McLaren laat de kijkers gissen over snelheid, Stella wijst Ferrari als favoriet aan

Formule 1
woensdag, 18 februari 2026 om 10:25
mclaren-oscar-piastri-bahrein-testdagen-dag-3
McLaren werd in 2025 met vlag en wimpel wereldkampioen bij de constructeurs, en Lando Norris won ook nog eens de titel bij de coureurs. Toch is het na de eerste testweek in Bahrein nog niet helemaal duidelijk hoe de Britse renstal ervoor staat. Andrea Stella, de teambaas van het team uit Woking, laat er weinig over los, maar hij wijst wel een verrassende favoriet aan op dit moment.
Lando Norris en Oscar Piastri domineerden samen een groot deel van het vorige seizoen, maar uiteindelijk kreeg Verstappen het ook nog voor elkaar om zich te mengen in de strijd om het kampioenschap. Verstappen en Red Bull Racing maakten namelijk flink wat stappen na de zomerstop, waardoor ze het gat konden dichten. Uiteindelijk kwam Verstappen slechts twee punten tekort om zijn vijfde wereldtitel op rij in de wacht te slepen.

McLaren roept vragen op tijdens wintertests

Norris won het kampioenschap, en daardoor zou je zeggen dat de verwachtingen voor 2026 ook hooggespannen zouden zijn. Toch zit dit iets anders, want de auto's zijn compleet veranderd met het oog op het aankomende seizoen. De nieuwe reglementen vragen compleet andere dingen van de rijders en van de teams. Met de nieuwe krachtbron is alles een stuk gecompliceerder, vandaar dat het vooralsnog moeilijk te zeggen is hoe alle teams ervoor staan.
Er wordt veel gesproken over de goede snelheid van het team van Mercedes, maar ook over Red Bull Racing wordt veel positiefs gezegd. Over het team van McLaren horen we echter een stuk minder, maar waarom eigenlijk? Het team heeft een Mercedes-motor achter in de bolide, en qua chassis hebben ze de afgelopen twee jaar ook grote indruk gemaakt. Toch heeft het team van Stella zich langzaamaan ontpopt in de rol van underdog, zonder echt concrete redenen hiervoor.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
oscar-piastri-mclaren-8-pre-season-test1-2026-day3
McLaren ontpopt zich tot underdog.
Stella zou hierover meer duidelijkheid kunnen geven, maar de Italiaan voegt eigenlijk weinig toe aan de verwachtingen rond McLaren. Wel ziet hij een ander team dat volgens hem een favorietenrol aanneemt. 'Wat betreft de racepace kan ik bevestigen dat het tempo van Ferrari er vrij competitief uitzag in de simulatie die Lewis Hamilton vrijdag heeft gedaan', zo blikt hij terug op vorige week. 'Tegelijkertijd waren er ook simulaties van Kimi Antonelli en Oscar Piastri. Ik denk dat Antonelli en Hamilton sneller waren dan wij in de racesimulatie, als je naar de tijden kijkt', aldus Stella tegenover diverse media.
Niet alleen Hamilton maakte indruk op Stella, maar ook Charles Leclerc zag er ijzersterk uit volgens de teambaas van McLaren. 'Daarnaast was de simulatie van Charles Leclerc donderdag behoorlijk competitief, en op hetzelfde niveau als de simulaties van vrijdag. Tegelijkertijd wil ik iedereen waarschuwen om niet te veel af te gaan op wat we tijdens het testen te zien krijgen', vervolgt hij. Het is inderdaad nog altijd lastig te zeggen welk team het beste voor de dag gaat komen in Melbourne.

Ferrari en Mercedes als favorieten 

Stella ziet dan ook in dat het niet makkelijk te voorspellen is, maar hij is wel echt onder de indruk van twee teams. 'Ondanks dat hebben we de eerste tekenen gezien wat betreft de competitiviteit van Ferrari en Mercedes. Zij staan zeker bovenaan de lijst wat betreft prestaties. Over de betrouwbaarheid kan ik nog niets zeggen; dat is iets wat we vanzelf gaan zien', verklaart de Italiaan. Het gaat vooral veel over andere teams, dus waar McLaren nu echt staat, dat is nog altijd gissen.
Red Bull Racing werd door andere teams genoemd als de favoriet. Zo koos het team van Mercedes ervoor om te zeggen dat de Oostenrijkse renstal op dit moment de boventoon voert. Ferrari-coureur Leclerc was echter van mening dat Mercedes heel veel verbergt op dit moment, ook omdat er door de nieuwe krachtbronnen meer mogelijkheden zijn om snelheid achter te houden.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading