
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleJan Lammers is kritisch geweest op Charles Leclerc. De voormalig Formule 1-coureur zag dat de Monegask niet goed van zijn startplek kwam en toen de leiding moest opgeven aan Max Verstappen. De coureur van Red Bull Racing kreeg wel een straf voor de inhaalactie, aangezien beide rijders buiten de baan terechtkwamen, maar dit wist Verstappen goed te maken tijdens de race. Dat komt in de ogen van Lammers door de fouten van Leclerc tijdens de race.
Door de omstreden gridstraf van Carlos Sainz mocht Verstappen tijdens de Grand Prix van Las Vegas vanaf de tweede plek starten. Dat wilde de coureur van Red Bull zelf liever niet, aangezien hij daardoor op de vuile kant van de grid moest beginnen. Daarnaast werd het Verstappen nog wat moeilijker gemaakt door de auto waarin Oscar Piastri zal tijdens de rijdersparade. De auto lekte namelijk olie rond de startplek van Verstappen, waardoor er op het laatste moment nog wat werkzaamheden waren.
'Hij had minder kans om goed weg te komen, maar hij kwam wel goed weg', merkte Jeroen Bleekemolen echter op bij de NOS-podcast. Verstappen zat al snel naast polesitter Leclerc. De inhaalactie van de drievoudig wereldkampioen ging echter niet helemaal netjes. 'Hij probeerde dan ook direct de kop af te pakken van Leclerc. Hij haalde toen gewoon de bocht niet, want hij had zich vergist in de hoeveelheid grip. Hij kreeg wel een straf, maar ik vond het wel een mooie actie.'
Verstappen kreeg een tijdstraf van vijf seconden opgelegd door de wedstrijdleiding. De Nederlander had de positie terug kunnen geven aan Leclerc, iets wat de Ferrari-coureur graag had gewild, maar Red Bull besloot Verstappen op de eerste plek te houden. Lammers snapt de keuze van de Oostenrijkse renstal. 'Die baanpositie is zo verschrikkelijk belangrijk. Ook al krijg je vijf seconden straf, als je op kop ligt kan je weglopen. Elke straf die je krijgt, kan je gewoon wegpoetsen.'
Kritiek voor Leclerc ondanks tweede plek
Leclerc leek gedurende de race een geduchte tegenstander te zijn van Verstappen. Desondanks kon de Red Bull-coureur, ook met vleugelschade, naar de overwinning rijden. 'Leclerc deed het gewoon niet goed bij de start en tijdens de wedstrijd zag je hem ook wat foutjes maken. Daar zit dan toch het verschil. Leclerc finisht twee seconden achter Max en dan denk je toch: haal die foutjes eruit en dan strijd je voor de overwinning. Als Max in die Ferrari had gezeten, had hij ook gewonnen', aldus Lammers.
Lees ook
Al vanaf jonge leeftijd was Mike geïnteresseerd in de ronkende motoren van onder anderen Michael Schumacher en Fernando Alonso. De laatste jaren is de passie voor de sport steeds groter geworden en mist hij geen enkele sessie meer tijdens een Formule 1-weekend. Mike heeft zijn MA Journalistiek en Nieuwe Media aan de Universiteit van Leiden behaald, en begon in 2021 als stagiair bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Dus de voerselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026 - Volgens de Wet van Montoya is Hadjar ook gewoon net zo goed als Max, maar kan hij gewoon net iets minder goed omgaan met een instabiele wagen. Het is slechts een detail, meer niet ...MJAH03-11-2026
- Norris en Piastri laten zich inderdaad wel vaak makkelijk het kaas van het brood eten. Zou ideaal zijn voor Lewis. Hij kan natuurlijk ook gewoon terug gaan naar Mercedes in plaats van Russell.MJAH03-11-2026
- Dat is een van de oude sponsoren van Mercedes waar Toto Wolff het over had en die zou zijn weggegaan vanwege het vertrek van Lewis Hamilton. Gek genoeg is Adidas niet meegegaan met Hamilton toen hij overstapte naar Ferrari. Dus dat was ook weer geklets van der Toto.DanielDruff03-11-2026
- Sorry, maar ik vind dit echt nonsense. Kimi heeft haast geen gevechten hoeven aangaan voor deze titel. Een jaar als 2021 voor Kimi met constante gevechten. Pas dan kan je een conclusie gaan trekken.
respectforALL03-11-2026 - Beetje raar brokkenpiloten....in mijn ogen ben je een brokkenpiloot als je het zelf veroorzaakt niet als iemand hem bij jou naar binnen jankt.
respectforALL03-11-2026 - Mocht Lewis Hamilton inderdaad overstappen naar McLaren en het is Oscar Piastri die het veld moet ruimen dan krijg je dezelfde situatie als nu bij Ferrari. Twee toppers in één team. Dan kunnen ze beter Lando Norris wippen en Piastri laten zitten maar dat zie ik eerlijk gezegd nooit gebeuren.DanielDruff03-11-2026
- En de stewards zitten er nooit naast....vraag maar aan Max.
respectforALL03-11-2026















