Lewis Hamilton presteert al veel beter dan vorig seizoen, maar het moeilijkste is uiteraard om nog die extra stap te zetten en de kloof met zijn ex-team te dichten. Dat wordt dit weekend in het bijzonder een moeilijke zaak, vreest Hamilton. Eventuele aanpassingen die de FIA zou willen doorvoeren stemmen hem ook niet positief. Gelukkig lijkt
Ferrari in Japan wel een aardige evolutie door te maken. "Gisteren hadden we het wat moeilijk, maar vandaag ging het beter", ziet Hamilton het bij onder meer
F1Maximaal.nl in stijgende lijn gaan. "Q1 was oké en daarna werd het beter en beter. We zijn zo ver geraakt als we kunnen. Het is momenteel niet goed genoeg en dat heeft met het inzetten van de energie te maken. Het was niet ideaal. Je zou moeten kunnen blijven gaan."
Meer aanpassingen mogelijk
Een paar dagen geleden kwam het nieuws dat de energieregels aangepast zouden worden voor de Grand Prix van Japan. Eventuele andere aanpassingen van de regels blijven ook mogelijk, indien de FIA en de teams hierover tot een akkoord kunnen komen. Hamilton denkt echter niet dat dit datgene is waardoor zijn team nog veel beter zal kunnen scoren in het kampioenschap.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hamilton denkt dat het moeilijk wordt om de regels nog verder aan te passen.
"Ik verwacht er niet veel van, maar hopelijk maken ze goede veranderingen", zegt Hamilton. Waarom zijn de verwachtingen van de Brit hieromtrent zo laag? Vreest hij dat het aankomt op een politieke beslissing? "Het ligt moeilijk om tot overeenstemming te komen. Veel mensen zullen hun zegje willen doen." Dat is uiteraard altijd het ingewikkelde aan de Formule 1.
Mercedes-motor maakt het verschil
Hamilton hoeft niet lang na te denken over het grote onderscheid tussen
Mercedes en Ferrari. "Het grootste verschil wordt gemaakt door de Mercedes-motor. Wat dat dan precies is... Komt het omdat ze een grotere turbo, of gewoon meer vermogen? Daar moeten we achter komen." Zolang dat niet helemaal duidelijk is, is het ook moeilijk om iets aan de achterstand te doen.
Het zou in Japan wel een ander type race kunnen worden dan we de vorige raceweekends gezien hebben. "Ik verwacht minder inhaalmanoeuvres dan in de vorige race, want het is geen circuit waar het makkelijk inhalen is. Als je aan bocht 6 komt, moet je energie sparen voor je batterij. Het is een van de minst genietbare circuits waar dat op aankomt, in vergelijking met een volledige ronde je volle vermogen te hebben. Dat aspect van de race is niet echt geweldig", heeft Hamilton het over het energiebeheer.
Chassis niet even goed als die van Mercedes
Ferrari wil graag de strijd aangaan met Mercedes, maar het lijkt er toch op dat ook de concurrentie van
McLaren een factor wordt. "Ze hebben duidelijk een goede auto. Eens ze meer kunnen halen uit die Mercedes-krachtbron, zullen we onze handen met hen vol hebben. De motor maakt er deel van uit, maar het chassis rendeert dit weekend niet zo goed als die van Mercedes." Dat maakt het vanzelfsprekend ook moeilijker om tegen Mercedes op te boksen.