Van der Garde hoopt op spektakel: 'Ik hoop op veel overwinningen van veel verschillende rijders'

Opinie
zondag, 08 februari 2026 om 19:00
max-verstappen-mercedes-andrea-kimi-antonelli-george-russell-red-bull-racing-gp-abu-dhabi-2025-zondag-aston-martin-fernando-alonso-mclaren-oscar-piastri-lando-norris
De Formule 1-auto's van 2026 zijn nog maar kort op de baan geweest, maar Giedo van der Garde is positief verrast. De testdagen zijn goed verlopen, maar het is nog lastig te zeggen wie het goed voor elkaar heeft. Van der Garde verwacht in ieder geval veel spektakel dit seizoen.
De eerste testdagen in Barcelona vonden officieel plaats achter gesloten deuren, maar natuurlijk is er wel wat informatie naar buiten gekomen. De dagen zijn zonder al te grote problemen verlopen 'Ik ben positief verrast hoe de eerste dagen in Barcelona zijn verlopen, hoe sommige teams er toch goed voorstonden en hoeveel ze konden testen en rijden', zegt voormalig Formule 1-coureur Giedo van der Garde.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
george-russell-mercedes-w17-barcelona-wintertest-12
De eerste test in Barcelona is voor de meeste teams soepel verlopen.
Door de nieuwe reglementen was het nog maar de vraag hoe de eerste test zou verlopen. 'De rijders waren in het begin ook heel sceptisch', legt Van der Garde uit. 'Zo van gaat dat allemaal wel goed? Maar achteraf zag je dat de rijders ook wel best blij waren met de manier waarop ze moeten rijden, hoe ze zich moeten aanpassen en hoe sommige dingen werken.'
De nieuwe reglementen heeft effect op ieder onderdeel van de Formule 1. Er zijn nieuwe motoren en nieuwe auto's. Voor de coureurs zal er ook veel veranderen, maar dat is volgens Van der Garde geen probleem. 'Rijders zijn rijders, die passen zich heel snel aan. Ik zie daar vrij weinig problemen.' Wel gaat het interessant zijn om te zien welke coureurs de nieuwe systemen als eerste onder de knie hebben.

Veel ontwikkeling

Hoewel Van der Garde eerder aangaf dat hij onder de indruk is van Mercedes en van Red Bull Racing, geeft hij aan dat het lastig is om de onderlinge verhoudingen te voorspellen. Dit komt onder andere door de ontwikkelingen die de teams gaan doormaken. 'Je gaat straks allerlei andere auto's zien', zegt hij tegen Motorsport.com. 'De looks van alle teams in Melbourne... Ik denk dat het wel snel gaat.'
Aangezien we nog aan het begin van nieuwe reglementen staan, zijn er veel verschillen en gaat de ontwikkeling snel. 'Er gaat zo'n ontwikkeling plaatsvinden in zo'n seizoen', legt Van der Garde uit. 'En dat is natuurlijk mooi aan zo'n nieuw reglement.' De auto's die in Barcelona de baan op zijn gegaan zijn pas de eerste versies, de teams zullen nog veel meer proberen gedurende het seizoen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-barcelona-wintertest-test-rb22-12
De teams gaan de auto's gedurende het seizoen nog veel verder ontwikkelen.
'Het is natuurlijk gaaf dat je al die auto's nu voor het eerst naar buiten ziet rijden', gaat Van der Garde verder. 'Je ziet allemaal coole dingen: die ophanging van Aaston Martin, de neus van McLaren, hoe zij die voorkant bedacht hebben, Mercedes met het gat in de diffuser, Ferrari ook... Dat zijn allemaal dingen die ik heel cool vind als analist. Ik hou daarvan en dat is mooi om te zien.'

Spektakel op de baan

Voor de coureurs verandert er veel. 'Want iedereen moet natuurlijk zijn eigen dingen inzetten', aldus Van der Garde. 'Wanneer gebruik je de boost? Wanneer gebruik je bijvoorbeeld de voor- of achtervleugel die open kan gaan? Hoe ga je het inzetten met inhalen? Is daarna de batterij leeg, word je weer opnieuw ingehaald? Dat is zo vet om te zien. Als analist willen we juist die chaos zien.' Van der Garde verwacht veel spektakel.
'De afgelopen jaren heb je natuurlijk veel nette en leuke races gehad. En nu hoop je op wat meer spektakel', zegt Van der Gare. 'Dat er een keer een coureur is die achteraan staat en, doordat het een gekkenhuis is, ineens de race wint, dat zou wel mooi zijn. Ik hoop op veel overwinningen van veel verschillende rijders en teams. Laten we er hopelijk een mooi seizoen van maken met veel spektakel.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading