
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleOscar Piastri maakte dit jaar zijn debuut in de Formule 1 bij McLaren en zijn rookie-seizoen ging gepaard met veel successen. Het seizoen van de Australiër wordt vergeleken met dat van grootheden, waaronder het rookie-jaar van Lewis Hamilton. De McLaren-coureur laat weten trots te zijn op zulke vergelijkingen.
De Australiër wist in zijn eerste seizoen 97 punten te scoren en eindigde negende in het wereldkampioenschap. Met zijn punten hielp hij zijn team, McLaren, de vierde plek in het constructeurskampioenschap te bemachtigen. De rookie wist daarnaast ook de sprintrace van Qatar te winnen en versloeg daarmee als enige de twee Red Bull Racing-coureurs, Max Verstappen en Sergio Pérez, in een sprintrace.
Met beide benen op de grond
Dit zijn genoeg redenen voor verschillende analisten en experts om de 22-jarige coureur met namen zoals Lewis Hamilton te vergelijken. ‘Het is zeker leuk om die vergelijkingen te hebben’, begint de McLaren-coureur tegenover Sky Sports.
Toch blijft Piastri nuchter over zijn prestaties. ‘Ik ben de eerste sinds Lewis die een auto heeft die zo competitief is als deze (in een rookie-seizoen, red.), dus dat helpt zeker in sommige opzichten’, beargumenteert hij om niet uit de hoogte te klinken. ‘Maar ik heb het gevoel dat het een goed jaar is geweest’, voegt hij hier echter aan toe met enige erkenning voor zijn prestaties dit seizoen.
Seizoen om niet te vergeten
Het is voor de McLaren-coureur duidelijk wat hij het leukste vond aan zijn eerste seizoen in de hoogste klasse van de autosport. ‘Ik denk dat ik vooral trots ben op de kansen die ik heb gekregen om podiumplaatsen te scoren, vooraan mee te vechten en te vechten voor polepositions’, legt hij uit.
Ondanks dat McLaren een slechte start had dit seizoen wist het team zich te herpakken. Met 302 punten wist het team vierde te worden in het constructeurskampioenschap. Piastri is trots op zijn bijdrage aan deze resultaten van het team. ‘Meer dan eens heb ik het gevoel dat ik het maximale uit de auto en mezelf heb kunnen halen, wat volgens mij geen geringe prestatie is’, aldus de Australiër.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Heel simpel Verstappen bewijst het weer eens en zet de FIA te kakken... alle tegenwerking door puur racen teniet gedaangijzje03-11-2026
- Lees de andere reacties hier zou ik zeggen.DanielDruff03-11-2026
- Ik ben het helemaal eens met je Forzapertutti, maar je moet het wel willen zien.mart2203-11-2026
- Hadjar denkt dat zijn zitje een gegeven is voor volgend jaar maar als hij Max punten gaat kosten als ze volgend jaar hopelijk mee gaan doen voor de wereldtitel kan hij ingewisseld worden voor Lindblad.R9C1103-11-2026
- Dan ben je toch niet helemaal goed ingelezen Daniel. Martin Brundel is altijd al fan van Max geweest, ook toen figuren zoals Herbert - Kravitz- Hill- Montoya maar al te graag lieten blijken dat zij dat niet waren.mart2203-11-2026
- Ja maar wat is dat waard als je Max dan toch keihard gaat mee bashen zodra hij een bedreiging vormt voor je eigen #BritishPassport favorieten?
peterheijnen3303-11-2026 - Brundle is een slang. Ik geloof geen woord van wat hij zegt. Hij is van het type 'omhoog schrijven want dan valt hij later harder als we hem afbranden'.DanielDruff03-11-2026
- "Vervolgens legt hij de strategie van Red Bull uit. "Red Bull dacht: Inhalen is lastig en baanpositie is belangrijk, dus we stoppen gewoon in dezelfde ronde met minder dan vijf seconden achterstand. Dan pakken wij de leiding en moet jij ons maar inhalen." Dat pakte geweldig uit voor Verstappen. "Niemand zag dit aankomen"". Hm ik wel ik zei het tegen m'n volle familie van tevoren, vanaf het begin zowat al. :D Maar misschien zag niemand van Ferrari het aankomen, ja.
kami03-11-2026 - Yes, EDS (Ego Deflation Syndrome) is a tough one especially when the ego is so high.greenfarmer03-11-2026
- FIA staat toch voor Ferrari International Assistance?JanP03-11-2026















