Max Verstappen kon de zomerstop blijkbaar al ruiken in Hongarije. Door het gaspedaal dieper in te drukken, kon hij als tweede aan zijn zomervakantie beginnen. De Nederlander heeft zijn vrije weken hard nodig, beseft James Hinchcliffe. De analist van F1TV bewierookt Verstappen, maar de problemen bij Red Bull Racing hebben ook duidelijk hun tol geëist van de viervoudige Formule 1-wereldkampioen. Verstappen heeft in elf weekenden tijd vier bokalen verzameld. Toch lijken de moeilijke momenten te overheersen. "Ik denk dat hij meer dan een beetje frustratie heeft", reageert Hinchcliffe lachend op de suggestie van Tom Clarkson dat Verstappen kleine frustraties heeft. "De problemen met de achtervleugel en de ongelukken die daardoor veroorzaakt zijn werden publiekelijk uitgespeeld en die zijn heel frustrerend voor hem geweest."
Autodegradatie
Red Bull stuurde Verstappen meerdere keren met een onveilige auto op pad. De Limburger raakte zo het vertrouwen in zijn materiaal kwijt en liet openlijk weten dat zijn werkgever hem in een levensgevaarlijke situatie had gebracht. Daarnaast kampt hij met veel andere zorgen. "We horen Max constant op de radio, boos over het schakelen of de rembalans." Verstappen liet zelf al weten dat hij na het seizoen naar Tibet gaat om als boeddha tot rust te komen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen is duidelijk toe aan de zomerstop.
Hinchcliffe wijst op nieuwe problemen op de
Hungaroring. "In Hongarije zei hij ook dat de aerodynamica van de auto kapot was.
We hebben geen bandendegradatie, maar autodegradatie. Ik weet niet eens wat dit betekent", geeft Hinchcliffe toe. "Dat is hoe slecht het is. Hij verzint nieuwe woorden om te omschrijven hoe slecht die auto is." Mogelijk wijst dit erop dat Red Bull te ver is gegaan in de missie om de auto op de gewichtslimiet te krijgen. Dit kan ten koste zijn gegaan van de stevigheid van het materiaal.
Magie van Verstappen
Clarkson voegt toe dat Verstappen in de kwalificatie al driemaal van de baan is geschoten: in Australië, Oostenrijk en Hongarije. Dat laat al zien hoe onbestuurbaar de auto is. "Ik heb hem dit weekend in Parc Fermé gesproken", reageert Hinchcliffe. "Max is hier om te winnen, maar ik heb hem zelden zo blij gezien met een tweede plek. Hij keek ook om zich heen alsof hij dacht: ik snap niet hoe ik hier geëindigd ben. Ik snap oprecht niet hoe we dit gedaan hebben."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen kon in Australië heel snel uitstappen.
Verstappen stapt dus wel gefrustreerd in en uit, maar in de cockpit zet hij de knop om en laat hij zien waarom hij alom beschouwd wordt als de beste coureur in de sport. "Hij deed zijn Max-ding, waarvan we weten dat hij ertoe in staat is", vervolgt Hinchcliffe, die bedoelt dat Verstappen boven zijn materiaal uitsteeg. "Hij kwam voor de Ferrari's, hield hen achter zich en was weer ongelooflijk toen hij bij de pitstops achter
Lewis Hamilton terechtkwam vanwege een undercut."
"Dat hij die inhaalactie op het circuit liet zien en Lewis daarna wéér achter zich hield, was uitzonderlijk. Je kon zien dat dit veel van hem eiste. Dit was geen makkelijke dag", concludeert de Canadese analist ondanks het goede resultaat. Hinchcliffe voegt eraan toe dat de uitremactie van Verstappen erg pijnlijk was voor Hamilton, die met enkele kleine foutjes een topresultaat weggooide.