Max Verstappen gaat dit seizoen al drie volledige raceweekenden met Tom Hart werken, de opvolger van Gianpiero Lambiase als race engineer van de kopman van Red Bull Racing. McLaren wil de mogelijkheden verkennen om Lambiase al eerder over te nemen. Die optie wordt realistischer nu Hart de taken van Lambiase meer en meer overneemt. Hart was in Monza al de race engineer van eerst Ayumu Iwasa en later Max Verstappen in de vrijdagtrainingen in Monza. Lambiase nam het op zaterdag weer over, maar hiermee is het inwerktraject van Hart wel ingezet. Verstappen zal over twee weken, in Bakoe, wederom met Hart samenwerken in de eerste vrije trainingen, voordat Lambiase het weer overneemt in de rest van het weekend.
Hart driemaal als race engineer van Verstappen
Red Bull zal Hart in de weekenden daarna vermoedelijk nog vaker inzetten tijdens de vrijdagtrainingen. Daarmee wil het team toewerken naar drie volledige raceweekenden als
race engineer voor Hart. Volgens Erik van Haren, journalist van
De Telegraaf, is het de bedoeling dat Hart in Austin, Brazilië, en Las Vegas Verstappen het hele weekend bijstaat en met de Nederlander communiceert via de boordradio. Lambiase is in die weekenden wel aanwezig op het circuit.
Dat is geen verrassing, want Lambiase heeft ook nog een andere rol bij Red Bull. Hij is Head of Racing van het Oostenrijkse team, een rol die door Tom McCullough zal worden overgenomen. McCullough start aan het begin van 2027 bij Red Bull en dat roept vraagtekens op over de toekomst van Lambiase.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
McCullough (rechts) neemt een deel van de taken van Lambiase over.
Eerder vertrek van Lambiase
Lambiase heeft een contract tot en met 2027, maar het is voor Red Bull niet logisch om de Brit tot de laatste dag in te blijven zetten. Hij kan in dat geval waardevolle informatie meenemen naar McLaren, en het is logischer voor Red Bull om te investeren in mensen die het team trouw blijven, dan in mensen die hoe dan ook zullen vertrekken. Zeker nu Red Bull niet voor de wereldtitels strijdt, lijkt dit een geschikt moment voor dergelijke transities.
Door Hart en McCullough eerder in te zetten, kan Lambiase een tijdje aan de zijlijn staan, zodat hij na zijn gardening leave minder waardevolle informatie kan meenemen naar McLaren. De definitieve beslissing is nog niet gevallen, maar de kans is groot dat Lambiase in 2027 helemaal niet meer voor Red Bull werkt.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Zijn dit de laatste maanden van dit duo?
Als Lambiase op
gardening leave wordt gezet, moet Red Bull zijn salaris wel nog betalen. Ondertussen wil
Zak Brown graag eerder aan de slag met het kopstuk van Red Bull. Brown hoopt snel tot een overeenkomst met
Laurent Mekies te komen over de overgangsdatum. Volgens
De Telegraaf spraken beide mannen hier op vrijdag al over in het kantoor van de McLaren-CEO.
McLaren wil niet dat Lambiase een jaar thuis blijft zitten en zette daar ook al in de aankondiging over Lambiase op in. Destijds gaf McLaren aan dat Lambiase 'niet later dan 2028' naar het team komt. Lambiase gaat bij McLaren een soortgelijke rol vervullen, als Chief Racing Officer. Het is een publiek geheim dat hij in die rol wordt klaargestoomd om de nieuwe teambaas van McLaren te worden.
Hart was op weg naar de uitgang
Tom Hart, de opvolger van Lambiase als race engineer van Verstappen, was overigens ook op weg naar de uitgang. Hart was in het verleden de performance engineer van de Limburger, maar had gekozen voor een avontuur bij Williams, waar hij de race engineer van Alexander Albon zou worden. James Vowles stelde zich flexibel op toen duidelijk werd dat Hart de rechterhand van Verstappen kon worden en daar de voorkeur aan gaf.
Voor Lambiase komt na dit seizoen vermoedelijk een einde aan de periode bij Red Bull. Lambiase werd in 2014 na een uitvoerig sollicitatietraject binnengehaald door
Sebastian Vettel, die Lambiase als
race engineer wilde. Vettel vertrok vervolgens naar Ferrari, waarna Lambiase aan Daniil Kvyat gekoppeld werd. De Rus werd in 2016 vervangen door Verstappen.