Albon vraagt FIA om aanpassing reglement: 'We moesten vol gas terwijl de safety car nog buiten was' Formule 1
Formule 1

Albon vraagt FIA om aanpassing reglement: 'We moesten vol gas terwijl de safety car nog buiten was'

Albon vraagt FIA om aanpassing reglement: 'We moesten vol gas terwijl de safety car nog buiten was'

Williams-coureur Alexander Albon haalt een interessant leerpunt uit de Grand Prix van Bahrein. Hoewel het safety car-reglement net op de schop is gegaan (als gevolg van de Grand Prix van Abu Dhabi in 2021), vindt de Thai-Britse coureur dat er nog maar eens gekeken moet worden naar dat reglement. De herstart in de race van afgelopen weekend was namelijk al vóórdat de achterblijvers weer waren aangesloten bij de rest van het veld.

In ronde 46 van de race moest Pierre Gasly zijn brandende AT03 aan de kant van de baan zetten, wat een safety car veroorzaakte. Drie ronden later mochten de gelapte auto's de leider inhalen en achteraan aansluiten, zoals gebruikelijk kwam de safety car één ronde later weer binnen. Het veld werd echter al losgelaten voordat die auto's aansluiting hadden gevonden. Albon vindt dat die ene ronde te weinig tijd is, zeker aangezien de achterblijvers pas in de laatste sector groen licht kregen om in te halen.

Albon: 'Dit is iets om te herzien'

'Ze hebben na het hele gedoe in Abu Dhabi een regel opgesteld en er is één ronde om de rest bij te halen, maar dat is niet genoeg', zegt de Williams-rijder tegen Motorsport.com. 'In eerste instantie was het qua veiligheid wel te doen, maar we moesten voluit racen terwijl de safety car nog op de baan was. Ik weet niet zeker hoe we het moeten doen, we gaan op deze manier heel hard rijden om aan te sluiten bij de leiders. Ik weet niet of dit het nu beter maakt. Wat mij betreft is het er slechter op geworden omdat het veld verder uitgespreid wordt, we zaten in onze eigen race en dat is wellicht iets om te herzien.'

Het artikel dat is veranderd naar aanleiding van de chaos in Abu Dhabi vorig jaar is artikel 55.13. Daarin staat nu dat iedere gelapte auto de safety car moet hebben ingehaald om de race weer te kunnen herstarten. Albon refereert naar een andere regel, namelijk degene die zegt dat achterblijvers één ronde hebben om aan te sluiten bij de rest. De wedstrijdleiding heeft echter wél de macht om de safety car bewust langer op de baan te houden. Als gevolg van wat er Bahrein gebeurde, reed Lance Stroll (P12) op twintig seconden achterstand van de man op P11 bij de herstart van de race.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws