Norris neemt veronderstelling over Verstappen met korreltje zout: "Geen kans verspillen"

Formule 1
dinsdag, 22 september 2026 om 21:50
lando-norris-mclaren-gp-spanje-2026-zaterdag-zak-brown-max-verstappen-2

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Lando Norris en Max Verstappen hebben één ding gemeen: beiden hebben interesse getoond in activiteiten buiten de Formule 1. Verstappen heeft zich daar al vaker aan gewaagd. Als we Norris mogen geloven, komt dat mede doordat de Nederlander zich telkens uitstekend voorbereidt.
Na zijn ongelukkige derde plaats in Madrid, waar een virtuele safetycar hem de overwinning kostte, reisde Norris al snel af naar Portimão. Op het Portugese circuit in de Algarve testte hij de nieuwe hypercar van McLaren. Zijn aanwezigheid zorgde meteen voor de nodige speculatie.

McLaren jaagt weer op Triple Crown

McLaren wil in 2027 terugkeren naar de hoogste hypercar-klasse van het WEC. Daarmee krijgt het team mogelijk de kans om een prestatie uit het verleden te herhalen: het behalen van de Triple Crown. Daarvoor moet de overwinning behaald worden in de 24 uur van Le Mans, de Indy 500 en de Grand Prix van Monaco.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
lando-norris-mclaren-gp-spanje-2026-zaterdag-zak-brown
Norris moet nog eens met Brown overleggen over de 24 uur van Le Mans.
Met die ambitie in gedachten is het niet uitgesloten dat Norris volgend jaar aan de start verschijnt op het Circuit de la Sarthe voor de 24 uur van Le Mans. “Ik ga het niet uitsluiten”, vertelt de wereldkampioen Formule 1 aan The Telegraph. “Ik heb er zelfs nog niet met Zak Brown over gesproken.”

Kans op deelname aan Le Mans in 2027 gering

Voorlopig lijkt deelname dus nog geen concreet plan voor Norris. Dat maakt een optreden in 2027 meteen een stuk minder waarschijnlijk. “Ik weet niet wanneer je zoiets zou moeten aankondigen. Het is onwaarschijnlijk, simpelweg omdat ik er momenteel nog niet op ben voorbereid. Het is wel iets wat ik op een bepaald moment zeker wil doen.”
Norris benadrukt dat hij eerst uitgebreid zou moeten testen om te bepalen of hij klaar is voor de bekendste endurancewedstrijd ter wereld. “Het is hetzelfde als wanneer je een bepaald niveau bereikt in de Formule 1. Je wilt op alle omstandigheden kunnen anticiperen, of het nu droog of nat is, je met intermediates moet rijden, je hoge of lage downforce hebt. Ik zou me goed voorbereid willen voelen.”

Norris gaat er alleen voor als hij kan winnen

Die voorbereiding is voor Norris essentieel. Hij wil voorkomen dat hij achteraf het gevoel heeft dat hij een kans heeft laten liggen. “Ik wil niet in de auto stappen en vervolgens het gevoel hebben dat ik een kans verspil. Ik wil alleen iets doen als ik weet dat ik kan winnen.” Vervolgens wordt Norris geconfronteerd met de suggestie dat Verstappen voorafgaand aan zijn deelname aan de 24 uur van de Nürburgring nog nooit 's nachts op een circuit zou hebben gereden.
Norris lijkt daar zijn twijfels bij te hebben. “Max was zeer goed voorbereid”, benadrukt hij. Daarmee maakt de McLaren-coureur duidelijk dat hij een vergelijkbaar niveau van voorbereiding nastreeft voordat hij zelf aan een dergelijke uitdaging begint.

Veel hangt af van Formule 1-seizoen

Hoeveel tijd Norris daarvoor kan vrijmaken, zal grotendeels afhangen van het verloop van het Formule 1-seizoen. “Als ik niet zou vechten voor een kampioenschap, dan zou de kans natuurlijk veel groter zijn dat ik tijd spendeer aan andere dingen”, legt Norris uit.
Het probleem is dat hij pas relatief laat weet hoeveel ruimte zijn Formule 1-programma hem zal bieden. Dat zal op zijn vroegst eind februari duidelijk worden, tijdens de pre-season tests. Norris ziet daarin echter geen onoverkomelijk probleem. “Ja, maar Le Mans is veel later. Tegen die tijd zal ik zeker al wel een idee hebben van hoe competitief de auto zal zijn.” Gezien de ontwikkelingen in het huidige seizoen is de verwachting dat McLaren in 2027 over een competitieve auto zal beschikken.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading