Lindblad botst met Lawson in chaotische herstart: "Dat is racen"

Formule 1
zaterdag, 26 september 2026 om 21:35
arvid-lindblad-racing-bulls-baku-bakoe-azerbeidzjan-liam-lawson-2026

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Arvid Lindblad en Liam Lawson zagen hun kansen op een sterk resultaat tijdens de Grand Prix van Azerbeidzjan flink aangetast door een incident tussen de twee Racing Bulls-teamgenoten. Bij de eerste safetycar-herstart ging het mis in de eerste bocht, waar Lindblad de achterkant van Lawson raakte. Vooral voor Lawson had de botsing grote gevolgen, terwijl Lindblad na afloop uitgebreid uitlegde hoe het incident volgens hem kon ontstaan.
Lindblad kwam tijdens de herstart in een situatie terecht waarin meerdere auto's dicht op elkaar zaten en de eerste bocht snel veranderde. De Racing Bulls-coureur wilde daar profiteren van een kans op Esteban Ocon, maar zag de situatie voor zich veranderen terwijl hij al aan het remmen was. "Het was een complete chaos. Ik weet niet wat er vooraan gebeurde, maar het veld was niet echt goed samengepakt. Daardoor zat de batterij niet in een goede window en remde iedereen iets te laat voor bocht één", legt Lindblad uit in een interview met onder andere F1Maximaal.nl.
De jonge Brit moest vervolgens zijn lijn aanpassen toen Ocon op een laat moment van richting veranderde. Daardoor verloor Lindblad wat controle aan de voorkant van zijn auto en kwam hij in aanraking met Lawson. "Ik wilde de aanval op Esteban inzetten, maar hij bewoog op het laatste moment. Ik moest een ontwijkende actie maken, waardoor ik de voorband iets blokkeerde en Liam raakte", vertelt Lindblad.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
arvid-lindblad-racing-bulls-baku-bakoe-azerbeidzjan
Arvid Lindblad vertelt dat de crash met Liam Lawson niet de bedoeling was.
Lindblad realiseerde zich direct dat de botsing grote gevolgen kon hebben voor beide auto's. De Brit zegt daarom dat hij meteen contact heeft gezocht met zowel Lawson als de mensen binnen Racing Bulls. "Ik heb hem en het team al mijn excuses aangeboden, want dit is natuurlijk niet iets wat je wilt. Er hadden vandaag misschien wel twee van ons in de punten kunnen staan", aldus Lindblad.
De stewards besloten het incident uiteindelijk niet verder te bestraffen. Lindblad ziet daarin bevestiging dat de botsing niet het gevolg was van een bewuste actie, al begrijpt hij dat zijn teamgenoot de situatie anders kan hebben ervaren. "Als je de beelden terugkijkt, zie je dat er niets opzettelijks aan mijn actie was. De stewards besloten geen verdere actie te ondernemen en daar ben ik natuurlijk blij mee", zegt de Racing Bulls-coureur.

Lawson zag kansen verdwijnen na incident

Lawson had op het moment van de herstart bovendien al te maken met een probleem dat zijn situatie in de eerste bocht bemoeilijkte. De Nieuw-Zeelander verloor vermogen en probeerde ruimte te laten voor Ocon, voordat de klap vanaf de andere kant kwam. De impact was vervolgens zwaar genoeg om de vloer van zijn Racing Bulls-auto te beschadigen.
De schade maakte het voor Lawson vrijwel onmogelijk om zijn race daarna nog op dezelfde manier voort te zetten. "Ik had een enorme boost lag en had geen vermogen. Esteban zat naast me, dus ik probeerde hem ruimte te geven. Vervolgens werd ik vanaf links heel hard geraakt, waardoor er een gat in de vloer ontstond", vertelt Lawson. Daarmee verloor Racing Bulls niet alleen een mogelijke strijd om posities, maar ook een deel van de snelheid die de auto nog over had.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
arvid-lindblad-2026-baku-bakoe-azerbeidzjan
Arvid Lindblad kon Liam Lawson niet meer ontwijken bij de herstart.
De onderlinge strijd tussen de twee Racing Bulls-coureurs speelt daarbij dit seizoen vaker een rol. Lawson benadrukt dat hij de onderlinge gevechten normaal gesproken sportief wil houden. "Ik heb altijd geprobeerd om het eerlijk te houden. Het is dit jaar op momenten agressief geweest, maar om bij bocht één tussen twee auto's door te proberen te gaan...", stelt hij.
Lindblad kijkt met gemengde gevoelens terug op de race. Het resultaat laat volgens hem zien dat Racing Bulls ondanks een moeilijk weekend competitief kon zijn wanneer de omstandigheden de juiste kant op vielen. "We hebben dit weekend enorm geworsteld. Het was een van de eerste keren dit seizoen dat we moeite hadden om Q1 uit te komen. Om dan best of the rest te zijn en zulke belangrijke punten te scoren, is geweldig", aldus Lindblad.
De Racing Bulls-coureur weet tegelijkertijd dat het resultaat waarschijnlijk nog beter had kunnen uitpakken zonder het contact met Lawson. Juist omdat de auto volgens Lindblad op zondag veel sterker voor de dag kwam dan tijdens de eerdere sessies, blijft het incident bij de eerste herstart een gemiste kans. "Het was geen gemakkelijk weekend, maar de punten worden op zondag verdeeld. We nemen het resultaat zoals het is", besluit Lindblad.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading