McLaren blonk in de afgelopen jaren uit in de doorontwikkeling van de auto, en dat is tot nu toe ook in 2026 het geval. In Australië was McLaren misschien zelfs het vierde team qua snelheid, maar op zaterdag sloeg de constructeurskampioen toe met een dubbelzege in de sprintrace. Teambaas Andrea Stella waarschuwt echter ook voor Max Verstappen. McLaren is het enige topteam dat afhankelijk is van een ander team voor het leveren van de motor. Dat leverde de Britse renstal duidelijk een nadeel op in de eerste races van het seizoen. Sinds Melbourne zet McLaren echter grote stappen, met een overwinning voor
Lando Norris in de Amerikaanse sprintrace als voorlopige kers op de taart. "Tot nu toe is dit een heel positief weekend geweest voor McLaren", geeft Stella opgelucht aan in een mediasessie met onder meer
F1Maximaal.nl.Toch nog een titelstrijd?
"Het is positief geweest, omdat we ook naar de competitie kijken. We hebben nu vier teams die elkaar heel weinig ontlopen", concludeert Stella. De eerste vier startplekken worden ingenomen door coureurs van vier verschillende teams. "Mercedes heeft waarschijnlijk nog steeds een voordeel, maar als we naar de sprintkwalificatie kijken, had Kimi Antonelli ook de poleposition kunnen pakken, net als
Charles Leclerc, onze twee coureurs, en Max Verstappen. Deze vier teams zitten nu dus heel dicht bij elkaar."
Mercedes is volgens Stella wel nog het sterkste team, maar de voorsprong is in enkele raceweekenden tijd enorm geslonken. Dat roept ook de vraag op of de titelstrijd toch nog uit meer coureurs kan bestaan dan alleen Antonelli en George Russell. "Het verschil zit nu waarschijnlijk meer in de uitvoering en het maximale uit de situatie halen. Daarnaast moet je je aan de omstandigheden aanpassen. Dat is nu doorslaggevender dan de dominantie van een team. We hebben nu vier topteams, al is Mercedes waarschijnlijk wel nog wat sterker dan de rest."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Het is te vroeg om McLaren uit te sluiten uit het titelgevecht.
Nieuwe upgrades
"Het is ook een positieve dag voor McLaren, want dit betekent dat onze upgrades goed werken", concludeert Stella. "Als we naar de hoeveelheid upgrades kijken, had
Ferrari de meeste nieuwe onderdelen, gevolgd door
Red Bull Racing en dan McLaren. We zijn dus blij dat we de auto best veel sneller hebben gemaakt. We hebben er ook geen geheim van gemaakt dat we meer upgrades zullen introduceren in Canada, dus dit is veelbelovend." Mercedes komt ook met flinke upgrades in Canada.
"Het draait hier dus ook om de uitvoering. In de sprintkwalificatie hadden we nagenoeg geen problemen", zegt de Italiaan over de sprintpole van Norris. "In de hoofdkwalificatie hadden we in elke minisessie, dus Q1, Q2 en Q3, afwijkingen van het optimale gedrag van de krachtbron."
Stella is er meteen huiverig voor dat Mercedes niet beschuldigd wordt. "Dit is niet omdat er een probleem is met de krachtbron, maar het heeft ermee te maken dat de wisselende omstandigheden voor veranderingen in de krachtbron zorgen. Het beïnvloedt ook de referentiepunten voor de coureurs. Dat heeft ook met de veranderingen van de wind te maken." Stella lijkt dan ook met name aan te geven dat de veranderingen van de wind van invloed waren op het energiemanagement.