
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleNaast de Formule 1 nemen ook met regelmaat juniorenklassen deel aan de raceweekenden. Het hoofdgerecht vormen deze subklassen niet, maar vermakelijk is het zeker, met Nederlandse teams in beide klassen en zelfs een Nederlandse coureur in de F2. F1Maximaal.nl houdt u middels het F2 in Baku-topic op de hoogte van wat er in de juniorenklassen gebeurt.
Cordeel geschorst voor Silverstone na twaalfde strafpunt
Amaury Cordeel van Van Amersfoort Racing heeft een schorsing opgelopen voor de race in Silverstone. De Belg, die debuteert in de klasse, heeft inmiddels twaalf strafpunten op zijn licentie, wat ervoor zorgt dat hij een race vanaf de zijlijn moet bekijken. Hij kreeg zijn laatste strafpunt voor zijn botsing met Olli Caldwell, waardoor beide coureurs niet door konden. Met de schorsing is Cordeel de eerste coureur die een wedstrijd niet mag meedoen sinds de schorsing van Mahaveer Raghunathan in 2019, die uitkwam voor het andere Nederlandse team MP Motorsport, zo meldt Autosport.
Het officiële bericht van de FIA luidde: 'Auto 14 koos een buitenlijn en bevond zich naast Auto 25 op het rechte stuk bij het naderen van bocht 4. Auto 25 was gefocust op de auto's voor hem en zag auto 14 links van hem niet. Auto 25 ging naar links en kwam in contact met Auto 14, waardoor beiden tegen de muur belandden. Beide auto's gingen met pensioen. Auto 25 werd geacht volledig schuldig te zijn aan het veroorzaken van de botsing.'
Hauger ziet medejunior Vips blunderen en wint hoofdrace Azerbeidzjan
Dennis Hauger heeft de Formule 2-hoofdrace in Baku gewonnen. In een chaotische race, met voldoende crashes en safety cars, wist de Noor zich uitstekend staande te houden. In de slotfase van de race wist hij zich in de tweede plaats te positioneren. Toen Vips nabij het kasteel zijn Hitech in de muur plantte, wierp hij daarmee zijn mede Red Bull-junior de eerste plek in de schoot, en Hauger liet die kans niet meer wegglippen.
Sargeant kwam als tweede over de streep, gevolgd door WK-leider Felipe Drugovich, die het hele weekend onzichtbaar was, maar wist te profiteren van de fouten van anderen. De enige Nederlander in de klasse, Richard Verschoor, verreed een solide zondagrace en kwam uiteindelijk als zesde over de streep. Een prima herstel na zijn ondermaatse optreden in de sprintrace.
Vesti wint sprintrace, Verschoor vergooit podium
Mercedes-junior Frederik Vesti heeft de sprintrace in Baku gewonnen. Het was Jehan Daruvala die lang de zege naar zich toe leek te trekken. De Red Bull-junior startte de zaterdagwedstrijd vanaf de derde plek, maar kwam uitstekend van zijn plek. Na twee bochten pakte hij de leiding, en liet hij Vesti en Logan Sargeant achter zich. Zijn voorsprong, die op een gegeven moment drie seconden bedroeg, werd geneutraliseerd door een crash van teamgenoot Dennis Hauger.
Bij de herstart wist Daruvala zijn leiding te behouden, maar Sargeant tuimelde in die slotfase nog wel van het podium. Richard Verschoor zag hoe de Amerikaan zich verremde in de eerste bocht, en pakte dat cadeautje uit. Na een aanvaring tussen Vips en Enzo Fittipaldi was er wederom een safety car nodig, met nog vier ronden op de klok.
Van een herstart kwam het nog, en Verschoor begon aan die herstart als derde. Daruvala verremde zich, verloor de eerste plek aan Vesti en stond meteen onder druk van de Nederlander, die Liam Lawson in zijn spiegels zag. Lawson positioneerde zijn Carlin in de nauwe straten naast de Trident van Verschoor, en Verschoor zette zijn bolide vervolgens in de muur. Hij reed de race dus niet uit.
Red Bull-junioren domineren kwalificatiesessie in Azerbeidzjan
In de straten van Baku zijn er drie F2-uitblinkers, en het zijn alle drie Red Bull-junioren. Jüri Vips zal de hoofdrace zondag aanstaande starten vanaf poleposition, terwijl hij op de tweede startrij medejunior Liam Lawson terugvindt. Op P3 vinden we Dennis Hauger terug, die we recentelijk nog aan de tand voelden over een breed scala aan onderwerpen.
Lees ook
Wel betekent dit dat deze heren de sprintrace, die op zaterdag verreden wordt, vanaf diep in het middenveld moeten starten. Middels een omgekeerde grid wordt de startopstelling voor de kleinere wedstrijd namelijk bepaald. De juniorenopleiding van Red Bull kan in ieder geval op zilverwaar rekenen in Azerbeidzjan.
Mitchel zijn eerste kennismaking met de Formule 1 was toen hij een jaar of zes was en bij zijn oom thuis fenomenen als Michael Schumacher en Mika Häkkinen zag racen. Vanaf dat moment was hij verkocht. De liefde voor auto's is er altijd al geweest, maar de koningsklasse van de autosport heeft iets magisch voor hem. Als opleiding is de 26-jarige man uit Vuren SPECO Sportcommunicatie gaan doen om in de sportwereld terecht te kunnen komen. Sinds begin november 2021 is Mitchel werkzaam voor F1Maximaal.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026 - Ik mis in het pakket updates van McLaren wel een belangrijk onderdeel ontbreken, namelijk een nieuwe kopman …
MaxMaximaal06-11-2026 - Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der Britse geitjes. Die hadden we natuurlijk niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1-fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
















