charles leclerc monza zondag 19 dp fg0o6543 a8bf55f5 11bb 4ece b0ca 1396bfa9994a Formule 1
Formule 1

F1 Live 13:30u | Eerste vrije training Grand Prix van Italië 2025

charles leclerc monza zondag 19 dp fg0o6543 a8bf55f5 11bb 4ece b0ca 1396bfa9994a

Na de Grand Prix van Nederland is het tijd voor de Grand Prix van Italië. Op de Autodromo Nazionale Monza komen de coureurs om 13:30 uur voor het eerst in actie voor de eerste vrije training van het weekend. Het is de tweede thuisrace van het seizoen voor Ferrari, dus de Italianen zullen hopen op een mooi resultaat.

De tweede seizoenshelft begon met de Grand Prix van Nederland. Zoals ook in de eerste helft van het seizoen het geval was, domineerde McLaren. Oscar Piastri pakte op zaterdag pole position en gaf zijn eerste plaats niet meer af. Lando Norris kwalificeerde achter zijn teamgenoot en viel in de race uit door een probleem met de auto. Max Verstappen werd tweede in zijn thuisrace en ook Isack Hadjar stond op het podium.

Temple of Speed

De zestiende race van het seizoen is de Grand Prix van Italië, die in Monza wordt verreden. Het is de thuisrace van Ferrari en vorig jaar had het Italiaanse team gelukkig wat te vieren. Charles Leclerc wist er toen met de overwinning vandoor te gaan. Of hij dat dit jaar weer zal kunnen doen, moet nog blijken. Ook voor Kimi Antonelli is het zijn thuisrace. Vorig jaar maakte hij op dit circuit zijn Formule 1-debuut in de eerste vrije training. Helaas zonder succes, de Italiaan crashte toen al vroeg in de sessie.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

charles leclerc monza zondag 6
In 2024 won Charles Leclerc de Grand Prix van Italië.

Het circuit van Monza staat ook wel bekend als The Temple of Speed, omdat het lange rechte stukken heeft en ook veel van de bochten met hoge snelheid genomen kunnen worden. Daarnaast brengt de Grand Prix van Italië vaak verrassende resultaten met zich mee. Zo won Pierre Gasly in de AlphaTauri, het huidige Racing Bulls, de race in 2020 en was het een jaar later McLaren-coureur Daniel Ricciardo die er met de winst vandoor ging. Verstappen ging de afgelopen jaar ook goed in Monza, hij won de Grand Prix in 2022 en 2023.

Voor Lewis Hamilton is het een bijzonder moment. Hij rijdt de Grand Prix van Italië voor het eerst in het rood. De zevenvoudig wereldkampioen is succesvol hier. Hij won de race al vijf keer. Hij zal hopen dat hij daar dit jaar een zesde overwinning aan toe kan voegen, maar heeft al wel een gridstraf van vijf plaatsen op zijn naam staan. Hij heeft dan ook al aangegeven dat hij bereid is Leclerc naar de overwinning te helpen.

McLaren dominant

Vorig jaar was McLaren het snelste team in Monza, maar besloot Ferrari risico's te nemen. Het team ging voor een strategie met maar één stop, waardoor Leclerc uiteindelijk de race kon winnen. Dit jaar is McLaren nog sneller en dominanter dan voorheen, en hebben ze het ook strategisch goed voor elkaar. Het zou dus geen verrassing zijn als ook op dit circuit Piastri en Norris strijden om de overwinning.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

mclaren-oscar-piastri-lando-norris-gp-nederland-2025-zaterdag-6
McLaren is dit jaar dominant.

Het zal in ieder geval voor Lando Norris een belangrijke Grand Prix worden. De Brit stond slechts negen punten achter teamgenoot Piastri, maar door zijn uitvalbeurt in Nederland is dat gat nu 34 punten geworden. Norris zal de race dan ook graag willen winnen, zodat hij nog steeds kans blijft maken op de wereldtitel.

F1 Live 13:30u | Eerste vrije training Grand Prix van Italië 2025

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws