Ex-wereldkampioen Nico Rosberg heeft in een interview met RTL kritiek geuit op bandenleverancier Pirelli. Volgens de Duitser maakt Pirelli het te ingewikkeld.
Komend seizoen zijn er zeven droogweerbanden beschikbaar voor de verschillende Formule 1-teams. De superhard en de hypersoft zijn de nieuwste compounds voor komend seizoen. Voor ieder weekend kiest Pirelli weer drie banden waarop gereden gaat worden. Rosberg vindt echter dat Pirelli het veel simpeler had moeten houden.
'Ik vind de gekozen richting absoluut niet de goede', begint Rosberg. 'Met zo veel verschillende soorten zie je door de bomen het bos niet meer. Ongeacht welke samenstelling je kiest: er moet gewoon elk weekend een zachte, medium en harde compound zijn met steeds dezelfde kleuren. Al het andere vind ik eigenlijk overbodig en onzinnig.'
Mario Isola denkt dat er een goede keuze is gemaakt namens hem en Pirelli en vertelt dat het voorstel van Rosberg niet correct is. 'Volgens mij geef je dan het verkeerde signaal af. Je geeft dan de verkeerde indruk dat wij overal steeds met drie van dezelfde compounds kunnen aankomen', reageerde Isola. Volgens de Italiaan kan Pirelli in de nieuwe situatie juist veel beter inspelen op de complexiteit van elk circuit. Zo wil Pirelli elk Grand Prix-weekend met een uitgebalanceerd pallet voor de dag komen.