Leclerc onder de indruk van Red Bull: "Verstappen is een beetje een verrassing"

Formule 1
zondag, 03 mei 2026 om 8:33
pirelli-mercedes-andrea-kimi-antonelli-gp-miami-2026-zaterdag-max-verstappen-charles-leclerc
Charles Leclerc lijkt op een goede startplek te staan voor de Grand Prix van Miami, maar is zelf toch niet helemaal tevreden met zijn kwalificatie. De Ferrari voelde anders, dus daar moet even naar gekeken worden. Tegelijkertijd is Leclerc niet verbaasd dat Kimi Antonelli voor hem staat, Max Verstappen daarentegen is een grotere verrassing.
Charles Leclerc kwalificeerde zich op vrijdag als vierde voor de sprintrace en dat leverde hem op zaterdag een mooi resultaat op. Bij de start wist Leclerc een plaatsje te winnen en het leverde hem een podiumplaats op. Hoewel Leclerc in de hoofdkwalificatie beter heeft gekwalificeerd dan in de sprintkwalificatie, lijkt de Monegask toch niet helemaal tevreden.

Ferrari voelde anders

"Ik denk dat we wat meer moeite hadden, zowel qua tempo als qua gevoel met de auto", legt Leclerc uit. De Ferrari voelde op zaterdag minder prettig dan op vrijdag het geval was. Een verklaring daarvoor heeft Leclerc niet. "Het is een beetje vreemd. Er is niet veel veranderd aan de auto, maar het gevoel was zeker niet hetzelfde." Ferrari zal moeten kijken hoe dit kan.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
charles-leclerc-miami-ferrari-2026
Leclerc heeft niet zo snel een verklaring voor de veranderingen in zijn Ferrari.
De baantemperatuur en windvlagen worden door de interviewer van de persconferentie van de FIA genoemd als mogelijke verklaring. Daar gaat Leclerc deels in mee. "De wind is zeker een factor", vertelt de Ferrari-coureur. "Ik denk dat de baantemperatuur niet zo veel verschilde, dus ik denk niet dat dat de reden is. Maar de wind is zeker een beetje veranderd."
Toch denkt Leclerc niet dat dat de problemen helemaal verklaart. "Ik geloof niet dat de wind onze auto meer beïnvloedt dan andere, dus ik denk dat het antwoord ergens anders ligt", geeft Leclerc toe. "Misschien is het de ontwikkeling van het circuit en hebben we daar niet goed op geanticipeerd." Ferrari gaat in ieder geval op onderzoek uit om dit te verklaren.

Indrukwekkende comeback van Verstappen en Red Bull

Leclerc start de Grand Prix van Miami achter Kimi Antonelli en Max Verstappen. De Monegask is niet verrast door de prestatie van de jonge Italiaan. "Ik denk niet dat het een verrassing is van Kimi, want zij hebben al sinds het begin van het jaar de snelste auto en Kimi heeft het de afgelopen drie races ongelooflijk goed gedaan", aldus Leclerc.
Dat Verstappen op de eerste startrij staat, daar had Leclerc niet helemaal op gerekend. "Ik bedoel, Max en Red Bull zijn een beetje een verrassing", geeft de Ferrari-coureur toe. Red Bull Racing kende een enorm lastige start van het seizoen, maar lijkt in de pauze van april iets gevonden te hebben om de auto te verbeteren.
"Red Bull heeft aanzienlijke upgrades doorgevoerd en het is een geweldig team. Dat hebben ze de afgelopen jaren laten zien", complimenteert Leclerc de concurrent. "We konden er niet op rekenen dat ze bleven waar ze de eerste drie races waren. We verwachtten dus een reactie, maar het is een zeer indrukwekkende reactie om terug te zijn op de eerste startrij na zo ver achter te hebben gelegen."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-red-bull-racing-gp-miami-2026-zaterdag-2
Verstappen staat in Miami voor het eerst op de eerste startrij in 2026.
Leclerc laat duidelijk merken dat hij onder de indruk is van Red Bull. "Het is bijzonder", geeft hij eerlijk toe. Het zorgt er bij Leclerc alleen maar voor dat het vuur meer is aangewakkerd, zo lijkt het. "Het is onze taak om precies hetzelfde te doen en voor die jongens te eindigen."
Gelukkig voor Leclerc kan hij geweldig starten in zijn Ferrari, terwijl Antonelli en Verstappen toch wat moeite lijken te hebben met de startprocedure. Dit lijkt kansen te bieden voor Leclerc in de Grand Prix van Miami, die drie uur eerder start dan eerst was gepland. De race start daarom om 19:00 u Nederlandse tijd.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading