Andrea Kimi Antonelli kende een lastige openingsdag van de Grand Prix van Hongarije. De Mercedes-coureur kwam tijdens de eerste vrije training niet in actie, omdat reservecoureur Frederik Vesti zijn auto bestuurde. Daardoor moest de Italiaan het weekend beginnen met slechts één trainingssessie, waarin hij uiteindelijk de dertiende tijd noteerde. Net als teamgenoot George Russell had Antonelli moeite om de juiste balans in de auto te vinden, terwijl Ferrari op vrijdag de toon zette. Dat Antonelli VT1 moest missen, maakte zijn voorbereiding een stuk lastiger. Op een circuit waar het vernieuwde asfalt, de harde wind en de wisselende grip voor veel hoofdbrekens zorgden, had de Mercedes-coureur minder tijd dan zijn concurrenten om vertrouwen op te bouwen. “Dat was een lastige eerste dag hier in Boedapest, en dat gold waarschijnlijk voor iedereen. Ik heb VT1 aan me voorbij laten gaan, terwijl Fred het goed deed in de auto”, complimenteert hij zijn collega.
Geen representatieve tijd
De training begon direct lastig voor Antonelli. “Toen ik voor VT2 in de cockpit stapte, had ik moeite met de balans.” Vooral tijdens de kwalificatiesimulaties liep de jonge Italiaan tegen problemen aan. “Dat kwam vooral naar voren tijdens onze rondetijden. Ik moest mijn eerste poging afbreken vanwege de rode vlag, maar probeerde een tijd neer te zetten zodra de sessie werd hervat”, stelt hij. De rode vlag werd veroorzaakt door
Franco Colapinto, die zijn bolide achteruit in de muur parkeerde.
Dit incident betekende een onderbroken focus voor Antonelli en geen kans op een fatsoenlijke snelle ronde. “Ik heb die ronde niet uitgereden omdat ik in het verkeer terechtkwam en daarna last had van blokkerende achterbanden”, vertelt hij via
Mercedes AMG F1. Daardoor kreeg Antonelli geen representatieve snelle ronde op de klokken en bleef hij ver verwijderd van de kop van het veld en van teamgenoot Russell op P5.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Antonelli moest de eerste vrije training uitzitten.
Tijdens de langere runs zag de Mercedes-coureur echter wel positieve signalen. “De lange run ging beter, en ik denk dat we de banden in een beter werkvenster hadden.” Volgens Antonelli is dat een belangrijk aanknopingspunt voor de rest van het weekend, zeker omdat Mercedes na de trainingsdag veel data heeft verzameld. “We hebben ook veel data en inzichten die we uit vandaag kunnen halen en waar we vannacht aan zullen werken.”
Antonelli wil gewoon voor pole vechten
Hoewel Mercedes op vrijdag nog niet het tempo had om Ferrari echt uit te dagen, blijft Antonelli optimistisch richting de kwalificatie. De Italiaan verwacht dat de derde vrije training een belangrijke rol zal spelen bij het verder afstellen van de auto. “Ik kijk ernaar uit om morgen weer de baan op te gaan. VT3 wordt een belangrijk uur, zodat we de auto hopelijk beter kunnen afstellen en mee kunnen strijden om de poleposition”, is hij enigszins optimistisch.
Met de snelle Ferrari’s vooraan weet de coureur echter dat Mercedes geen simpele taak te wachten staat. “We weten dat het niet makkelijk zal zijn gezien de achterstand die we vandaag zagen, maar we zullen ons uiterste best doen.” Daarmee houdt Antonelli vertrouwen dat Mercedes op zaterdag, zoals wel vaker dit seizoen, nog een stap kan zetten.