Schumacher ziet Verstappen als voorbeeld voor Antonelli: "Max deed dat ook razendsnel"

Opinie
woensdag, 02 september 2026 om 20:09
max-verstappen-red-bull-racing-gp-belgie-2026-zondag-andrea-kimi-antonelli-mercedes

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Ralf Schumacher verwacht dat de Grand Prix van Italië een interessant contrast oplevert tussen Max Verstappen, Mercedes en McLaren. Vooral Kimi Antonelli staat voor een bijzondere opgave, omdat hij door een geplande motorwissel met een gridstraf aan zijn thuisrace begint. Schumacher ziet Monza als een van de betere circuits om zo'n straf te incasseren, maar waarschuwt dat een volledige opmars naar de overwinning niet vanzelfsprekend is.
Daarbij haalt de voormalig Formule 1-coureur Verstappen aan als het voorbeeld van hoe snel een herstelrace kan verlopen wanneer een coureur en auto duidelijk sterker zijn dan de rest. Volgens Schumacher wist Verstappen in het verleden vanaf een lage startpositie razendsnel naar voren te komen. Voor Antonelli ligt dat volgens hem ingewikkelder, omdat Mercedes wel sterk is, maar niet de enorme voorsprong heeft die voor zo'n dominante opmars nodig is.

Schumacher wijst naar Verstappen als maatstaf voor herstelrace

"In Monza zijn er meerdere goede mogelijkheden om in te halen, dus Antonelli heeft zeker kansen om stappen naar voren te zetten", zegt Schumacher in de Backstage Boxengasse-Podcast. Toch vindt hij het te makkelijk om meteen van een zegekans te spreken. "Max heeft zoiets volgens mij jaren geleden een keer gedaan en die was echt razendsnel door het veld heen. Maar ik denk niet dat de voorsprong van Mercedes op de rest groot genoeg is om te verwachten dat Kimi dat zomaar herhaalt."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
andrea-kimi-antonelli-mercedes-gp-nederland-2026-zondag-podium-2
Schumacher weet niet of Mercedes snel genoeg gaat zijn in Monza.
Volgens Schumacher wordt vooral de openingsfase cruciaal. "Je moet kijken hoe snel je door het veld komt en hoe ver de jongens vooraan dan al weg zijn", legt hij uit. "De start moet honderd procent goed zijn en idealiter gebeurt er vooraan ook iets." Juist de eerste chicane kan dan meteen bepalend zijn. "De eerste bocht moet je niet onderschatten als je van zo ver achteraan start, omdat iedereen door datzelfde smalle gedeelte moet."
Monza biedt volgens Schumacher dus kansen, maar ook risico. "Aan de ene kant is het een geweldig circuit om zo'n straf te nemen, maar er zit ook risico aan", benadrukt hij. "Voor de overwinning wordt het lastig, maar op het podium kan hij absoluut eindigen." In dat opzicht ziet hij Verstappen vooral als referentiepunt voor wat mogelijk is wanneer een coureur vanuit het achterveld snel door verkeer weet te snijden.

McLaren mogelijk minder sterk op circuit dat Verstappen goed kent

Schumacher verwacht tegelijkertijd dat McLaren dit weekend minder dominant voor de dag komt dan tijdens de laatste races. "Ik geloof niet dat ze op Monza met Mercedes kunnen meekomen", zegt hij. Volgens de Duitser is de McLaren meer gebouwd rond aerodynamische grip en veel neerwaartse druk. "Ze hebben dit jaar bewust voor een richting gekozen waarbij efficiëntie iets minder belangrijk is. Dat kan op een circuit met zulke lange rechte stukken tegen je werken."
Daarmee kan Monza juist een weekend worden waarin de krachtsverhoudingen opnieuw verschuiven. Verstappen heeft op het Italiaanse circuit vaker laten zien dat hij in staat is om een race naar zijn hand te zetten wanneer topsnelheid en efficiëntie een grote rol spelen. Schumacher verwacht daarom dat Mercedes sterk voor de dag komt, maar sluit niet uit dat Verstappen zich in die strijd kan mengen als Red Bull de auto goed afstemt op de unieke eisen van Monza.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-crash-nederland-zandvoort-2026-medical-car-red-bull-racing-rb22-crash-112
Verstappen zal zich willen revancheren na zijn crash op Zandvoort.
"Mercedes moet je natuurlijk meetellen op een powercircuit", stelt Schumacher. "Monza wordt niet voor niets de Temple of Speed genoemd." Tegelijkertijd denkt hij dat het bandenvoordeel van McLaren hier minder zwaar weegt dan op Zandvoort. "Ik zie de banden hier niet als een belangrijk thema. Het voordeel dat McLaren daar had, is er op Monza niet op dezelfde manier."
Voor Verstappen kan dat gunstig uitpakken. Waar McLaren op circuits met veel bochten en bandenmanagement vaak sterk is, draait Monza juist om topsnelheid, efficiënte richtingsveranderingen en sterk uitkomen uit de chicanes. Schumacher verwacht daardoor dat de verschillen kleiner worden en dat de race opener kan zijn dan de recente vorm van McLaren doet vermoeden.
Antonelli blijft door zijn gridstraf echter de meest opvallende Mercedes-coureur om te volgen. Schumacher denkt dat hij zich naar voren kan werken, maar plaatst Verstappen nadrukkelijk als benchmark voor wat een uitzonderlijke herstelrace vereist. "Max was toen echt razendsnel door het veld", zegt hij. "Dat niveau van overwicht zie ik bij Mercedes nu niet. Maar een podium? Dat kan absoluut."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading