Live 15:00u | Volg Verstappen tijdens zijn debuut in de 24 uur van de Nürburgring

GT3
zaterdag, 16 mei 2026 om 13:30
Verstappen- Franz Hermann- Red Bull- Nurburgring- Nordschleife-13
Max Verstappen begint zaterdagmiddag aan zijn debuut in de 24 uur van de Nürburgring. De Nederlander start met de #3 Mercedes-AMG GT3 vanaf de vierde plaats, nadat teamgenoot Dani Juncadella vrijdagmiddag een sterke ronde afleverde in Top Qualifying 3. Daarmee staat Verstappen.com Racing direct op de tweede startrij voor één van de zwaarste langeafstandsraces ter wereld.
Verstappen deelt de auto dit weekend met Lucas Auer, Jules Gounon en Juncadella. Het kwartet komt uit in de SP9-klasse en geldt als één van de grote blikvangers van het weekend. De race gaat zaterdag om 15:00 uur van start en duurt tot zondagmiddag. Voor Verstappen is het een veelbesproken debuut, maar door de kwalificatie is meteen duidelijk dat zijn team niet alleen naar de Eifel is gekomen om ervaring op te doen.
In de beslissende Top Qualifying 3 kwam Juncadella namens Verstappen.com Racing in actie. De Spanjaard reed een 8:12.005 en kwam daarmee slechts 0,882 seconde tekort op poleman Luca Engstler. De eerste startplek ging naar de #84 Red Bull Team ABT Lamborghini, terwijl ook de #130 Lamborghini van Marco Mapelli en de #16 Audi van Christopher Haase nog voor de #3 Mercedes eindigden.
Verstappen zelf moest eerder op vrijdag in Top Qualifying 2 aan de bak. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen stond lange tijd bovenaan, maar zakte in de slotfase nog terug. Toch was zijn tijd voldoende om door te gaan naar de laatste fase. "Ik voelde me comfortabel in de auto", vertelt Verstappen na zijn run. "Natuurlijk was het doel om bij de beste twaalf te komen, maar dat is met deze concurrentie niet makkelijk."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Nordschleife-vrijdag-GT3-Franz Hermann-3
Verstappen kwam vrijdag net aan door het tweede deel van de kwalificatie heen.
De Red Bull Racing-coureur merkte meteen hoe hoog het niveau op de Nordschleife ligt. "Het is superzwaar, want er rijden veel snelle auto’s rond. Uiteindelijk zijn we er net doorheen geglipt", zegt Verstappen. "De laatste ronde was net goed genoeg. Gelukkig was het droog, de auto voelde goed aan en we zijn erdoorheen gekomen. Dat was het doel."
De aanloop naar de race verliep niet zonder uitdagingen. Donderdag kregen de coureurs te maken met wisselende omstandigheden, terwijl Verstappen ook zijn eerste echte nachtmeters op de Nordschleife maakte. "Voor mij was het de eerste keer in de nacht, waarschijnlijk in de slechtst mogelijke omstandigheden, met regen en mist die opkwam", legt hij uit. "Maar ik heb in ieder geval een goed eerste idee gekregen van wat we mogelijk ook in de race kunnen verwachten."
Voor Verstappen.com Racing wordt het vooral zaak om foutloos te blijven. De snelheid is aanwezig, maar op de Nürburgring zegt een sterke startpositie lang niet alles. De race telt dit jaar 161 deelnemers, verdeeld over 23 klassen, waardoor verkeer constant een rol speelt. Daarnaast blijft het weer in de Eifel onvoorspelbaar en kan een kleine fout op de ruim 25 kilometer lange ronde grote gevolgen hebben.
De belangstelling voor Verstappens debuut is enorm. De 24 uur van de Nürburgring is dit jaar voor het eerst volledig uitverkocht en de organisatie rekent op een recordaantal toeschouwers. Dat heeft voor een groot deel te maken met de aanwezigheid van Verstappen, die tijdens een Formule 1-vrij weekend zijn lang gekoesterde wens waarmaakt om aan deze klassieker mee te doen.

Startgrid top acht 24 uur van de Nürburgring

PositieAutoTeamCoureur in Top Qualifying 3
1#84 LamborghiniRed Bull Team ABTLuca Engstler
2#130 LamborghiniRed Bull Team ABTMarco Mapelli
3#16 AudiScherer Sport PHXChristopher Haase
4#3 Mercedes-AMG GT3Winward Racing / Verstappen.com RacingDani Juncadella
5#45 FerrariREALIZE KONDO RACINGThomas Neubauer
6#7 LamborghiniKonrad MotorsportMaximilian Paul
7#64 FordHRT Ford RacingFrank Stippler
8#911 PorscheManthey RacingThomas Preining

Nederlandse deelnemers

Verstappen is de grote blikvanger, maar zeker niet de enige Nederlander aan de start. Ook Robin Frijns, Nicky Catsburg en Thierry Vermeulen doen mee aan de 24 uur van de Nürburgring. Daarnaast verschijnen onder anderen Tom Coronel, Renger van der Zande en Jeroen Bleekemolen aan de start, al komen zij niet allemaal uit in dezelfde klasse als Verstappen.

Waar is de 24 uur van de Nürburgring te volgen?

De 24 uur van de Nürburgring begint zaterdag om 15:00 uur en is online te volgen via de officiële livestreams van het evenement. In het liveblog hieronder volg je de belangrijkste ontwikkelingen rond Verstappen tijdens zijn debuut in de Groene Hel.

Volg de onboardbeelden van Verstappen

Daarnaast kun je via de onderstaande video onboard meekijken bij de #3-Mercedes van Max Verstappen, Dani Juncadella, Jules Gounon, en Lucas Auer.

Live 15:00u | Race 24 uur van de Nürburgring

loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading