max-verstappen-red-bull-spa-sprintrace-1 Max Verstappen
Max Verstappen

Verstappen was Piastri te slim af: 'Wist dat de middensector het zwakkere gedeelte zou zijn'

max-verstappen-red-bull-spa-sprintrace-1

Max Verstappen heeft voor het eerst sinds de Grand Prix van Emilia-Romagna weer een race gewonnen. Het is weliswaar een sprintrace, maar dat maakt niet uit. Het gaat om de progressie die Red Bull Racing heeft geboekt en om het gevoel dat Verstappen in de auto had. Hij wist dat de eerste ronde cruciaal ging worden en verschalkte Oscar Piastri op het juiste moment.

Op het rechte stuk richting Les Combes kreeg Verstappen de inhaalactie gedaan. Na de kwalificatie gaf hij al aan dat hij één kans zou hebben. Piastri leek dit scenario op vrijdagmiddag al te voorspellen. De Australiër gaf aan dat Spa-Francorchamps niet een baan is waar je graag op pole staat. 'Ik ben gewoon blij dat ik het heb kunnen volhouden', reageert Verstappen in de persconferentie, waarbij F1Maximaal.nl ook aanwezig was.

'Ik wist natuurlijk dat er bij de start mogelijkheden waren tot aan bocht vijf. We grepen die kans en vanaf dat moment wist ik ook dat zij op nieuwe mediums reden, dus dat het nog moeilijker zou worden. Ik probeerde het gewoon vol te houden met de topsnelheid die we hadden', legt de viervoudig wereldkampioen uit. Om een setje nieuwe mediums voor de race te sparen, moest Verstappen de sprintrace op gebruikte mediums verrijden.

Red Bull gokte erop dat Verstappen de inhaalactie gedaan zou krijgen en vervolgens aan de leiding zou blijven. Het gat tussen Verstappen en Piastri was telkens net groot genoeg om een aanval van de Australiër af te weren. 'Ik wist dat de middensector het zwakkere gedeelte voor ons zou zijn, dus ik probeerde vooral daar geen fouten te maken. Dat werkte heel goed', zegt Verstappen. In sector 2 zitten de langzamere bochten, waar de RB21 geen fan van is.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

max-verstappen-red-bull-spa-sprintrace-2
Verstappen is tevreden met de zege in de sprintrace.

Twee McLarens achter zich gehouden

Met de zege van de sprintrace pakte Verstappen acht punten. Hij loopt dus één punt in op Piastri en twee op Lando Norris. Het is niet veel, maar de punten zijn zeer belangrijk. Wat vooral belangrijk is, is dat Verstappen de auto vijftien ronden lang kon managen met gebruikte banden. 'Het enige moment dat ik had, was bij het remmen voor de laatste chicane, maar dan rijd je ook net een beetje boven je eigen beheer', vervolgt Verstappen.

'Dan is het makkelijk om je banden net iets te veel te belasten. Maar goed, we hebben het volgehouden en de twee McLarens achter ons gehouden', zegt hij trots. 'Ik ben heel blij met deze overwinning hier. Het is mijn favoriete circuit, met een thuispubliek, een thuisgevoel. Het is altijd heel fijn om hier te zijn.' Tom Clarkson, de host van de persconferenties, vraagt Verstappen om zijn inhaalactie in bocht vijf nog wat uitgebreider uit te leggen.

'Ik wist dat we een klein snelheidsvoordeel hadden op het rechte stuk', zegt Verstappen. 'Zodra we daaruit kwamen, wist ik dat ik een kans zou hebben richting bocht vijf.' Meer valt er volgens Verstappen niet over te zeggen, die gewoon blij was dat hij de inhaalactie gedaan kreeg. Nu is het vooral vooruitblikken op de racedag. Het gaat mogelijk regenen. 'We moeten het bekijken. Silverstone was niet bepaald fantastisch voor ons. We moeten het weer goed in de gaten houden en dan bekijken wat we gaan doen.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

verstappen-piastri-norris-red-bull-mclaren-spa-sprintrace-3
De twee McLarens zaten met de tanden in het stuur achter Verstappen.

Hoop op goede kwalificatie

Wat de sprintrace in ieder geval liet zien, als het droog blijft, dat het lastig is om in te halen. Piastri kon telkens binnen de DRS van Verstappen blijven, maar moest echt onder de vier tienden zien te komen om een inhaalactie in te zetten. Met een goede kwalificatie later op zaterdag kan dat Verstappens redding zijn op zondag, maar dan moet het weer wel meewerken. 'Afgaand op wat ik tot nu toe heb gezien, denk ik dat het best lastig wordt', stelt Verstappen over de kwalificatie.

Na afloop van de sprintrace zei hij dat hij 'vijftien kwalificatieronden heeft moeten rijden' om de race te winnen. 'We proberen de auto nog wat te verbeteren', vervolgt hij. 'Ik heb nu iets meer een idee van wat ik met de auto wil. Of het ook altijd mogelijk is om dat zo te krijgen, weet ik niet zeker, maar we gaan het proberen. Hopelijk kan ik er in de kwalificatie dichtbij zitten', sluit de Nederlander af. De kwalificatie voor de race op zondag wordt om 16:00u verreden.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws