Aankomend weekend keert de Formule 1 na een zeer kort uitstapje naar Canada terug op Europese bodem. Red Bull Racing gaat namelijk zijn thuisrace rijden tijdens de Grand Prix van Oostenrijk. Met de terugkeer op Europese bodem zal er op de zondag op een normale tijd worden geracet. Desondanks krijgt de Formule 1 ook te maken met een afwijkend schema, want op de Red Bull Ring staat er voor de tweede keer dit jaar een sprintraceweekend op het programma. De coureurs en teams hebben aankomend weekend één trainingssessie om de auto goed af te stellen. Op de vrijdag wordt er één vrije training gereden voordat er wordt gekwalificeerd voor de hoofdrace van zondag. De zaterdag staat net zoals in Azerbeidzjan volledig in het teken van de
sprintrace. Om 12:00u staat de Sprint-shootout op het programma en vier en een half uur later gaat de verkorte race van start. De race van zondag wordt 'gewoon' om 15:00u afgetrapt. Het volledige schema voor het weekend vindt u hieronder.
Tijdschema GP Oostenrijk 2023
| Sessie | Dag | Tijd |
| Eerste vrije training | Vrijdag | 13:30u - 14:30u |
| Kwalificatie | Vrijdag | 17:00u - 18:00u |
| Sprint-shootout | Zaterdag | 12:00u - 12:44u |
| Sprintrace | Zaterdag | 16:30u - 17:00u |
| Race | Zondag | 15:00u - 17:00u |
Red Bull moet afstelling goed krijgen voor thuisrace
Vorig seizoen was
Max Verstappen de favoriet voor de Grand Prix van Oostenrijk. De coureur van
Red Bull heeft de race meermaals op zijn naam weten te schrijven, maar vorig seizoen werd hij verslagen door
Charles Leclerc en Ferrari. De Nederlander wist de
sprintrace op zaterdag nog te winnen, maar Verstappen merkte dat het op de zondag een stuk lastiger zou worden. Dat bleek uiteindelijk ook uit te komen. De banden van de Ferrari bleven langer goed, waardoor Leclerc wist te winnen.
Dit seizoen werd de eerste
sprintrace verreden in Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in Bakoe was Ferrari het sterkste in de kwalificatie, maar
Red Bull liet opnieuw zien over een uitstekende raceauto te beschikken. Verstappen wilde zich een weg naar voren vinden, maar na een incident met
George Russell zat er een groot gat in zijn sidepod. Hierdoor was
Sergio Pérez de enige uitdager van Leclerc. De Mexicaan wist te winnen en pakte zo acht punten. Een dag later wist hij ook nog eens de Grand Prix te winnen.