- Nee Norris was duidelijk een eendagsvlieg, nog met hulp van papa's centen ook.
Supermax-06-11-2026 - Nee, Max werd nog vicewereldkampioen, Norris zal dat nog niet eens worden.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Of dat de echte reden is weet ik niet, het is in ieder geval niet wat hij hier zelf over gezegd heeft. Hij doet dat eerder uit bijgeloof. Hij heeft eerder wel met nummer 1 gereden maar dat werd geen succes. Nummer 12 is zijn geluksgetal.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Silverstone / Cops / Verstappen met 50g+ in de vangrail? Was zeker een bewijs van hoe fair LH is?MadMax06-11-2026















