
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMercedes zal niet van de partij zijn bij de officiële fotosessie van de FIA, meldt RaceFans. Het bestuursorgaan van de sport houdt elk jaar een dergelijke sessie om de constructeurs van dat jaar in het zonnetje te zetten. Het team van Mercedes heeft de uitnodiging van de FIA wel gehad, maar het team heeft deze uitnodiging geweigerd. De Duitse renstal wil mogelijk in hoger beroep treden tegen de uitslag van het kampioenschap.
Voor het achtste seizoen op rij wist het team uit Brackley de constructeurstitel binnen te slepen. Tijdens de race van Abu Dhabi van afgelopen zondag had het team van Mercedes slechts zestien punten nodig om het kampioenschap veilig te stellen. De wereldtitel van de coureurs moest Mercedes-coureur Lewis Hamilton wel aan zich voorbij laten gaan. In de allerlaatste ronde verschalkte Max Verstappen zijn titelconcurrent om zo zijn eerste wereldkampioenschap in de wacht te slepen.
Mercedes is ontevreden over de gang van zaken tijdens de safety car-periode van de race. De gelapte auto's tussen Hamilton en Verstappen mochten de safety car inhalen en in dezelfde ronde kwam de safety car weer naar binnen. Volgens Mercedes was dit niet de juiste aanpak en daar diende de Duitse renstal een protest voor in. Dit protest werd van tafel geveegd en daardoor is het team momenteel in beraad om mogelijk in hoger beroep te gaan. Vandaar dat Mercedes niet bij de fotosessie aanwezig zal zijn. Geen van beide Mercedes-bolides zal dus te zien op de foto.
Hamilton wordt geridderd in Windsor Castle
Zowel Hamilton als teambaas Toto Wolff hebben nog niet gesproken met de media sinds het einde van de race. De 36-jarige Britse coureur zal op woensdag wel weer in het openbaar verschijnen. De zevenvoudig wereldkampioen zal geridderd worden in Windsor Castle. Hamilton mocht de titel van 'sir' al dragen, maar heeft de officiële ceremonie nog niet gehad.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026 - Mag hij de rest van dit seizoen vast mee beginnen.
Supermax-06-11-2026 - In werkelijk alles op Max willen lijken, terwijl die gast niet eens over 10% van Max zijn talent beschikt, veel genanter gaat het niet worden. Tja, waar Max werd gezien als de beste coureur toen deze gast de titel kreeg dankzij de FIA, heeft niemand deze gast een waardig kampioen gevonden. Btw, Max wordt ook dit seizoen 'gewoon' als de beste coureur gezien, ondanks zijn auto. Vraag me af of Norris zich ondertussen niet kapot schaamt, omdat hij vond dat hij hetzelfde zou moeten verdienen als Max en Lewis, lachwekkend!!!SennA06-11-2026
- Nee Norris was duidelijk een eendagsvlieg, nog met hulp van papa's centen ook.
Supermax-06-11-2026 - Nee, Max werd nog vicewereldkampioen, Norris zal dat nog niet eens worden.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Of dat de echte reden is weet ik niet, het is in ieder geval niet wat hij hier zelf over gezegd heeft. Hij doet dat eerder uit bijgeloof. Hij heeft eerder wel met nummer 1 gereden maar dat werd geen succes. Nummer 12 is zijn geluksgetal.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Silverstone / Cops / Verstappen met 50g+ in de vangrail? Was zeker een bewijs van hoe fair LH is?MadMax06-11-2026















