
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleDe FIA heeft de laatste tijd bakken met kritiek gehad op de nieuwe reglementen in de Formule 1, en Max Verstappen is misschien wel de grootste criticaster van deze nieuwe generatie auto's. Er is echter ook een positief geluid, en dat komt vanuit Lewis Hamilton. De Brit kaart aan dat hij enorm geniet van de manier waarop je kan racen met deze bolides. Hij stelt zelfs dat hij nog nooit zo goed heeft kunnen racen in de Formule 1.
Hamilton pakte zijn eerste podium met het team van Ferrari na een seizoen lang te moeten wachten. De zevenvoudig wereldkampioen was ronduit positief over zijn dag in China. Toch moet hij eerst complimenten geven aan de winnaar van de race: Kimi Antonelli. 'Je eerste Grand Prix winnen is echt iets bijzonders. Ik herinner me mijn eerste overwinning nog goed', stelt hij. 'Na zoveel jaren in de sport is het geweldig om jonge, getalenteerde coureurs te zien doorbreken die het echt verdienen om de top te bereiken. Dus gefeliciteerd, maat.'
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli won zijn eerste race in de Formule 1.
Ferrari heeft de zaken beter op orde dan vorig jaar, en daar is Hamilton blij mee. 'Ik begon aan dit avontuur en deze droom om naar Ferrari te gaan en met hen op de hoogste trede van het podium te staan. Dit podium heeft langer op zich laten wachten dan ik had gehoopt', stelt hij tijdens de persconferentie. 'Na een moeilijk jaar vorig seizoen ben ik er enorm trots op dat ik met het team heb kunnen werken en me heb kunnen ontwikkelen. Het is een groot voorrecht om onderdeel te zijn van dit merk', aldus Hamilton.
Hamilton is erg tevreden
Mercedes is echt nog een maatje te groot, maar Hamilton is positief. 'Ze hebben ons een zeer solide auto gegeven. Zoals George al zei: we hebben een sterk pakket, vooral in de bochten. Alleen op de rechte stukken moeten we nog een stap zetten om met hen mee te kunnen', legt hij uit. 'Het is een heel speciale dag, zeker omdat het volgens mij ook Moederdag is. Mijn moeder is hier, dus het is een fantastische week geweest', verklaart de zevenvoudig wereldkampioen.
Hamilton was een groot gedeelte van de race aan het knokken met zijn teamgenoot. De Brit kaart aan dat deze auto's daar geweldig voor zijn, en daarmee gaat hij in tegen Verstappen. De Nederlander hekelt de nieuwe bolides. 'De auto's zijn dit jaar veel makkelijker te volgen dan in het verleden. Je kunt echt dicht achter iemand rijden zonder dat je veel downforce verliest', stelt hij. 'Ik denk dat dit het beste racen is dat ik ooit in de Formule 1 heb meegemaakt', geeft Hamilton duidelijk aan.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Hamilton geniet van de manier waarop je kan racen met deze bolides.
'Natuurlijk komen deze jongens ons op de rechte stukken met enorme snelheid voorbij, maar het feit dat we zo dicht bij elkaar kunnen rijden maakt het geweldig', vervolgt de Ferrari-coureur. 'Hopelijk was het ook voor jullie een spannende race om naar te kijken, want in de auto voelde het fantastisch. Het voelde bijna als karten: heen en weer, heen en weer. Soms zat er letterlijk maar een velletje papier tussen onze auto's, maar we hebben elkaar niet geraakt', aldus Hamilton.
Hamilton droomt ervan om te winnen met Ferrari, en hij voelt dat dit dichterbij is dan ooit tevoren. 'Ik heb zeker het gevoel dat mijn eerste overwinning met Ferrari dichterbij is dan ooit', stelt hij. 'Vorig jaar leek dat nog heel ver weg, maar nu komt het steeds meer in zicht', vervolgt Hamilton. 'Zoals je hebt gezien, waren we in de kwalificatie gisteren iets dichterbij, maar in de race hebben zij op dit moment nog ongeveer vier tot vijf tienden per ronde voordeel', aldus de zevenvoudig wereldkampioen.
Ferrari moet dus nog wel een stap gaan zetten, daar is Hamilton zich duidelijk van bewust. 'Dat is een grote stap die wij nog moeten zetten, zowel qua downforce als efficiëntie en ook qua vermogen', vervolgt hij. 'Maar ik geloof echt in iedereen in Maranello. Het is geen onmogelijke opgave om dat gat te dichten. Forza Ferrari. We moeten gewoon blijven pushen', concludeert hij.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Haha, Leclerc als volgende in het rijtje dwarsliggers der britse geitjes. Die had ik niet zien aankomen. 😂😂😂
peterheijnen3306-11-2026 - Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1 fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026

















