Force India-baas Otmar Szafnauer eist dat de motoren vanaf 2021 over meer power beschikken dan dat ze nu doen. Eind oktober maken de FIA en de FOM
de details over de motor bekend, die vanaf 2021 achterin de bolides zullen liggen. Veel meningen hebben de revue al gepasseerd over hoe de motor eruit moet gaan zien. Szafnauer vindt het belangrijkste dat er meer power in de krachtbron zit. 'Ik denk dat de motoren sterker moeten worden dan de motoren die we nu hebben, omdat de auto's sneller moeten worden.'
Als voorbeeld geeft hij het volgende: 'Tot dit jaar stond het ronderecord van Suzuka op naam van Michael Schumacher. Dat record dateert uit 2006. Het kan niet zo zijn dat het elf jaar duurt voor dat het record wordt verbeterd', vindt Szafnauer.
Het ronderecord tijdens de race werd vorig weekend bij lange na niet verbroken. Dat is onacceptabel volgens Szafnauer. 'Het publiek vindt het fantastisch hoe de auto's er dit jaar uitzien. Er is veel veranderd en de inhaalmanoeuvres zijn geweldig om te zien. Alleen moeten de fans het gevoel krijgen van: 'Ik kan in mijn auto rijden, maar dat zou ik nooit in een Formule 1-auto kunnen doen'.