Isack Hadjar staat een flinke uitdaging te wachten: hij is de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen. Johnny Herbert denkt dat Hadjar wat harder moet zijn om het tegen Verstappen op te kunnen nemen. Ook denkt hij dat de Frans-Algerijnse coureur moet leren omgaan met de intense mentaliteit van Verstappen. Na slechts één seizoen in de
Formule 1 is Isack Hadjar gepromoveerd naar het team van
Red Bull Racing. Hier zal hij het op moeten nemen tegen Max Verstappen. Een flinke uitdaging, want Verstappen heeft veel van zijn oud-teamgenoten verpletterd. Hadjar heeft het talent, maar voormalig Formule 1-coureur Johnny Herbert denkt dat de mentaliteit een belangrijkere rol gaat spelen.
Mentaliteit van Verstappen
'Max Verstappen zal niet zwakker zijn dan hij de afgelopen jaren was! En hij zal nog sterker zijn dan vorig jaar', legt Herbert uit. 'Iedereen die bij
Red Bull komt is zich daarvan bewust wanneer ze bij het team komen.' Ook Hadjar zal zich er dus van bewust zijn dat Verstappen niet zomaar een teamgenoot is, maar juist een hele sterke concurrent.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen zal nog sterker zijn dan vorig jaar, verwacht Herbert.
Herbert ziet niet alleen de harde kant van Verstappen. 'Max is zo'n aardige vent', vertelt hij
Snabbare. 'Hij heeft zo'n geweldig gevoel voor humor.' Deze leuke persoonlijkheid is alleen niet meer te vinden zodra Verstappen zijn helm opzet. 'Dan verandert het', benadrukt Herbert. 'Dan verandert het in:
het gaat om mij. Ik ga je verslaan. Ik ga je verpletteren.'
Deze absolute winnaarsmentaliteit is iets waar Hadjar aan zal moeten wennen. 'Dat is de mentaliteit die Max heeft en dat is de mentaliteit waar Isack Hadjar mee moet leren omgaan', zegt Herbert. In plaats van dat Hadjar breekt naast deze mentaliteit, moet hij het leren te gebruiken, aldus de voormalig coureur. 'Hij moet dat eigenlijk omdraaien en ervoor zorgen dat het voor hem werkt. Dat wordt de grootste test voor hem.'
Van een ander niveau
Hadjar heeft zijn mentale kracht al even laten zien, vindt Herbert. 'Vorig jaar had hij een erg moeilijke start in Australië, maar wist hij zich te herstellen. Ik weet dat hij op de eerste testdag in Barcelona een crash had. Ze maken allemaal zulke dingen mee, maar ik denk dat hij een soort mentale kracht heeft getoond waarmee hij die druk kan opvangen', zegt Herbert.
Hoewel Hadjar heeft bewezen dat hij met druk om kan gaan, denkt Herbert dat het dit seizoen bij Red Bull toch nog wat heftiger zal worden. 'Dit is van een heel ander niveau', legt hij uit. 'De verwachtingen zijn er elke sessie van elke Grand Prix waar je aan deelneemt.' Het Oostenrijkse team verwacht goede prestaties van Hadjar in iedere sessie. Om mee te doen aan het kampioenschap, moet Red Bull ieder weekend optimaal presteren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
In zijn eerste seizoen kon hij nog met foutjes wegkomen, maar bij Red Bull Racing zal Hadjar ieder weekend moeten presteren.
Hadjar heeft mentale veerkracht laten zien, maar Herbert denkt dat de Frans-Algerijnse coureur nog wel wat harder mag worden. 'Hij heeft een heel zachte kant, maar die moet hij wat harder maken. Dat is waarschijnlijk het belangrijkste waar hij aan moet werken, want Max Verstappen is keihard', aldus de oud-coureur.
'Max heeft een krachtige manier om in het middelpunt van de belangstelling te staan', gaat Herbert verder. 'Je moet proberen die aandacht weg te nemen. Heeft hij dat vermogen?' Herbert verwacht dat Hadjar dat vermogen wel heeft, maar het zal nog steeds lastig worden tegen de viervoudig wereldkampioen. 'We hebben het hier over een van de allerbesten, zo niet de beste die we ooit in de Formule 1 hebben gezien.'