rocco coronel red bull junior team 17 Interviews
Interviews

Rocco Coronel: Het nieuwe autosporttalent van Nederland?

rocco coronel red bull junior team 17

Max Verstappen heeft de Nederlandse autosport naar een ongekend niveau gebracht. Wat ooit een relatief kleine sport in Nederland was, groeide uit tot een van de populairste, met zelfs een jaarlijkse Grand Prix in eigen land. Toch vrezen velen dat de sport minder gezond zal zijn zodra Verstappen stopt. Maar misschien gloort er hoop in de persoon van Rocco Coronel.

De 14-jarige Rocco, zoon van coureur Tom Coronel, maakt deel uit van het opleidingsprogramma van Red Bull. Zijn ultieme doel, samen met dat van zijn vader: de Formule 1 bereiken. In gesprek met De Telegraaf vertelt hij over zijn seizoen in het Britse Ginetta Junior Championship, de samenwerking met zijn vader en de reden waarom hij stopte met karten.

Karten

Momenteel rijdt Rocco in het Britse Ginetta Junior Championship, waar hij de ene na de andere race wint. “Vanuit Red Bull werden duidelijke doelen gesteld: proberen rookie-kampioen te worden en een paar races te winnen. Nou, dat gaat goed,” zegt hij zelf.

De overstap naar Ginetta kwam op advies van Red Bulls Dr. Helmut Marko. 'We merkten dat het lastig te combineren was met het Ginetta-schema. Van de Europese kartwedstrijden konden we er maar een paar rijden. Dan kun je geen kampioenschap winnen en krijg je ook niet de beste motoren. Mijn vader sprak begin dit jaar met Helmut Marko, en die was duidelijk: ‘Waarom zou je blijven karten? Je hebt jezelf daar al lang bewezen.’ Toen hebben we besloten te stoppen.'

Kampioenschap

De Ginetta-auto’s zijn eigenlijk oude Formule Ford-wagens, maar dan met een dak en zonder slicks. Dat maakt ze lastig te besturen. 'Zo’n Ginetta is een leuke, maar ook lastige auto. Omdat we niet op slicks rijden, glij je veel en straf je jezelf meteen af bij een foutje,' legt Rocco uit.

Toch paste hij zich snel aan: 'Na één rondje was ik gewend. Daarna was het vooral de circuits leren kennen, en dat ging ook snel.' Zijn prestaties spreken voor zich: hij staat eerste in het kampioenschap, terwijl veel concurrenten ouder zijn en meer circuitervaring hebben.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tom Coronel Verstappen
Max Verstappen naast Tom Coronel

Vader Tom

Met Tom Coronel als vader heeft Rocco een ervaren leermeester. Maar dat gaat soms gepaard met stevige kritiek. 'Hij is mijn grootste criticus. Dat is niet altijd fijn, zeker niet direct na een race. Als ik tweede ben en hij zegt dat ik had kunnen winnen, voelt dat even vervelend. Maar achteraf heeft hij vaak gelijk, en kijken we samen de races en onboard-beelden terug,' aldus Rocco.

Tom bevestigt die aanpak: 'De waarheid is de waarheid. Tweede is niet goed genoeg. Op de baan ben ik honderd procent coach en laat ik de emotie van het vaderschap weg. Ik ben kritischer op Rocco dan op wie dan ook, want soms kan een tip voor vijf honderdsten al het verschil maken.'

Toekomstplannen

Sinds vorig jaar zit Rocco in het Red Bull Junior Team. Dat betekent toegang tot een voedingscoach, personal trainer, simulatortrainingen en financiële ondersteuning. Alles om hem klaar te stomen voor de hoogste raceklasse.

Tom blijft realistisch: 'Iedereen wil naar de Formule 1, maar dat lukt alleen met hard werken. Rocco heeft nog veel te leren in de komende vijf jaar. We praten er niet te veel over; de resultaten moeten voor zich spreken. Win zoveel mogelijk races, dan komt de rest vanzelf.'

Eerst wil Rocco het Ginetta-kampioenschap op zijn naam schrijven. Daarna lonkt de Formule 4, zodra hij oud genoeg is. De Nederlandse autosport hoopt in ieder geval dat Rocco Coronel de lijn van Max Verstappen kan doortrekken en in de Formule 1 voor nieuwe successen kan zorgen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws