
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleRed Bull Racing verraste vriend en vijand met de uitstekende snelheid van de RB22 op het Miami International Autodrome. Max Verstappen werd uiteindelijk vijfde, maar zonder zijn spin in de eerste ronde had er hoogstwaarschijnlijk meer ingezeten. Lawrence Barretto praten over de opzienbarende stap van het team van Laurent Mekies, en dat is volgens beiden iets wat het team van Ferrari zorgen baart. De updates van het Italiaanse team waren duidelijk minder effectief.
Ferrari begon het seizoen eigenlijk best sterk in de eerste drie races, want ze verschenen in al deze races op het podium. In Miami waren de verwachtingen van het team wederom hooggespannen, omdat ze een update meebrachten die hen dichter bij het team van Mercedes zou moeten brengen. Het waren echter andere teams die een grotere stap maakten, zo waren Red Bull en McLaren aanzienlijk sterker geworden sinds de Grand Prix van Japan.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ferrari was niet zo snel als gehoopt in Miami.
Interviewer Tom Clarkson dacht te zien dat Charles Leclerc gefrustreerd was na de race. "Ik ben geen expert in lichaamstaal, maar na de sprint had ik wel het gevoel dat Charles Leclerc gefrustreerd was. Zo van: wij brengen hier de meeste updates, en ondertussen is daar Max Verstappen die gewoon weer indrukwekkend snel is. Waar staan wij eigenlijk?", zo legt hij uit. Barretto kaart aan dat hij graag meer had gehoord. "Het is jammer dat Frédéric Vasseur zijn gebruikelijke mediasessie na de race niet deed vanwege gewijzigde reisplannen, want daardoor konden we hem niet echt ondervragen", stelt hij.
Ferrari had duidelijk meer verwacht en schrok van Red Bull
Barretto ziet dat er op meer gehoopt werd binnen Ferrari. "Wat er binnen het team dit weekend werd gevoeld, is dat ze wel degelijk performance hebben gevonden, alleen lang niet zoveel als ze hadden gehoopt", zo verklaart de Britse journalist in de F1 Nation Podcast. "De kwalificatie was een belangrijk aandachtspunt, dus pure snelheid over één ronde. Ik denk dat ze al vrij snel doorhadden dat de auto wel beter aanvoelde, maar dat ze het gat op dat vlak niet hebben gedicht", stelt Barretto.
"Dat is zorgwekkend, want dit updatepakket zal waarschijnlijk een groot deel van hun budget binnen de budgetcap hebben gekost", vervolgt hij stellig. Hij verwacht dan ook dat Ferrari zich flink achter de oren krabt dankzij Red Bull Racing en McLaren. "Dus ja, dat baart zorgen. Zeker als ze zien welke stap Red Bull Racing heeft gezet, en natuurlijk ook de vooruitgang van McLaren. Tegelijkertijd heeft Ferrari de afgelopen jaren vaker onderdelen gebracht die uiteindelijk niet goed werkten", aldus de journalist.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Leclerc liep het podium mis in Miami.
Ferrari heeft al jarenlang geen titels gewonnen, en daarom moet Barretto een pijnlijke conclusie trekken. "Ze moeten misschien ook niet te streng voor zichzelf zijn", denkt hij. "Leclerc had vandaag eigenlijk gewoon weer op het podium moeten staan. Dan had hij drie podiumplaatsen in vier races gehad. Dus alles is relatief, hoe goed of slecht het is. Ik denk nog steeds dat Ferrari er goed voor staat, maar dit specifieke updatepakket heeft gewoon niet geleverd wat ze ervan verwachtten", zo legt de journalist verder uit.
Barretto stelt dat er ook een andere reden kan zijn voor de matige prestaties in Miami. "Of ze hebben nog niet ontdekt hoe ze er het maximale uit kunnen halen. Ze hadden tenslotte maar 90 minuten training, en misschien hebben ze simpelweg te veel nieuwe onderdelen tegelijk meegenomen. Dan weet je niet meer precies welk onderdeel welk effect heeft", zo verklaart de Brit over de situatie van het team van Ferrari.
