Circuitbaas heeft weinig hoop voor Russell: "Ik moet daar zo om lachen"

Formule 1
vrijdag, 29 mei 2026 om 18:34
kimi-antonelli-george-russell-mercedes-podium-2026-zondag-race-china-pirelli
Andrea Kimi Antonelli sloeg in Canada weer zijn slag en de uitvalbeurt van George Russell betekent daardoor een flinke achterstand voor de Brit. Robert van Overdijk ziet dat Russell zijn enige kans op een wereldkampioenschap uit handen laat glippen nu Antonelli bij hem wegrijdt. De grote baas van Circuit Zandvoort vindt bovendien dat de coureurs best hard tegen elkaar mogen rijden en dat teambazen hun handen ervan af moeten trekken.
Tom Coronel zit nog vol goede moed voor Russell. Antonelli staat momenteel op 131 punten en Russell staat daarachter met 88, een flink gat dat niet in één race te overbruggen is. Toch denkt Coronel niet dat dit per se betekent dat Russells kansen vervlogen zijn. “Max is ook 102 puntjes ingelopen”, redeneert de coureur in Faster Food. “De strijd is nog steeds gaande, maar je ziet de frustratie bij Russell wel groeien. Heel erg zelfs”, benadrukt hij.

Russell straalt uit dat hij geen kampioen wordt

Van Overdijk kan zich hier niet helemaal in vinden. “Nou ja, als je het over Russell hebt, ik moet daar zo om lachen”, stelt hij. “Ik heb niet zo heel veel met de uitstraling van die gast. En non-verbaal laat hij altijd zoveel zien”, merkt de CEO op. Hij denkt nu al aan Russell te zien dat de titel er niet in zit. “Die gast denkt: Joh, als het me dit jaar niet gaat lukken, gaat het me nooit meer lukken, en ik denk dat het me dit jaar niet gaat lukken”, aldus Van Overdijk.
De circuitbaas denkt dat er nog wel even zal worden nagepraat over het seizoen 2026. “Los van het verhaal, want zo’n Antonelli is natuurlijk fantastisch voor het verhaal, is Formule 1 storytelling”, meent hij. “Russell wordt ook een verhaal”, voegt hij er meteen aan toe. Alles aan de Brit schreeuwt volgens hem dat het hem niet gaat worden. “Het verhaal is dat hij misschien zijn enige kans op het wereldkampioenschap ooit dit jaar gewoon niet gaat pakken. Dat straalt hij in ieder geval uit”, vindt Van Overdijk.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-kimi-antonelli-mercedes-2026-canada-race-zondag-podium
Antonelli pakte zijn vierde zege in vijf raceweekenden.
Coronel snapt die uitspraak wel. “Het broekie heeft hem vol bij de ballen”, beschrijft hij de situatie tussen de twee Mercedes-coureurs. Het duo ging er hard in tijdens de sprintrace en Antonelli moest zelfs buiten de baan rijden om een crash te voorkomen. Toto Wolff was er niet bepaald blij mee, maar als Formule 1-fan denkt Coronel daar heel anders over. De coureurs mogen van hem best hard tegen hard rijden.
“Scherp. Duidelijk, dit is wat we willen zien”, beschrijft hij de gevechten tussen de Mercedes-coureurs. “Niet dat tegenhouden wat die teambazen eigenlijk altijd wel doen. Geef ze de vrijheid om echt te racen. Het gaat hier om een wereldkampioenschap”, benadrukt Coronel nog maar eens. “Dus natuurlijk wordt het steeds scherper. Iedere keer zei Toto: ‘Nu wil ik ingrijpen.’ Hij heeft het gelukkig nog net niet gedaan.”

Op de baan bestaan teamgenoten niet

Coronel is het er niet mee eens dat de mannen van de Zilverpijlen echt collega’s zijn. “Je begint al: Mag je je teamgenoot…”, citeert hij Rob Kamphues. “Op het moment dat je racet, heb je geen teamgenoot. Je bent concurrenten. Uiteindelijk kan er maar één winnen en ze willen allebei winnen”, gaat de coureur verder. “Ik was verbaasd dat hij geen straf kreeg. Op het moment dat iemand ernaast zit, moet je hem in principe de ruimte geven die er is.”
Van Overdijk is het daar op zijn beurt niet mee eens. “Tuurlijk ken ik de reglementen niet, maar uiteindelijk is dit voor het spektakel en het product Formule 1 natuurlijk fantastisch”, aldus de circuitbaas. “Ik snap dat je als teambaas wilt reguleren, maar voor de sport en het feit dat de beste moet winnen: do whatever it takes binnen de reglementen, daar smult het publiek natuurlijk van”, sluit hij af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading