
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleLewis Hamilton heeft na de kwalificatie gereageerd op het incident tussen hem en Max Verstappen, waarbij laatstgenoemde een middelvinger opstak. De twee titanen in de Formule 1 leken elkaar dwars te zitten op de baan, waarna de Nederlander zijn woede niet kon bedwingen en er een scheldkanonnade volgde.
In de tweede vrije training kwam het tot een klein opstootje tussen Hamilton en Verstappen, waarbij de twee elkaar inhaalden en tegelijk aanzetten op het rechte stuk. De twee coureurs zaten elkaar duidelijk in de weg en Red Bull-teambaas Christian Horner gaf direct na de training Hamilton de schuld. In de persconferentie na afloop van de kwalificatie geeft Hamilton aan er het zijne van te denken.
Horner en Verstappen gaven Hamilton de schuld van het naar buiten duwen van Verstappen op de baan, wat het probleem volgens het Red Bull-duo veroorzaakte. 'Maar ik heb hem niet van de baan geduwd daar', begint Hamilton op de persconferentie. 'Max besloot om de buitenkant van die laatste bocht te kiezen en toen gingen we tegelijkertijd het rechte stuk op. Waarom? Dat moet je aan hem vragen. In mijn optiek was het allemaal een beetje sukkelig. Maar tegelijkertijd was er ook niets serieus aan de hand. Ik hoop dat we een goede race tegemoet gaan samen op zondagavond.'
Verstappen reageert geïrriteerd op vraag van journalist
Tijdens diezelfde persconferentie werd Verstappen gevraagd hoe hij de start van de race zal gaan benaderen, met in het achterhoofd de vorige incidenten tussen hem en Hamilton. Op die vraag reageert de Nederlander ietwat geïrriteerd. 'We gaan dat gewoon als professionals benaderen. Ik begrijp niet waarom dit soort vragen blijven komen, om eerlijk te zijn. Het is echt niet alsof wij de enige coureurs zijn die op de baan hebben gebotst. Het is een racesport en dit soort dingen gebeuren nu eenmaal. Ik hoop en verwacht een geweldige race, ook met Lewis. We zijn coureurs dus dat willen we graag.'
Lees ook
Hamilton sluit zich aan bij de woorden van zijn rivaal. 'Inderdaad, ik hoop dat we gewoon goed door de eerste bocht komen en dat we vanaf daar kunnen vechten. Bovendien zal de race echt niet worden beslist in één bocht.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Russell, de man van "net niet". En dat al heel erg lang.
Forzapertutti03-11-2026 - 🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026 - Max is weer het smaakje van de dag. Eens zien hoe lang het deze keer mag duren. ;)
peterheijnen3302-11-2026 - Zijn poging om LH van de top te stoten als drama-tutje van de F1 lukt net niet, maar hij staat wel heel stevig op de tweede plaats! 😢BellaBenni02-11-2026
- Goh, ik weet niet wat ik lees. Zou het een ommekeer zijn? Vast niet maar Brundle heeft reikwijdte.
Wim.v6302-11-2026 - Dat Norris flink minder zou mogen zeiken is een feit. Hij is met Kimi en Max echter de enige die zijn teamgenoot op ruime achterstand heeft gereden. Dat is dé benchmark als F1 coureur.
DWI02-11-2026
















