
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleLaurent Mekies werd een kleine acht maanden geleden aangesteld als teambaas van Red Bull Racing. Het team zat in een periode vol onzekerheid en dat is nu niet anders. Het is onduidelijk of Max Verstappen het team zal verlaten en ook het vertrek van Gianpiero Lambiase was een gevoelige tik voor Mekies. De Fransman weet hoe hij Verstappen kan overtuigen en richt zich op het competitieve plaatje.
Red Bull is tot nu toe het vierde team in de pikorde, al wankelde die positie ook in het Aziatische tweeluik in China en Japan. Na twee lastige raceweekenden zette het Oostenrijkse team in Miami weer een stap vooruit, al blijven de podiumplekken voorlopig te hoog gegrepen. "We willen de komende maanden blijven verbeteren", vertelt Mekies in een interview met De Telegraaf.
Zeges nog haalbaar?
De achterstand op de absolute top, die momenteel uit Mercedes en McLaren bestaat, bedroeg in Miami ongeveer een halve seconde per ronde. Daarbij moet vermeld worden dat de RB22 nog zes tot zeven kilogram boven de gewichtslimiet zit. Als dat overgewicht wordt weggewerkt, levert dit Verstappen en Isack Hadjar al ruim twee tienden per ronde op. De resterende achterstand op de snelste teams moet dus weggewerkt worden met upgrades.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Red Bull probeert aan te haken bij Mercedes en McLaren.
Mercedes introduceerde in Miami nauwelijks upgrades en zal in Canada flink uitpakken. McLaren heeft al aangekondigd dat het team in Montréal ook weer nieuwe onderdelen introduceert. Bij Red Bull is nog niet duidelijk wanneer de volgende upgrades volgen, maar Mekies beseft dat verbeteringen aan de auto nu cruciaal zijn. "De onderlinge verhoudingen, die er rond de zomerstop zijn, veranderen in de tweede helft dan meestal niet meer enorm. Veel teams verleggen dan de focus naar het volgende seizoen."
Mekies moet vervolgens grinniken om zijn eigen uitspraak. "Wij hebben vorig jaar wel aangetoond dat het ook heel anders kan lopen", zo geeft hij toe dat een inhaalslag in de slotmaanden van het seizoen ook mogelijk is. "Ik ben niet zo bezig met een tijdlijn. We willen de problemen oplossen, zo snel mogelijk. Je hebt alleen wel te maken met een budgetplafond en we kunnen niet onbeperkt doorontwikkelen." Dat betekent ook dat upgrades zorgvuldig gepland moeten worden, maar na Miami lijkt het waarschijnlijker dat Verstappen dit jaar nog podiumplekken en wellicht een zege kan pakken.
Vertrekt Verstappen?
Erik van Haren kaart aan dat Red Bull flink onder druk staat, want het is onwaarschijnlijk dat Verstappen bij het vierde team in de pikorde blijft. Red Bull moet de concurrentie dus bijbenen. "We kennen het spel. Red Bull en ook Max hebben eerder in deze situatie gezeten", reageert de Fransman. "Wij moeten bewijzen dat we progressie kunnen boeken. Ik heb het dan niet alleen over de komende races, maar ook richting de komende seizoenen." Momenteel zitten de vier topteams veel te dicht bij elkaar om een duidelijke favoriet voor 2027 aan te wijzen, wat in het voordeel pleit van Red Bull.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De toekomst van Verstappen is nog onzeker.
Mekies is op zijn beurt in ieder geval heel blij met de viervoudige wereldkampioen. "De grootste positieve verrassing die ik hier heb gezien sinds ik ben aangetreden, is de manier waarop Max geïntegreerd is", laat de teambaas weten. "Daarnaast zie ik ook dat het team heel verenigd blijft op de moeilijke momenten. De chassis-kant werkt nu ook geweldig samen met de motorenafdeling. Ik zie het heilige vuur bij iedereen in de ogen."
"We moeten er ook niet krampachtig over doen als er toch een keer iemand vertrekt bij Red Bull", zo verwijst Mekies zelf naar het aanstaande vertrek van Gianpiero Lambiase. "We zullen van ieder specifiek geval leren en kijken hoe we dat kunnen oplossen: door iemand intern te laten doorgroeien of door versterking van buitenaf te zoeken."
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Echt he' Als dat achter je aan zit ga je op je vouwfiets nog 300 km pu
Supermax-05-11-2026 - Neen. Lewis gunt het Kimi omdat Kimi -nog- geen bedreiging is voor zijn vermeende GOAT status. Max is dat nadrukkelijk wel, we weten allemaal hoe dat afliep. Zodra Kimi een gevaar wordt voor Lewis' status, is het over met de pret.
peterheijnen3305-11-2026 - De belangrijkste verliespost in 2016 was m.i. Spanje. Had Lewis daar niet gehapt, dan had hij die race waarschijnlijk gewonnen én het wk. En ziedaar de ironie van het leven: in 2025 verliest Max in datzelfde Spanje eigenhandig de punten die hem zijn 5e titel zouden hebben opgeleverd.
peterheijnen3305-11-2026 - Kun je nagaan hoe ongelofelijk goed die Mercedes motor tov de rest was, waarmee je met twee drama queens in de cockpit alsnog 3 opeenvolgende wereldtitels binnen harkte.
peterheijnen3305-11-2026 - Ik denk dat beide het Kimi vooral gunt omdat Russell zodoende geen titel heeft. Beide hebben al genoeg aanvaringen met Russell gehad om hem helemaal niets te gunnen. Russell weet zelf dat zijn kans is geweest. Ik zat gisteren een fimpje op youtube te kijken van iemand die voorspelde dat we de komende jaren weer naar een Max dominantie gaan kijken. Waarom? Omdat RBR in hun eerste jaar dat ze zelfstandig een motor bouwden, uiteraard met Ford, nu al instaat zijn om races te winnen en pole's te pakken. Er is naar mijn weten nog nooit een fabrieksmotor, die voor het eerst meedoet in de F1 instaat gebleken om structureel voorin mee te doen. RBR is al jaren de maatstaf in de F1, en nu ze zelf een motor hebben ontwikkeld, is die motor nu al de maatstaf in F1. Tel daarnaast de nieuwe windtunnel die volgend jaar beschikbaar is bij op, tel daarnaast Max Verstappen er bij op en alle ingridienten voor een dominante RBR is in de maak. Voor RBR was dit vooral een seizoen van testen, leren en voldoende data verzamelen, en de verwachtingen hebben waarschijnlijk iedereen overtroffen. Het zal vooral voor de andere autofabrikanten als een grote shock voelen, dat RBRTR in hun eerste seizoen ooit structureel voorin meedoen, strijden om pole's en overwinningen. Nadat Max bijtekende hebben ze hele grote stappen voorwaards gemaakt en Max kennende is dat echt geen toeval. Ja, ze moeten stappen voorwaards bijven zetten, maar als ik volgend seizoen ergens mijn geld op zou zetten, is het wederom een dominante van Max en RBR!!!SennA05-11-2026
- Ik kan me maar 1 geval voor ogen halen dat Max zichzelf tijdens een race echt verloor en dat was tegen Russel in Barcelona. Nou ik was tegen Russel al vaker over de rooie geweest de afgelopen jaren. Overigens: .” Ook de bandenkeuze van Pirelli lijkt volgens hem geen slecht nieuws. “ Dat boeit niet als we weer een regenrace gaan krijgen op zondag.mart2205-11-2026
- Vorig seizoen voorzag ik de great come back van Ferrari. Menigeen verklaarde mij pazzo. Maar zie, de twee rivalen van weleer zijn wederom verwikkeld in een verhitte tweestrijd, deze keer om des keizers baard, maar toch. Er wacht ons weer een gevecht tussen Red Bull Racing en Mercedes. Shoot! Nu doe ik het zelf ook. Ik bedoel natuurlijk Ferrari in plaats van …
MaxMaximaal05-11-2026 - In alle hectiek die de reünie met de vrienden op f1maxiaal.nl met zich meebracht, ben ik vergeten om Antonelli te feliciteren, dus hierbij alsnog: Anto, Auguri ! Weliswaar de jongste wereldkampioen F1, maar niet de absolute nummer 1. En dat wist de jonge sympathieke Italiaan toen hij koos voor het nummer 12. Puur en alleen maar uit respect voor Max Verstappen …
MaxMaximaal05-11-2026 - 🤣 bloed kan ook worden veroorzaakt door met een borduurnaald in je vinger te prikken...😂
VeeWeetje05-11-2026 - Superman, wat eeen gruwel voor de mensheid …
MaxMaximaal05-11-2026



















