Lewis Hamilton begint de Grand Prix van Spanje vanaf de vierde plaats. De Ferrari-coureur kende een over het algemeen probleemloze kwalificatie, maar zag in zijn laatste ronde van Q3 het tempo verdwijnen. Toch houdt Hamilton vertrouwen in zijn kansen voor de race, waarin hij een podium nog niet volledig uit wil sluiten. Het grootste gedeelte van de kwalificatie ging prima voor Hamilton. “De kwalificatie verliep over het algemeen vrij soepel. Geen echte problemen, ik voelde me geweldig in Q3, maar in de laatste ronde had ik gewoon geen grip of vermogen meer”, vertelt Hamilton aan de media, waaronder F1Maximaal.nl. Daarmee staan er coureurs uit vier verschillende teams op de eerste vier plekken.
Hamilton vindt Madring een gaaf circuit
In vergelijking met
Charles Leclerc waren er volgens Hamilton maar kleine verschillen in de aanpak. “Hij heeft misschien één ding veranderd en ik twee. Ik vind dat het team het goed heeft uitgevoerd”, stelt de Brit. “Ik vind dat ze het vandaag echt geweldig hebben gedaan. Helaas hadden we aan het einde gewoon niet het tempo”, moet hij constateren. Ferrari zal vanaf de tweede startrij moeten proberen om het gat naar de auto's voor zich zo klein mogelijk te houden.
Hamilton is ondertussen positief over het circuit zelf. De Ferrari-coureur geniet van de verschillende soorten bochten en de karakteristieke hoogteverschillen. “Ja, het is een best gaaf circuit om op te rijden. Er zitten wat kartachtige elementen in de bochten, wat cool is. Echt coole hellingen”, is Hamilton behoorlijk positief. Tegelijkertijd verwacht hij dat de race weinig ruimte biedt voor grote inhaalacties.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
De derde vrije training verliep niet geweldig voor Hamilton.
Dat maakt de startpositie en de uitvoering van de strategie belangrijk. Hamilton heeft echter geen idee hoe de race zich precies zal ontwikkelen. “Ik heb echt geen idee wat ik morgen kan verwachten. Gewoon… ik ga er plezier aan beleven, dat is alles wat ik kan zeggen.” De Brit wil zich dan ook niet te veel vastpinnen op een specifiek scenario.
Toch heeft hij wel degelijk een doel voor ogen. Op de vraag wat een realistisch resultaat zou zijn, is Hamilton duidelijk: “Vlak naast het podium.” Vervolgens houdt hij de deur naar een podiumplaats nadrukkelijk open. “Als we het goed uitvoeren en we wat tempo hebben in de race, ook al hebben we moeite met inhalen, dan is er misschien een kans voor ons om morgen op het podium te komen als we hard werken”, geeft de Brit de hoop nog niet op.
Een grote rivaal start vóór Hamilton
Daarvoor zal Ferrari volgens Hamilton vooral moeten proberen om het tempo van de concurrentie te volgen. Een van de rivalen lijkt momenteel simpelweg sneller, waardoor de Ferrari-coureur weet dat hij zondag niet zomaar naar voren zal kunnen rijden. “Feit is dat van de jongens waarmee we strijden, er één in het bijzonder voor ons ligt”, stelt de zevenvoudig wereldkampioen. “Ze zijn gewoon sneller. Dus we gaan gewoon ons best doen om ze bij te houden”, sluit hij af.