Ferrari versus Mercedes in Mexico, vervanger van Verstappen in de top vijf

Formule 1
charles-leclerc-ferrari-gp-verenigde-staten-cota-2026-zondag-podium

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Charles Leclerc heeft zijn goede vorm uit Austin meegenomen naar Mexico. De Ferrari-coureur was met afstand de snelste man, voor Mercedes-coureurs Kimi Antonelli en Frederik Vesti. Ayumu Iwasa zette als vervanger van Max Verstappen de vijfde tijd neer op mediumbanden. Naast Verstappen en George Russell ontbraken ook Lando Norris en zeven andere vaste coureurs.
De eerste vrije training voor de Grand Prix van Mexico ging om 19:30 uur Nederlandse tijd van start bij een buitentemperatuur van 22 graden en een baantemperatuur van 42 graden. Veel vaste rijders sloegen de training over en lieten een vrijdagrijder een uurtje in de auto zitten. De bekendste namen aan de zijlijn waren Max Verstappen, George Russell en Lando Norris. Zij werden respectievelijk vervangen door Ayumu Iwasa, Frederik Vesti en Leonardo Fornaroli. Alleen Ferrari werkte de sessie met beide vaste rijders af.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
De opvallendste vrijdagrijder was Nikola Tsolov. De Bulgaar kreeg zijn eerste kans in een officiële sessie in de auto van Liam Lawson. Racing Bulls heeft nog geen rijders voor 2027 bevestigd en heeft drie kandidaten voor twee stoeltjes: Tsolov, Lawson en Arvid Lindblad. Verder maakte ook Freddie Slater zijn debuut in een officieel raceweekend, als tijdelijke vervanger van Gabriel Bortoleto.
De tekst gaat verder onder de tabel.
TeamVaste coureurFP1-vervanger
Red Bull RacingMax VerstappenAyumu Iwasa
McLarenLando NorrisLeonardo Fornaroli
MercedesGeorge RussellFrederik Vesti
Racing BullsLiam LawsonNikola Tsolov
AlpineFranco ColapintoGabriele Minì
HaasEsteban OconRyo Hirakawa
AudiGabriel BortoletoFreddie Slater
Aston MartinLance StrollJak Crawford
WilliamsAlexander AlbonLuke Browning
CadillacValtteri BottasColton Herta

Ferrari versus Antonelli

Gezien de afwezigheid van meerdere grote namen was het geen verrassing dat Ferrari de eerste snelle tijd liet noteren. Charles Leclerc reed bij zijn eerste poging een 1:21,9 op harde banden, terwijl Oscar Piastri zich meteen verremde en Kimi Antonelli in het stadiongedeelte buiten de witte lijnen terechtkwam. Antonelli was wel sneller dan Leclerc, maar raakte die tijd dus kwijt.
Na acht minuten hadden we een opvallende naam bovenaan: Iwasa. Teamgenoot Isack Hadjar had helemaal geen goede start, aangezien hij geen vermogen had. De rest bleef zich verbeteren op een stoffige baan. Na tien minuten stond Antonelli weer bovenaan, voor Oliver Bearman en Arvid Lindblad. De meeste coureurs openden de sessie op harde banden. Alleen Racing Bulls, Alonso en Piastri reden op mediumbanden.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Met betrouwbaarheidsproblemen voor Hadjar en bij afwezigheid van Verstappen, Norris en Russell, waren Antonelli, Leclerc, Piastri en Hamilton de favorieten. Hamilton reed in de eerste twintig minuten echter geen rondetijd en hield zich met experimenten van Ferrari bezig. Piastri maakte weinig indruk, waardoor Leclerc en Antonelli constant in de top twee terug te vinden waren. Na twintig minuten was Leclerc drie tienden sneller dan Antonelli. Alonso stond zeer opvallend op de derde plek, wel met mediumbanden.

Ferrari als vrijdagkampioen

Na 23 minuten schoof Iwasa op naar de derde plek. Hij stond wel nog zeven tienden achter Leclerc, maar het was een redelijk goede indicatie voor Red Bull. Amateurisme overheerste bij Audi. Slater werd inclusief koelingssysteem de baan opgestuurd, waarna de motor schade opliep. Halverwege de training zat zijn debuut er dus op, zonder dat hij een geldige rondetijd had neergezet.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Hamilton ging er halverwege de sessie ook serieus voor zitten. De 41-jarige coureur nam de eerste tijd nipt over van Leclerc met een verschil van 0,06 seconden. Lang kon Hamilton niet van de snelste tijd genieten, want Leclerc stapte vervolgens over naar de zachte banden. Daarmee reed hij een 1:18,1 en vergrootte hij het gat met Hamilton naar een seconde.
Antonelli kwam niet in de buurt van de tijd van Leclerc. Op zachte banden was het verschil maar liefst 0,659 seconden, waarmee Ferrari zijn reputatie als vrijdagkampioen weer waarmaakte. Hamilton kwam tien minuten later met een antwoord, maar maakte een fout in de slotsector. Met een achterstand van zeven tienden nam hij achter Leclerc en Antonelli plaats op de derde plek.

Red Bull denkt aan Verstappen

Iwasa reed helemaal geen ronden op de zachte banden. Red Bull wilde de C5-banden achter de hand houden voor Verstappen en gaf Iwasa mediumbanden na zijn stint op hard. De Japanner schoof op mediumbanden op naar de vijfde plek, achter Ferrari, Antonelli en Pierre Gasly.
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Hadjar kwam in het slotkwartier de baan weer op en nu had hij wel vermogen. Met zachte banden reed hij een achtste tijd. Dat was niet indrukwekkend, maar hij had dus ook nog niet veel ronden gereden. Ondertussen vond Iwasa twee tienden extra bij een tweede poging. Met een achterstand van negen tienden schoof hij op mediumbanden op naar de vierde plek.
Bij het zusterteam van Red Bull was Lindblad op zachte banden slechts een tiende sneller dan Tsolov. Dat was een indrukwekkend debuut voor de Bulgaar, terwijl Crawford net als Slater niet kon genieten van zijn vrije training. De Amerikaan moest de Aston Martin van Lance Stroll met veertien minuten te gaan parkeren. Vlak voor het stilvallen van Crawford reed Vesti nog een knappe derde tijd voor Mercedes. De Deen was nipt sneller dan Hamilton en nog geen tiende langzamer dan Antonelli.
In de laatste minuten van de sessie waren er geen noemenswaardige tijdsverbeteringen meer. Leclerc, Antonelli, Vesti en Hamilton vormden dus de top vier op zachte banden, voor Iwasa op mediumbanden. Pierre Gasly (zacht) en Fernando Alonso (mediumbanden) eindigden nog voor Piastri op de zachte banden. Tsolov eindigde een tiende achter Lindblad, met Hadjar tussen beide Racing Bulls als nummer elf.

Uitslag eerste vrije training voor de Grand Prix van Mexico 2026

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading