Was de zwakkere vorm van McLaren in Canada een uitzondering, of het begin van een spannende titelstrijd? Dat is de grootste vraag voor het Grand Prix-weekend in Oostenrijk, waar George Russell en Max Verstappen de favorieten van McLaren weer hopen te verslaan. Speel nu mee met F1Maximaal.nl voorspelt, en win mooie prijzen! De winnaar gaat er met een Playseat, ter waarde van 2.500 euro vandoor. Dankzij Bleekemolens Race Planet en StichD: Fuel for Fans zijn er in totaal prijzen te verdienen ter waarde van ruim 4.000 euro. De uitslag van het weekend in Oostenrijk is inmiddels onderaan dit artikel terug te vinden.
Als je gedurende het 2025-seizoen laat zien dat je de andere gebruikers te slim af bent en beter voorspelt dan wie dan ook, kun je ook enkele leuke prijzen winnen. Een deel van de redactie van F1Maximaal.nl speelt ook mee, maar dingt niet mee voor de prijzen. Met dank aan Playseat, Bleekemolens Race Planet, en Fuel for Fans, kunnen we aan het einde van het seizoen mooie prijzen uitdelen.
Prijzenverdeling:
- 1e plaats in het weekendklassement: Playseat, t.w.v. € 2.500.
- 2e plaats in het weekendklassement: Max Experience bij Bleekemolens Race Planet op Zandvoort voor twee personen, t.w.v. € 1.350.
- 3e plaats in het weekendklassement: F1-jubileum jack namens StichD: Fuel for Fans, t.w.v. € 120.
- Beste weekendscore: Eén shirt en één petje van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans. Deze prijs krijg je door de hoogste score in één weekend te pakken. Zo heb je ook nog kansen als je niet hoog in het klassement staat, of een deel van het seizoen gemist hebt.
- 1e plek in het raceklassement: Eén shirt van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans.
- 1e plek in het kwalificatieklassement: Eén petje van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans.
- 1e plek in het kwalificatieklassement: Eén petje van een coureur/team naar keuze, via StichD: Fuel for Fans.
1e plaats: Playseat, t.w.v. € 2.500
Stap in de wereld van Formule 1 met de meest levensechte en precieze race-ervaring die er bestaat. De Playseat® F1 Intelligence is het resultaat van een decennialange samenwerking met F1-raceteams en coureurs, waarmee deze simulator de ultieme link vormt tussen virtueel racen en de werkelijkheid. Het design is geïnspireerd op de F1-cockpit, met een lage, ergonomische zithouding die zorgt voor de juiste focus en controle. Topcoureurs zoals Max Verstappen, Charles Leclerc, Valtteri Bottas en Sebastian Vettel gebruiken deze rig om hun vaardigheden te verfijnen en hun prestaties te optimaliseren. Met de Playseat® F1 Intelligence ervaar je de intensiteit en precisie van het echte F1-circuit – elke bocht, elke snelheid, elke uitdaging.
Blijf up-to-date met de socials van Playseat via o.a.
- https://www.instagram.com/playseat/
- https://facebook.com/PlayseatGlobal
- En bekijk de video waarin voormalig F1-coureur Karun Chandhok verschillende Playseat®-modellen presenteert en hun unieke prestaties benadrukt: https://youtu.be/qeVKl1OdBao.
2e plaats: Max Experience bij Bleekemolens Race Planet op Zandvoort voor twee personen, t.w.v. € 1.350
Altijd al gedroomd van rijden in de meest spectaculaire supercars op een echt F1-circuit? Bij Bleekemolens Race Planet wordt die droom werkelijkheid. Op het legendarische Circuit Zandvoort stap je zelf achter het stuur van onze McLarens, Ferrari’s, Lamborghini’s en nog véél meer en ervaar je zelf de snelheid, het rauwe vermogen en de kick die rijden op Circuit Zandvoort zo spectaculair maakt. Onder begeleiding van ervaren instructeurs leer je het circuit kennen en voel je hoe de auto tot leven komt onder je handen. Dit is niet zomaar een dagje uit, dit is een dag die je nooit meer vergeet.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

3e plaats: F1-jubileum jack namens StichD: Fuel For Fans, t.w.v. € 120
De oversized F1® Varsity Jacket is een ode aan 75 jaar Formule 1® en straalt een premium-gevoel uit dankzij een verzameling van badges, patches en prints. Verkrijgbaar bij Fuel for Fans, de officiële shop voor de nieuwste motorsportkleding en merchandise, inclusief alle topteams in de Formule 1®.
Daarnaast biedt StichD: Fuel for Fans de volgende prijzen aan: één shirt en één petje naar keuze voor de speler met de hoogste weekendscore in 2025, één shirt voor de winnaar van het raceklassement, en één petje voor de winnaar van het kwalificatieklassement.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hoe werkt F1Maximaal.nl voorspelt?
Bij F1Maximaal.nl voorspelt reageer je onder het artikel met je antwoord op de vragen voor het aankomende raceweekend. De deadlines om te voorspellen liggen vijf minuten voor de start van de kwalificatie en de race. Op dat moment worden de voorspellingen opgeslagen. Reacties aanpassen is daarna wel mogelijk, maar zal niet leiden tot een betere score. Het wordt sterk aangeraden om meteen een voorspelling voor kwalificatie én race door te geven. De voorspelling voor de race kun je na de kwalificatie nog aanpassen, maar anders riskeer je dat je je voorspelling voor de race vergeet door te geven.
Elk weekend voorspel je de top vijf in de kwalificatie, en de top tien in de Grand Prix. De voorspellingen voor de Grand Prix mag je na de kwalificatie dus nog in een aparte reactie plaatsen. Heb je nog geen account? Dan kun je je hier registreren.
Punten kwalificatie:
- 25 punten als je een coureur op de juiste positie zet
- 18 punten als je er één positie naast zat
- 15 punten als je er twee posities naast zat
- 12 punten als je er drie posities naast zat
- 10 punten als je er vier posities naast zat
- Geen punten als je een coureur in de top vijf voorspelt, maar die coureur eindigt niet in de top vijf.
- Voorbeeld: je voorspelt Norris, Verstappen, Leclerc, Piastri, en Sainz als top vijf. In werkelijkheid pakt Norris poleposition voor Piastri, Verstappen, Hamilton, Russell, en Sainz als nummer 6. Je ontvangt dan 25 punten (Norris) + 18 punten (Verstappen) + 0 punten (Leclerc) + 15 punten (Piastri) + 0 punten (Sainz) = 58 punten voor de kwalificatie.
Punten race:
- 25 punten als je een coureur op de juiste positie zet
- 18 punten als je er één positie naast zat
- 15 punten als je er twee posities naast zat
- 12 punten als je er drie posities naast zat
- 10 punten als je er vier posities naast zat
- 8 punten als je er vijf posities naast zat
- 6 punten als je er zes posities naast zat
- 4 punten als je er zeven posities naast zat
- 2 punten als je er acht posities naast zat
- 1 punt als je er negen posities naast zat
- Geen punten als je een coureur in de top tien voorspelt, maar die coureur eindigt niet in de top tien.
Extra regels:
- De punten van de beste achttien weekenden gelden als seizoensscore. Zo heb je ook kans om te winnen als je de eerste weekenden gemist hebt, of een aantal weekenden overgeslagen hebt, bijvoorbeeld vanwege een vakantie. Je hebt wel een klein voordeel als je elk weekend meedoet, omdat je slechtste weekendscores dan uiteindelijk komen te vervallen.
- Na het zesde weekend waren er enkele bonusvragen, die meer punten kunnen opleveren.
- De punten worden gedeeld, zodra het item voor het aankomende weekend online komt. Daarnaast zijn de laatste tussenstanden ook altijd terug te vinden op de pagina van F1Maximaal.nl voorspelt.
- Je kunt alleen meedingen naar prijzen als je een adres in Nederland of België hebt.
- De officiële uitslag van de FIA wordt gebruikt als uitslag voor F1Maximaal.nl voorspelt. Dit is dus ook doorslaggevend bij gridstraffen.
- Bij een gelijke eindstand na de Grand Prix van Abu Dhabi is de tussenstand na de voorlaatste Grand Prix doorslaggevend.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Tussenstand na de Grand Prix van Canada
Op de regenrace in Australië na zorgde het weekend in Canada voor de laagste scores van het seizoen. Redacteur Bente Will was de enige die de poleposition van George Russell correct voorspelde. Verder verloren veel deelnemers op zaterdag veel punten door de tegenvallende resultaten van favorieten Lando Norris en Charles Leclerc, die op zondag samen op de vierde rij moesten plaatsnemen. Rapid pakte met 71 punten de beste kwalificatiescore, mede door beide Mercedes-coureurs in de top vijf te zetten.
De uitslag van de race was vervolgens ook lastig te voorspellen. Veel deelnemers hadden vertrouwen in een overwinning van Max Verstappen of Oscar Piastri. De uitvalbeurt van Lando Norris zorgde voor lagere uitslagen, net als de nulscores van Alexander Albon en Isack Hadjar. Dsb1983 ging er met 140 punten met de beste zondagscore vandoor, terwijl hij de beste weekendscore met Ruubgee deelde, met 190 punten. Deze scores vallen in het niet bij de beste weekendscore van het seizoen, die met 291 nog altijd op naam van LeodeLeeuw staat.
Ruubgee heeft in het weekendklassement een flinke voorsprong te pakken. Hij heeft dit vooral te danken aan zijn goede voorspellingen van de races, waar alleen raceliefhebber nog enigszins in zijn spoor weet te blijven. In het kwalificatieklassement voert redacteur Mark Hanselman de rangschikking aan, terwijl LeodeLeeuw de favoriet is om daar de prijs van StichD: Fuel for Fans op te halen.
In alle klassementen worden de twee zwakste scores in de tussenstand weggestreept. Dit heeft ermee te maken dat alleen de beste achttien weekenden meetellen op seizoensbasis, zodat je ook kans maakt als je af en toe een weekend vergeet. Om de tabellen niet onnodig groot te maken, worden de eerste negen weekenden samengepakt in één kolom. De scores per weekend zijn altijd terug te vinden onder het artikel van dat weekend (je kunt hiervoor het zoekschermpje op de website gebruiken). Het artikel, waarin de voorspellingen voor de Grand Prix van Oostenrijk doorgegeven kunnen worden, komt op dinsdagavond 24 juni online.
Weekendscores - Grand Prix van Canada:

Tussenstand in het Weekendklassement na de Grand Prix van Canada:

Tussenstand in het Kwalificatieklassement na de Grand Prix van Canada:

Tussenstand in het Raceklassement na de Grand Prix van Canada:

Statistieken wijzen op Russell, omstandigheden niet
George Russell won de meest recente race in Canada, en is ook de winnaar van de laatste editie van de Grand Prix van Oostenrijk. Afgelopen jaar profiteerde hij van een hard duel tussen Max Verstappen en Lando Norris. Verstappen kreeg een controversiële tijdstraf, maar werd wel als vijfde geklasseerd. Norris viel na het contact uit. De McLaren-coureur kreeg wel nog een tijdstraf vanwege het overschrijden van de track limits, maar aangezien hij vlak voor de finishvlag uitviel, maar wel geklasseerd werd, had die straf geen gevolgen.
Dit scenario herhaalde zich in Canada, waar Norris eveneens een tijdstraf kreeg, nu vanwege een incident met teamgenoot Oscar Piastri. Als een tijdstraf niet ingelost wordt, levert dit een gridstraf voor de volgende race op. Norris werd in beide gevallen echter wel nog geklasseerd, omdat hij meer dan negentig procent van de raceafstand afgewerkt had. Daarom hadden beide straffen geen gevolgen. Het geeft wel meteen een aandachtspunt voor dit weekend aan: track limits spelen altijd een grote rol in Oostenrijk, ook in de kwalificatie.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hoewel Russell dus met een goed gevoel naar de Red Bull Ring afreist, wijzen de omstandigheden niet in zijn voordeel. De Brit gaf in Montréal zelf aan dat hij afhankelijk is van drie factoren: (1) de temperatuur, (2) het type bochten, en (3) het type asfalt. De verwachting is dat het zo'n dertig graden zal zijn in de race, wat in het nadeel van Mercedes werkt. De voornamelijk korte knikjes zijn wél gunstig voor Mercedes, maar het relatief ruwe asfalt weer niet. Met slechts één van deze drie factoren in het voordeel van Russell, is een nieuwe zege onwaarschijnlijk.
Verstappen versus McLaren
Verstappen en McLaren-coureurs Norris en Piastri lijken dan de overgebleven favorieten voor de overwinning. Verstappen moet daarbij nog altijd op zijn tellen passen, want hij staat nog altijd op elf strafpunten. De twee strafpunten uit de laatste race in Oostenrijk vervallen op maandag na de race, maar als Verstappen op zondag nog een strafpunt krijgt, wordt hij alsnog geschorst voor de race in Silverstone, ook al vervallen voor die race weer twee andere punten. De wereldkampioen moet het dus netjes houden, terwijl de race in Oostenrijk zich juist goed leent voor harde duels.
Pirelli kiest dit weekend voor dezelfde bandencompounds als vorig jaar. Daarmee wijkt de Italiaanse fabrikant af van Miami, Imola, en Montréal, waar men wél zachtere banden meenam. Die keuze pakt goed uit, want het is erg warm in Oostenrijk, dus de bandenslijtage zal ook met deze banden al hoog zijn. Met de C5 als zachtste band, en de C3 als hardste band, is het rubber alsnog vrij zacht, waardoor de kans op een tweestopper groot is.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De Red Bull Ring is net als het circuit in Canada rear limited. Vanwege de korte bochtjes krijgen de achterbanden het zwaarder te verduren dan de voorbanden. Dit was juist het punt waarop McLaren aan het begin van het seizoen uitblonk, maar in Montréal ging dat dus juist niet goed. Oostenrijk vormt dus een ware test voor de constructeurskampioen: als McLaren weer domineert, kan men opgelucht ademhalen, maar als Verstappen nu weer de strijd kan aangaan met de Britten, kan de titelstrijd alsnog spannend worden.
Jagen op nummer zes
Verstappen heeft al de nodige successen geboekt in Oostenrijk. Na een achtste plek in de Toro Rosso wist hij al acht keer op het podium te eindigen. In 2017 viel hij bij de start al uit, en in de seizoensopener van 2020 hield de RB16 ermee op, maar verder stond hij van 2016 tot en met 2023 telkens op het podium, met in 2021 zelfs twee zeges. In totaal heeft Verstappen al vijf Grands Prix gewonnen op de Red Bull Ring. Alleen Ayrton Senna, Michael Schumacher, en Lewis Hamilton slaagden er al in om minimaal zes Grands Prix op hetzelfde circuit te winnen. Verstappen kwam in 2024 al in de buurt, maar het duel met Norris in de eindfase gooide roet in het eten.
Naast vijf Grand Prix-zeges won Verstappen overigens ook al drie sprintraces in Spielberg bei Knittelfeld. Een succesvol circuit voor de Nederlander dus, maar dat geldt ook voor Norris. De Brit eindigde al twee keer op het podium in Oostenrijk, en streed afgelopen jaar dus voor de zege. Piastri had het vorig jaar juist lastiger, maar profiteerde van het incident tussen zijn rivalen, en werd als tweede afgevlagd.
Speel mee en win prijzen ter waarde van € 4.000! Laat je voorspelling achter in een reactie. Het wordt aangeraden om meteen de kwalificatie en de race te voorspellen. Deze voorspelling kan later nog aangepast worden. Nog geen account? Registreer je dan hier.
Uitslag F1Maximaal.nl voorspelt: GP van Oostenrijk:
De zondag in Canada zorgde voor de nodige verrassingen. Uitvalbeurten van Max Verstappen, Kimi Antonelli en beide Williams-coureurs boden veel kansen aan de vijf kleinere teams, maar hierdoor vielen veel weekendscores wel lager uit. Dsb1983 pakte met 235 punten de meeste punten na het weekend in Oostenrijk. Hij deed dit vooral via de goede voorspelling van de race, door Liam Lawson, Gabriel Bortoleto, én Fernando Alonso in de punten te zetten. Drie deelnemers deelden de beste score op zaterdag met 83 punten.
Dsb1983 schiet met zijn sterke voorspelling naar de tweede plek in het weekendklassement, vlak achter Ruubgee en vlak voor LeodeLeeuw, die wel de leiding in het kwalificatieklassement behoudt. Ruubgee staat ook bovenaan in het klassement van de races.
In alle klassementen worden de twee zwakste scores in de tussenstand weggestreept. Dit heeft ermee te maken dat alleen de beste achttien weekenden meetellen op seizoensbasis, zodat je ook kans maakt als je af en toe een weekend vergeet. Om de tabellen niet onnodig groot te maken, worden de eerste tien weekenden samengepakt in één kolom. De scores per weekend zijn altijd terug te vinden onder het artikel van dat weekend (je kunt hiervoor het zoekschermpje op de website gebruiken). Het artikel, waarin de voorspellingen voor de Grand Prix van Groot-Brittannië doorgegeven kunnen worden, komt op dinsdagavond 1 juli online.
Weekendscores - Grand Prix van Oostenrijk:

Tussenstand in het Weekendklassement na de Grand Prix van Oostenrijk:

Tussenstand in het Kwalificatieklassement na de Grand Prix van Oostenrijk:

Tussenstand in het Raceklassement na de Grand Prix van Oostenrijk:

Grand Prix van Groot-Brittannië
Het artikel waaronder de voorspellingen voor de Grand Prix van Groot-Brittannië doorgegeven kunnen worden, komt op dinsdagavond 1 juli online.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties