Verstappen geniet van MotoGP: 'Gelukkig ben ik bij vier wielen gebleven!'

Max Verstappen
zondag, 08 februari 2026 om 21:00
max-verstappen-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025
Max Verstappen was als kleine jongen niet alleen bezig met autoracen, maar ook met motorracen. Hij reed vroeger op een mini motor, maar realiseerde zich al snel dat hij meer talent had op vier wielen. Toch kan hij nog altijd genieten van de MotoGP.
Max Verstappen is viervoudig wereldkampioen in de Formule 1. Racen in het algemeen is een belangrijk onderdeel van zijn leven. Naast de Grand Prix-weekenden is hij ook aan zijn racecarrière buiten de Formule 1 bezig, zo wil hij vaker in actie komen in de GT3.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
verstappen abudhabi2021 redbull
Verstappen won in 2021 zijn eerste wereldtitel.
Naast autoracen zijn er ook nog andere sporten waar Verstappen geïnteresseerd in is, vertelt hij in Box Box Box. 'MotoGP en voetbal.' Als hem wordt gevraagd waarom hij deze sporten zo leuk vindt, blikt hij terug naar zijn kindertijd. 'MotoGP vind ik leuk, omdat ik als kind ook op van die kleine minibikes reed.'
Verstappen was natuurlijk al op jonge leeftijd druk met het karten, maar als hij vrij was, genoot hij dus ook van het rijden op twee wielen. 'De minimotoren, daar heb ik ook erg van genoten', vertelt hij. Een carrière in de MotoGP ging hem niet worden, had hij al snel in de gaten. 'Ik denk dat ik me realiseerde dat ik iets meer talent had op vier wielen, maar ik vond het nog steeds leuk', zegt Verstappen lachend.

Groot fan van MotoGP

Verstappen heeft veel respect voor de mannen van de MotoGP. 'Je kan jezelf behoorlijk ernstig verwonden. Als ik naar MotoGP kijk, ben ik me ook heel bewust van het gevaar', legt de viervoudig wereldkampioen uit. 'Ik bedoel, ze gaan echt heel erg snel op de rechte stukken. Ik vind het gewoon waanzinnig om naar te kijken.'
In de MotoGP en Formule 1 worden dezelfde topsnelheden gehaald. Hoewel Verstappen de snelheden dus wel gewend is, vindt hij de MotoGP toch wel andere koek. 'De motoren zijn monsters, de coureurs zijn waanzinnig. Ze zitten zo laag bij de grond, de manier waarop ze naast de motor leunen... Dat is gewoon geweldig', vertelt hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen-Red Bull-Barcelona-shakedown-3
Verstappen vindt het geweldig om naar de MotoGP te kijken.
De presentator vraagt of Verstappen op zijn minimotor ook moest leunen in de bochten. 'Ja, dat deed ik, maar natuurlijk niet op het niveau van deze jongens', antwoordt hij. 'Maar ik vond het leuk en het was een grote passie. Gelukkig ben ik bij vier wielen gebleven, ik denk dat dat een slimme keuze was!' Op vier wielen heeft Verstappen al flink wat successen behaald, dus het was zeker een slimme keuze.
Verstappen is een echte fan van de MotoGP 'Ik probeer elke keer te kijken, elk weekend. Of het nu de training, de kwalificatie of de race is', vertelt hij. Daarnaast kan hij ook genieten van een voetbal. 'De grote competities', legt hij uit. 'Ik ben groot fan van PSV in Nederland. International gezien ben ik fan van Barcelona.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading