
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GooglePeter Windsor denkt dat de poleposition-ronde van Max Verstappen voor de Grand Prix van de Verenigde Staten een beslissende factor kan zijn in de titelstrijd met Lewis Hamilton. Dat vertelt hij op zijn officiële YouTube-kanaal. De gerenommeerde Formule 1-journalist zag hoe de Nederlander met een aanzienlijk verschil zijn titelrivaal wist te verslaan.
'Ik denk dat dit alles zegt wat je over Verstappen moet weten', opent Windsor zijn verhaal over de kwalificatie van zaterdagavond. Verstappen noteerde de snelste tijd, een 1:32,910, en was daarmee ruim twee tienden sneller dan Hamilton. Windsor prijst de ronde van de Red Bull Racing-coureur: 'Als hij uiteindelijk ervandoor gaat met de titel, dan denk ik dat deze ronde een beslissend moment was voor Verstappen.'
'Hij ging nek-aan-nek met Hamilton, dus mijn felicitaties naar hem (Verstappen, red.) en ook naar Red Bull en Honda, want dat was écht een fantastische raceauto', gaat de Engelsman verder. Windsor beschrijft wat hij zo goed vond aan de RB16B tijdens de kwalificatie op het Circuit of the Americas: 'De topsnelheid was in orde en in het hoge downforce-gedeelte was het van richting veranderen prima.'
Mercedes verschalkt Red Bull op topsnelheid
Mercedes deed echter niet veel onder van Red Bull. Met name in sector 2 was de W12 een tikkeltje beter dan de RB16B. Windsor: 'Het was interessant om te zien. Je kan niet al te veel conclusies trekken, want we weten niet in hoeverre ze hun motor kunnen opendraaien, maar Red Bull kwam tot 316, 318 kilometer per uur en Mercedes tot 223 kilometer per uur in een mum van tijd.'
Lees ook
Terrence Riepma begon in de winter van 2021 bij F1Maximaal en werd een jaar later aangesteld als hoofdredacteur. Hij studeerde aan het ROC van Amsterdam, waar hij de opleiding Media & Redactie volgde. Terrence kijkt de Formule 1 al sinds driejarige leeftijd in 2006. Naast de Formule 1 volgt hij vrijwel alle auto- en motorsportklassen, waaronder de MotoGP, en is hij groot fan van Sebastian Vettel. Terrence schreef ook voor partnersite Ajax Showtime. Per 1 juli 2023 is hij werkzaam voor De Telegraaf.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Russell, de man van "net niet". En dat al heel erg lang.
Forzapertutti03-11-2026 - 🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026 - Max is weer het smaakje van de dag. Eens zien hoe lang het deze keer mag duren. ;)
peterheijnen3302-11-2026 - Zijn poging om LH van de top te stoten als drama-tutje van de F1 lukt net niet, maar hij staat wel heel stevig op de tweede plaats! 😢BellaBenni02-11-2026
- Goh, ik weet niet wat ik lees. Zou het een ommekeer zijn? Vast niet maar Brundle heeft reikwijdte.
Wim.v6302-11-2026 - Dat Norris flink minder zou mogen zeiken is een feit. Hij is met Kimi en Max echter de enige die zijn teamgenoot op ruime achterstand heeft gereden. Dat is dé benchmark als F1 coureur.
DWI02-11-2026
