Ferrari weet niet waar ze het zoeken moeten
Hij sprak ook nog met een technisch medewerker van het team. "Ik sprak voorafgaand aan het weekend nog met een technisch directeur en die zei: stel dat we al die onderdelen meenemen en er is er één die niet werkt, dan zijn we heel lang bezig om uit te zoeken welke dat is en wat de gevolgen zijn", aldus de journalist. "Laten we het nog even aankijken. In Canada is het opnieuw een sprintweekend, dus daar hebben ze ook weinig tijd om te testen. Daarna komt Monaco. Het kan dus best zijn dat we pas in Barcelona en Oostenrijk echt het volledige effect van deze updates gaan zien", zo vervolgt hij.
Red Bull en McLaren maakten wel een grote stap. Lando Norris won de sprint op zaterdag en vocht vervolgens op zondag de gehele race om de overwinning, terwijl Oscar Piastri wederom het podium bereikte. Verstappen had ook flink meer snelheid, zo zagen we hoe hij de tweede tijd noteerde in de kwalificatie. In de race had er ook meer ingezeten, maar de snelheid was in ieder geval indrukwekkend. Hierdoor is er teleurstelling bij Ferrari. "Ik denk niet dat ze in paniek zijn, maar ze zullen wel teleurgesteld zijn dat ze niet dezelfde stap hebben gezet als Red Bull en McLaren", sluit Barretto af.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Ik denk dat Kimi uiteindelijk wel de opvolger van Max kan gaan worden. In 2030 is ie nog pas 24. Alleen Max is ook nog maar pas 29 en dat vergeten we wel eens, omdat Max ondertussen alweer zoveel jaar meedoet aan de top, dat we wel eens vergeten dat ie nog steeds een twintiger is. Max wordt alleen elk jaar zichtbaar beter. Is het niet in zijn rijstijl, dan is het wel met het meeontwikkelen van de wagen. Of Kimi ooit het niveau van Max gaat aantikken betwijfel ik, niet vanwege zijn talent, maar meer door het extreem hoge niveau Max aantikt. Maar gelukkig voor Kimi hoeft dat ook niet. Wanneer Max uiteindelijk ermee stopt, dan zie ik Kimi echt wel meerdere titels winnen. Het voordeel voor RBR is dat ze niet eens de snelste wagen hoeven te ontwikkelen om te winnen. Als de wagen aan het begin van het seizoen twee, tot drie tiende langzamer is dan de snelste, is Max alsnog de grote favoriet. Max zit ondertussen op een niveua, dat nog nooit eerder is aangetikt, en of we dat niveau ooit weer gaan zien als Max stopt betwijfel ik...SennA05-11-2026
- Hij had verwacht dat hij automatisch de nummer 1 zou worden in het team, valt dat even tegen dat Charles geen Bottas2.0 is. De afgelopen race gaf me een Barcelona 2016 gevoel terug beide keren twee teamgenoten die elkaar in de weg zitten en in beide gevallen was LH betrokken en in beide gevallen gaven ze de overwinning aan Max. LH was hier degene die Charles van de baan drukte maar omdat ze beide van de baan gingen kreeg Charles maar 5 en geen 10 en LH geen 5. Destijds in Barcelona was het ook hij die de crash veroorzaakte. Zoals Nikki zei, Nico was zijn batterij op aan het laden dus LH had met zijn overspeed makkelijk aan de buitenkant kunnen inhalen in plaats van het over het gras aan de binnenkant te proberen. Maar zoals Nico al zei, het is nooit LH zijn fout.Monic Armiento-Hissink05-11-2026
- Je zou best wel eens gelijk kunnen hebben. Kimi is goed, heel goed, maar maakt toch nog best zo nu en dan foutjes. Charles Leclerc was ook een talent, maar is er nooit in geslaagd om die stap naar "zo goed als foutloos" te maken. Max wel, en van Kimi weten we dat nog niet. Vergeet niet dat Kimi zijn WDC vooral te danken heeft aan een dominante auto in de eerste helft van het seizoen. De laatste 5 races heeft Max meer punten gehaald. Als RBR nu weer een periode krijgt zoals met Vettel of Max, hoe gaat het dan met Kimi als hij nu tot 2030 niet meer een wk wint?mart2205-11-2026
