Gianpiero Lambiase kan zijn enthousiasme nauwelijks verbergen na een vijfde startplek voor Max Verstappen in Miami. De race engineer van de Nederlander noemt het een 'erg positieve dag' voor Red Bull Racing. Sterker nog, Lambiase benadrukt dat dit geen eindstation is in Miami, maar dat er mogelijk nog meer haalbaar is. Daarbij komt een podiumplek dus in zicht. Red Bull greep in Australië al een betere startplek, toen
Isack Hadjar als derde aan de seizoensopener mocht beginnen, maar de Fransman gaf in Miami ook terecht aan dat de achterstand op de snelste rondetijd nog nooit zo klein is geweest als tijdens de Amerikaanse sprintkwalificatie. Dat goede nieuws volgt na twee dramatische weekenden voor Red Bull in het Aziatische tweeluik in China en Japan.
Fundamentele problemen opgelost
Het is algemeen bekend in de Formule 1 dat engineers zelden extreme uitspraken doen. De positieve woorden van Lambiase zijn dan ook zeer veelzeggend. "Het is een heel erg positieve dag voor ons als team", glundert Lambiase in een videobericht van Red Bull. De Brit trekt daarmee duidelijk ook de conclusie dat dit geen toevalstreffer was. Lambiase legt uit dat er sprake is van oplossingen voor oude problemen. "We hadden vier of vijf weken sinds de laatste race. Dat heeft alle teams de kans geboden om echt terug te kijken op de eerste tests en de eerste Grands Prix, en om de beperkingen van de auto te begrijpen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen en Hadjar stapten in Japan gedesillusioneerd uit.
"Daarnaast hadden we de kans om andere problemen te begrijpen die een betere balans verhinderden. Als team hebben we dat heel goed gedaan", zo houdt Lambiase geen slag meer om de arm. Volgens de rechterhand van Verstappen kan de conclusie nu al getrokken worden dat Red Bull een doorbraak heeft gemaakt. "We hebben niet alleen onze algemene prestaties verbeterd, maar ook sommige andere fundamentele problemen aangepakt, die we met de auto hadden."
Lambiase werkt al ruim elf jaar voor Red Bull, waarvan één decennium met Verstappen. De man, die uiterlijk in 2028 naar McLaren gaat, weet dan ook als geen ander dat het gevoel van Verstappen de beste graadmeter is voor toekomstige successen. "Max voelt zich extreem comfortabel", zo schuwt Lambiase er niet voor om duidelijke uitspraken te doen. "Dat zie je ook terug in zijn prestaties." Verstappen sloot de sprintkwalificatie als vijfde af en was sneller dan George Russell en Lewis Hamilton.
Meer op komst
Als Head of Racing is Lambiase ook verantwoordelijk voor Isack Hadjar. Hoewel de jongeling zich als negende kwalificeerde, vielen zijn rondetijden tegen. De Fransman stapte dan ook gefrustreerd en met vraagtekens uit. "Isack had wat problemen gedurende de dag met het koppel", luidt de verklaring van Lambiase. "We proberen beter te begrijpen hoe het vrijgegeven vermogen en het koppel hem beïnvloedde tijdens het accelereren en bij het terugschakelen. Dat wordt voor ons een gebied om ons op te focussen, om een herhaling van deze problemen te vermijden voor de hoofdkwalificatie en de Grand Prix van zaterdag en zondag."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen en Lambiase halen opgelucht adem.
Lambiase kan ondanks de malheur van Hadjar toch niet anders dan af te sluiten met een zeer positieve conclusie. "Over het algemeen is het wel een hele goede dag voor ons. Het is een goede start, maar hier stoppen we niet. We willen hier vannacht juist op voortborduren", zo waarschuwt hij dat er meer in het vat zit. In dat geval mag Verstappen zelfs voorzichtig op een podiumplek gaan hopen. Daarnaast heeft Red Bull met dit upgradepakket veel nieuwe aanknopingspunten voor nieuwe upgrades. De auto is ook nog zes tot zeven kilogram te zwaar, dus daar kan het Oostenrijkse team ook nog ruim twee tienden winst vinden in de komende weken.
Mekies feliciteert Verstappen
Na SQ3 waren er ook al tevreden geluiden te horen via de boordradio bij Verstappen, die blij was toen hij hoorde dat hij George Russell en Lewis Hamilton verslagen had. "Dit is al een enorme verbetering voor ons, dus goed gedaan iedereen. Goed gedaan", herhaalde Verstappen nog eens, die soortgelijke woorden terugkreeg van teambaas
Laurent Mekies. "Goed gedaan Max. Dit zijn hele goede stappen in de juiste richting. Dit is pas de eerste stap." Verstappen haalt hier duidelijk ook vertrouwen uit. "Ja, we blijven werken. Het is al fijn om zo te herstarten. Geweldig werk allemaal!"