- Zoals zo vaak een onterecht geplaatste kreet boven een stuk. Bovendien zeggen insiders dat Max meer het karakter heeft van zijn moeder. Ik denk eerder dat die "rode mist" voortkomt uit frustratie als er verschillende dingen misgaan en het een opeen stapeling vormt, wat iedere sporter weleens heeft, dan dat dit met de omgeving te maken heeft waarin ie is opgegroeid. In Barcelona werd ie twee keer van de baan geduwd, op verkeerde banden gezet en de verkeerde keuze gemaakt door hem de plek terug te laten geven wat niet nodig was. Iedereen zou daar pissed over zijn geweest.Monic Armiento-Hissink05-11-2026
- Na, daar waren nog wel meer factoren schuldig aan. Als Mclaren niet zelf zoveel fouten had gemaakt was Max niet in de buurt gekomen. Bovendien heeft Kimi hem er ook uitgeknald in Oostenrijk.Monic Armiento-Hissink05-11-2026
- Echt he' Als dat achter je aan zit ga je op je vouwfiets nog 300 km pu
Supermax-05-11-2026 - Neen. Lewis gunt het Kimi omdat Kimi -nog- geen bedreiging is voor zijn vermeende GOAT status. Max is dat nadrukkelijk wel, we weten allemaal hoe dat afliep. Zodra Kimi een gevaar wordt voor Lewis' status, is het over met de pret.
peterheijnen3305-11-2026 - De belangrijkste verliespost in 2016 was m.i. Spanje. Had Lewis daar niet gehapt, dan had hij die race waarschijnlijk gewonnen én het wk. En ziedaar de ironie van het leven: in 2025 verliest Max in datzelfde Spanje eigenhandig de punten die hem zijn 5e titel zouden hebben opgeleverd.
peterheijnen3305-11-2026 - Kun je nagaan hoe ongelofelijk goed die Mercedes motor tov de rest was, waarmee je met twee drama queens in de cockpit alsnog 3 opeenvolgende wereldtitels binnen harkte.
peterheijnen3305-11-2026 - Ik denk dat beiden het Kimi vooral gunnen omdat Russell zodoende geen titel heeft. Beide hebben al genoeg aanvaringen met Russell gehad om hem helemaal niets te gunnen. Russell weet zelf dat zijn kans is geweest. Ik zat gisteren een fimpje op youtube te kijken van iemand die voorspelde dat we de komende jaren weer naar een Max-dominantie gaan kijken. Waarom? Omdat RBR in hun eerste jaar dat ze zelfstandig een motor bouwden, uiteraard met Ford, nu al in staat zijn om races te winnen en poles te pakken. Er is naar mijn weten nog nooit een fabrieksmotor, die voor het eerst meedoet in de F1 in staat gebleken om structureel voorin mee te doen. RBR is al jaren de maatstaf in de F1, en nu ze zelf een motor hebben ontwikkeld, is die motor nu al de maatstaf in F1. Tel daarnaast de nieuwe windtunnel die volgend jaar beschikbaar is bij op, tel daarnaast Max Verstappen erbij op en alle ingredienten voor een dominante RBR is in de maak. Voor RBR was dit vooral een seizoen van testen, leren en voldoende data verzamelen, en de verwachtingen hebben waarschijnlijk iedereen overtroffen. Het zal vooral voor de andere autofabrikanten als een grote shock voelen, dat RBRFP in hun eerste seizoen ooit structureel voorin meedoen, strijden om poles en overwinningen. Nadat Max bijtekende hebben ze hele grote stappen voorwaarts gemaakt en Max kennende is dat echt geen toeval. Ja, ze moeten stappen voorwaarts bijven zetten, maar als ik volgend seizoen ergens mijn geld op zou zetten, is het wederom een dominante van Max en RBR!!!SennA05-11-2026
















